Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?

Autor Wiadomość
itmaster Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,419
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 1420 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 60.00
Post: #11
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
Sprawdź:
(12-10-2021 12:17)Admin napisał(a):  za mniej niż 10 lat mieszkanie spłaci samo siebie, a jak ceny będą rosnąc jak obecnie to wyjdzie na to że znacznie szybciej się zwróci. Choć akurat w cenach najmu u mnie w mieście dużych podwyżek nie zanotowałem.

No jeśli kupiona nieruchomość nie jest kredytowana i w miarę szybko się spłaci, to rzeczywiście mniejszy problem.

A wracając jeszcze do podatku katastralnego. Jeśli ktoś jest taki naiwny i wierzy, że dzięki niemu więcej ludzi będzie miało własne mieszkanie w dobrej cenie, to zerknijcie sobie na kraje które taki podatek mają od lat - W. Brytania, Niemcy, USA.
Odsetek wynajmujących (tym samym osób nie posiadają własnego mieszkania) jest dużo wyższy, niż w Polsce gdzie katastratu nie ma Idea

Szukasz hostingu dla strony lub bloga? Zobacz Kody rabatowe na hosting
12-10-2021 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
karuzel Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 13 +

Forum Gold: 0.00
Post: #12
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(12-10-2021 11:39)itmaster napisał(a):  Tą lewicą to jak bym się tak nie podniecał, bo jeszcze skończmy jak w Hiszpanii:
https://forsal.pl/nieruchomosci/aktualno...szkan.html
(polecam poczytać o tamtejszej patologii)
Jeśli jest szargana własność prywatna w imię jakiś górnolotnych idei, nigdy nie wychodzi z tego nic
dobrego.

Mając na myśli Lewicę, pisałem o prawdziwej Lewicy, a nie ,,farbowanych lisach" w postaci Biedronia. Dla mnie prawdziwa Lewica w Polsce jest jednoosobowa w postaci Piotra Ikonowicza. Może jeszcze tutaj dodałbym w pewnym stopniu Zandberga. Reszta to tylko nazywa się Lewicą, a nic nie ma z nią wspólnego.

Jakich górnolotnych idei? Zapraszam do lektury konstytucji oraz innych aktów m.in. pr. międzynarodowego.
Zgodnie z art. 30 Konstytucji RP cyt.,,Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych".
Godność człowieka to podstawowa wartość.
Cyt.,,70 lat temu profesor naszej uczelni Konstanty Krzeczkowski napisał: „mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje czołowe miejsce jako jedna z najistotniejszych pozycji spożycia indywidualnego, jest równocześnie potrzebą społeczną, sposób zaspokojenia której wpływa – jak mało co innego – na każde środowisko ludzkie” (fragment referatu prof. SGH dr hab. Marek Bryx, O prawie do dachu nad głową).




@Admin Chyba zacytowałeś omyłkowo złe fragmenty mojego wpisu (także nie będę cytował).
I przytoczony fragment.
U Ciebie może i nie ma takich osiedli, bo jak sam trafnie zauważyłeś cyt.,,ceny nieruchomości i średnia cena za metr była u mnie stabilna, czego nie można powiedzieć o Krk, wawie, łodzi itp".
Logiczne, że takie funduszy raczej nie inwestują w miastach powiatowych, a lokują je w większych ośrodkach.
Co do katastralnego, to wszystko zależy od wysokości %, nikt nie gwarantuje, że będzie to 1%.
II przytoczony fragment.
Do drugiego fragmentu nie będę się odnosił, bo wszystko zależy nie od tego, że każdy fachowiec będzie x% więcej kosztował tylko od przyszłej sytuacji gospodarczo-politycznej na świecie.

karuzel, dumny członek http://zarabiam.com od Aug 2019.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2021 14:52 przez karuzel.)
12-10-2021 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Administrator
*

Liczba postów: 21,635
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 9972 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5,582.95
Post: #13
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(12-10-2021 14:43)karuzel napisał(a):  
(12-10-2021 11:39)itmaster napisał(a):  Tą lewicą to jak bym się tak nie podniecał, bo jeszcze skończmy jak w Hiszpanii:
https://forsal.pl/nieruchomosci/aktualno...szkan.html
(polecam poczytać o tamtejszej patologii)
Jeśli jest szargana własność prywatna w imię jakiś górnolotnych idei, nigdy nie wychodzi z tego nic
dobrego.

