Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Franczyza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Franczyza (/Forum-Franczyza-448)
+--- Wątek: Franczyza (/Temat-Franczyza-125904)

Strony: 1 2 3


Franczyza - damianus627 - 01-01-2016 17:52

Na Żabce zarobicie, ale musi być dobre miejsce. Sam znam jednego właściciela takiego biznesu (w mniejszej miejscowości), który sobie chwali zarobek. Jednak jest on jedynym sklepem przy centrum, bo wszystkie inne bez znanej nazwy porostu upadły, gdy on otworzył Żabkę i dał lepsze ceny.
Ale znam też inny głupi przykład. Nowe osiedle, kilkaset rodzin i ktoś otworzył tam Żabkę. Problem jest taki że 100 metrów od tej Żabki stoi hipermarket Auchan. Jerk


RE: Franczyza - radek0389 - 02-01-2016 19:29

(01-01-2016 17:52)damianus627 napisał(a):  Na Żabce zarobicie, ale musi być dobre miejsce. Sam znam jednego właściciela takiego biznesu (w mniejszej miejscowości), który sobie chwali zarobek. Jednak jest on jedynym sklepem przy centrum, bo wszystkie inne bez znanej nazwy porostu upadły, gdy on otworzył Żabkę i dał lepsze ceny.
Ale znam też inny głupi przykład. Nowe osiedle, kilkaset rodzin i ktoś otworzył tam Żabkę. Problem jest taki że 100 metrów od tej Żabki stoi hipermarket Auchan. Jerk
Jak wraz z moją żoną wchodziliśmy w dorosłe życie, ona zatrudniła się jako ekspedientka w żabce, parę lat temu. Stąd wiem ze sprawdzonego źródła jak to działa. Jeśli ktoś myśli, że stanie się swoim szefem, to się grubo myli. Wszystko masz nakazane z góry, maksymalne ceny itp. Ogólnie to władowanie się na minę. Wiele osób musiało wyemigrować do Niemiec aby móc spłacić "żabkowe" długi. Niewielki odsetek osób, przy szczęśliwiej lokalizacji wychodzi na swoje, ale spróbujcie się wycofać, umowy tak skonstruowane, że lepiej siedzieć na dupie i działaćJerk.


RE: Franczyza - Hut - 04-01-2016 15:19

kiedys natknalem sie na taki artykul odnosnie ajentow zabki http://forsal.pl/artykuly/882379,miala-odmienic-los-drobnych-sklepikarzy-a-zrujnowala-ich-zycie-oto-historia-ajentow-zabki.html


RE: Franczyza - szczygielek - 23-01-2016 13:45

McDonalds także nie daje możliwość otworzenia franczyzny.

''McDonald's udziela franczyzy nowym franczyzobiorcom wyłącznie na już działające i prowadzone przez siebie restauracje. Nowe restauracje są uruchamiane bezpośrednio przez McDonald's lub już funkcjonujących franczyzobiorców, choć nie można wykluczyć w przyszłości uruchomienia nowej restauracji przez nowego franczyzobiorcę. McDonald's nie udziela franczyzobiorcom wyłączności terytorialnej."


RE: Franczyza - grigoruta - 05-07-2016 09:20

W sumie my z małżonką zaczęliśmy od prowadzenia własnego sklepiku osiedlowego, jeszcze za czasów nim żabkopodobne firmy zaczęły wykurzać drobne sklepy. Mimo ciężkich początków zaskarbiliśmy sobie sympatię i zaufanie sporego grona klientów. Teraz myślę, że to ten dobry czas uratował naszą działalność przed upadłością. Sklepik mamy na osiedlu, można powiedzieć, że już na peryferiach miasta, a do najbliższego centrum handlowego jest spory hektar i ludziom się nie chce po drobne zakupy tam jeździć. Na "naszym terenie" próbowało się zainstalować odido, ale z marnym skutkiem. Lol Teraz dodatkowo dorabiam sobie na małej gastronomii we franczyzie z Chilli Mili, ale to ze względu na to, że ukończyłem szkołę gastronomiczną i zawsze chciałem wbić się w tą branżę. Współpraca z marką przy inwestycji około 45 patyków nieco mi to ułatwiła, na zysk wypływa przede wszystkim jakość jedzenia, lokalizacja i ceny. Jeżeli bawić się w inwestowanie w małą gastronomię z kebabem czy coś w ten deseń, to najlepiej wypatrywać wolnego lokalu koło szkół typu gimnazja, średnia...no strzałem w dziesiątkę będzie pomieszczenie blisko uczelni, ale o taką miejscówkę jest dość ciężko. No i do kucharzenia już trzeba mieć pewne predyspozycje i zamiłowanie, w końcu karmi się ludzi. Smile


RE: Franczyza - Tyrkijt - 19-04-2019 20:26

Może i nie wszystko będzie prawdą, ale ciekawy temat Smile
co do prowadzenia ż**ki
https://www.wykop.pl/link/3782723/ama-byly-franczyzobiorca-sklepiku-sieci-z-a/


RE: Franczyza - Krakersik - 20-04-2019 20:14

Żabka to gó*no.. członek mojej rodziny miał. Sprzedawała w niej cała rodzina, córka, siostra brat itd. Tylko straty... nie polecam pokerface


RE: Franczyza - hubert96 - 25-05-2019 14:03

Zapraszam do zapoznania się z franczyzą Reklamy dla lokalnych przedsiębiorców. https://franczyza.mediaplanet.pl/


RE: Franczyza - vipmen - 04-05-2021 14:37

A działał ktoś w kiosku na tej zasadzie? Da się na tym wyjść na swoje? Jak to wygląda w rzeczywistości?


RE: Franczyza - kontars - 24-06-2021 11:22

(04-05-2021 14:37)vipmen napisał(a):  A działał ktoś w kiosku na tej zasadzie? Da się na tym wyjść na swoje? Jak to wygląda w rzeczywistości?
Jak franczyza to tylko kiedy marka jest mega silna, masz spore prowizje i dobry support. W innym przypadku opłata wstępna i te comiesięczne to lepiej zainwestować samemu w reklamę i będzie lepszy wynik