Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Firma pod sprzedaż gier internetowych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Firma pod sprzedaż gier internetowych (/Temat-Firma-pod-sprzedaz-gier-internetowych-126759)



Firma pod sprzedaż gier internetowych - siwrus1231 - 05-01-2016 13:52

Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc i dać wskazówki jak łatwo założyć firmę jednoosobową pod sprzedaż gier w internecie? Chodzi mi o klucze do gier na platformę STEAM. Wysyłka odbywa się poprzez email. Sklep ma mieć zasięg globalny. Bardzo proszę o pomoc, gdzieś wyczytałem, że można założyć taką firmę przez internet ale niestety nie wiem jak to zrobić.
Pozdrawiam.


RE: Firma pod sprzedaż gier internetowych - Lukasz5555 - 24-03-2016 23:26

Może lepszym sposobem będzie promowanie twoich ofert na różnych forach, portalach społecznościowych, yt itp. Wtedy byś nie musiał płacić żadnych podatków bo ponoć od takiego czegoś są.


RE: Firma pod sprzedaż gier internetowych - jarunioo7 - 09-04-2016 22:08

Lukasz nie wprowadzaj ludzi w błąd.. Rozliczyć się musisz z każdych zarobionych pieniędzy bez względu na to czy pieniądze zarobisz na facebooku czy gdzie indziej. Założenie firmy to tak na prawde jeden dzień.

Masz pełno opisów na internecie. Wniosek wypełniasz internetowo, oni mają go automatycznie w urzędzie i tylko idziesz uzupełnić resztę informacji i złożyć podpis. Tego samego dnia albo następnego dostajesz numer REGON. Jak już masz DG założoną to idziesz założyć rachunek bankowy i w zasadzie to wszystko.

Jeśli chcesz być płatnikiem VAT to musisz jeszcze wypełnić wniosek w Urzędzie Skarbowym. Jeśli pójdziesz do dobrego biuro rachunkowego to większość za Ciebie zrobią bo udzielisz im pełnomocnictwa. Ja za biuro płace 200zł/msc i nie żałuje żadnej wydanej złotówki. Jeśli chcesz mieć zasięg globalny to musisz sie dopytać jak to jest z rozliczaniem się z przychodów w innej walucie. Z tego co kiedyś czytałem to trzeba pobierać jakieś dane z kursów walut Narodowego Banku Polskiego - pewnie będzie więcej roboty dla księgowego.

Jeśli chcesz allegro to drukujesz wyciąg z konta i wyciąg z PayU co miesiąc i to zanosisz księgowemu..