Mając na myśli Lewicę, pisałem o prawdziwej Lewicy, a nie ,,farbowanych lisach" w postaci Biedronia. Dla mnie prawdziwa Lewica w Polsce jest jednoosobowa w postaci Piotra Ikonowicza. Może jeszcze tutaj dodałbym w pewnym stopniu Zandberga. Reszta to tylko nazywa się Lewicą, a nic nie ma z nią wspólnego.

Jakich górnolotnych idei? Zapraszam do lektury konstytucji oraz innych aktów m.in. pr. międzynarodowego.
Zgodnie z art. 30 Konstytucji RP cyt.,,Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych".
Godność człowieka to podstawowa wartość.
Cyt.,,70 lat temu profesor naszej uczelni Konstanty Krzeczkowski napisał: „mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje czołowe miejsce jako jedna z najistotniejszych pozycji spożycia indywidualnego, jest równocześnie potrzebą społeczną, sposób zaspokojenia której wpływa – jak mało co innego – na każde środowisko ludzkie” (fragment referatu prof. SGH dr hab. Marek Bryx, O prawie do dachu nad głową).




@Admin Chyba zacytowałeś omyłkowo złe fragmenty mojego wpisu (także nie będę cytował).
I przytoczony fragment.
U Ciebie może i nie ma takich osiedli, bo jak sam trafnie zauważyłeś cyt.,,ceny nieruchomości i średnia cena za metr była u mnie stabilna, czego nie można powiedzieć o Krk, wawie, łodzi itp".
Logiczne, że takie funduszy raczej nie inwestują w miastach powiatowych, a lokują je w większych ośrodkach.
Co do katastralnego, to wszystko zależy od wysokości %, nikt nie gwarantuje, że będzie to 1%.
II przytoczony fragment.
Do drugiego fragmentu nie będę się odnosił, bo wszystko zależy nie od tego, że każdy fachowiec będzie x% więcej kosztował tylko od przyszłej sytuacji gospodarczo-politycznej na świecie.
Więcej niż 1% na pewno nie bedzie a może byłoby i 0.25% o czym też się kiedyś mówiło. Morawiecki sam ma mieszkań/domów za kilkadziesiąt milionów, jakby to utrzymał Jerk

[Obrazek: zarabiam.com.png]
12-10-2021 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ombrinho Offline
Bywalec
*

Liczba postów: 327
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 75 +

Forum Gold: 2.00
Post: #14
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(11-10-2021 20:23)Admin napisał(a):  Żeby we flipy sie bawic to musisz miec albo zaufana i tania ekipe remontowa albo sam sie w remonty bawić.

Żeby zarobić na flipach nie musisz remontu robić. U mnie kuzyn na dwóch mieszkaniach netto zarobił około 40 tys. Kupił mieszkanie, posprzątał, umył okna, kupił ładne zasłony. Do tego profesjonalny fotograf który zrobi ładne ujęcia i wszystko..
12-10-2021 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radek0389 Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,622
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 1160 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 20.00
Post: #15
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
Mam znajomego, który działa właśnie w podanym przez was przykładzie flipowania mieszkań. Z tym że on ma jedną przewagę/patent - jego żona prowadzi biuro nieruchomości. Widzi kto z korzystających z usług biura, ma tzw. "nóż na gardle" i za wszelką cenę musi sprzedać nieruchomość. Takie mieszkania są kupowane i kolega dokonuje remontu generalnego i sprzedaje. Ma też oczywiście fach w ręku jeśli chodzi o budowlanke, zajmuje się tylko tym. Z tego co widzę, kasy im nie brakuje, drugi dom postawionyCool
12-10-2021 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Administrator
*

Liczba postów: 21,635
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 9972 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5,582.95
Post: #16
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(12-10-2021 18:08)Ombrinho napisał(a):  
(11-10-2021 20:23)Admin napisał(a):  Żeby we flipy sie bawic to musisz miec albo zaufana i tania ekipe remontowa albo sam sie w remonty bawić.

Żeby zarobić na flipach nie musisz remontu robić. U mnie kuzyn na dwóch mieszkaniach netto zarobił około 40 tys. Kupił mieszkanie, posprzątał, umył okna, kupił ładne zasłony. Do tego profesjonalny fotograf który zrobi ładne ujęcia i wszystko..

