Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność gospodarcza a paypal - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność gospodarcza a paypal (/Temat-Dzialalnosc-gospodarcza-a-paypal-131215)



Działalność gospodarcza a paypal - pixel21 - 31-03-2016 21:32

Witam. Od kilki miesięcy zastanawiam się nad założeniem swojej własnej działalności gospodarczej. Dokładnie miał by to być sklep internetowy w którym sprzedawał bym przedmioty zakupione na innej stronie za pomocą paypal (itemy z gier,skiny itp kupione na zagranicznych stronach).
Moje pytanie brzmi. Czy ubiegając sie w PUP-ie o dofinansowanie na założenie pierwszej DG w biznesplanie wystarczyło by podać że powiedzmy zakup internetowych przedmiotów wyniesie powiedzmy 5 tys zł. Czy będzie z tym jakiś problem aby uzyskać dofinansowanie i następnie zrobic zakupy tych przedmiotów przez paypal czy raczej wgl nie istnieje szansa na dofinansowanie takich rzeczy. Z góry dziękuję za pomoc i każdą wskazówkę odnośnie pomysłu. Pozdrawiam


RE: Działalność gospodarcza a paypal - jarunioo7 - 09-04-2016 22:23

Szansa zawsze jest.. Ja niekorzystałem z dofinansowania ale pamiętaj, że PayPal to tak jak konto w banku - tylko że przez internet. Ja mam konto paypal firmowe, co miesiąc drukuje wyciąg z paypala księgowemu i mi rozlicza jak normalne konto. Jeśli kupisz coś przez tego paypala ale nie będziesz mógł wziąć na to faktury (bo sprzedający nie wystawia / bo są problemy bo to jest rusek / chińczyk - to nie powinno być problemu). Są sytuacje w których nie trzeba dokumentować fakturą kosztów.

Przykład:

Masz siedzibę swojej firmy w mieszkaniu które wynajmujesz (musisz być zameldowany). Pani Hela nie posiada działalności więc faktury Ci nie może wystawić. Powiedzmy że 50% możesz sobie odliczyć od kosztów wynajmu - bo to twoje biuro.. Co miesiąc z Twojego konta wychodzi np 500zł na wynajem dla Pani Heli - więc masz prawo sobie to odliczyć powiedzmy te 50% i nie musisz tego dokumentować fakturą.

U Ciebie będzie wszystko widać na PayPalu. Jednak polecam wizytę w biurze księgowym aby wszystko Ci dokładnie opisali Smile Powodzenia !