W sumie masz racje, tylko znalezc takie okazje to nie tak latwo jak znalezc mieszkanie do remontu ktore po dodatkowej inwestycji sprzeda sie z zyskiem, ale oczywiscie mozna.

(12-10-2021 18:47)radek0389 napisał(a):  Mam znajomego, który działa właśnie w podanym przez was przykładzie flipowania mieszkań. Z tym że on ma jedną przewagę/patent - jego żona prowadzi biuro nieruchomości. Widzi kto z korzystających z usług biura, ma tzw. "nóż na gardle" i za wszelką cenę musi sprzedać nieruchomość. Takie mieszkania są kupowane i kolega dokonuje remontu generalnego i sprzedaje. Ma też oczywiście fach w ręku jeśli chodzi o budowlanke, zajmuje się tylko tym. Z tego co widzę, kasy im nie brakuje, drugi dom postawionyCool

Boska para <3

[Obrazek: zarabiam.com.png]
12-10-2021 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karuzel Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 13 +

Forum Gold: 0.00
Post: #17
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(11-10-2021 20:23)Admin napisał(a):  W sumie masz racje, tylko znalezc takie okazje to nie tak latwo jak znalezc mieszkanie do remontu ktore po dodatkowej inwestycji sprzeda sie z zyskiem, ale oczywiscie mozna.

Jak ktoś nie ma żadnych granic i ma mocno nadszarpnięty kręgosłup moralny to ma wiele możliwości.
Takim najmniej wątpliwym z moralnego punktu widzenia sposobem jest nabywanie nieruchomości na licytacjach komorniczych. Jest strona przeznaczona do tego typu licytacji (ale nie wiem przypadkiem czy oddzielnie każdy komornik nie prowadzi własnej strony z licytacjami albo informacjami o takich licytacjach, bo się nie interesowałem).
I nie trzeba mieć żony prowadzącej biuro nieruchomości albo mieć fach w ręku.

karuzel, dumny członek http://zarabiam.com od Aug 2019.
13-10-2021 05:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
get_dollar Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 65
Dołączył: Jan 2020
Reputacja: 20 +

Forum Gold: 280.00
Post: #18
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(12-10-2021 10:32)Admin napisał(a):  Twoje pierwsze:
Słaby przykład do obecnej sytuacji, w Polsce nikt nie rozdaje kredytów hipotecznych na mieszkania/domy komu popadnie przy wysokim stopniu ryzyka jak miało to miejsce w 2008. A w Polsce nie ma sytuacji gdzie każdy kowalski kupuje jedno, drugie i piąte mieszkanie jak wtedy, bo go najzwyczajniej nie stać...
Pakują w nieruchomości głównie Ci którzy mają jakieś oszczędności, lawerowanie kredytem teraz to też ryzyko bo jak stopy wzrosną gwałtownie to też się nie pozbierają.

No więc właśnie takie stopy procentowe to nic innego jak rozdawanie kredytów.

Widzę, że dyskusja schodzi już na politykę. Rozmowa na argumenty Pana Ikonowicza Rolleyes

W każdym razie ja zostanę przy swojej wersji i nieruchomości, a tym bardziej już polskich nie ruszam. Pozdro.
14-10-2021 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

Admin Offline
Administrator
*

Liczba postów: 21,635
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 9972 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5,582.95
Post: #19
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
(14-10-2021 13:53)get_dollar napisał(a):  
(12-10-2021 10:32)Admin napisał(a):  Twoje pierwsze:
Słaby przykład do obecnej sytuacji, w Polsce nikt nie rozdaje kredytów hipotecznych na mieszkania/domy komu popadnie przy wysokim stopniu ryzyka jak miało to miejsce w 2008. A w Polsce nie ma sytuacji gdzie każdy kowalski kupuje jedno, drugie i piąte mieszkanie jak wtedy, bo go najzwyczajniej nie stać...
Pakują w nieruchomości głównie Ci którzy mają jakieś oszczędności, lawerowanie kredytem teraz to też ryzyko bo jak stopy wzrosną gwałtownie to też się nie pozbierają.

No więc właśnie takie stopy procentowe to nic innego jak rozdawanie kredytów.

Widzę, że dyskusja schodzi już na politykę. Rozmowa na argumenty Pana Ikonowicza Rolleyes

W każdym razie ja zostanę przy swojej wersji i nieruchomości, a tym bardziej już polskich nie ruszam. Pozdro.

Tylko gdzie to rozdawnictwo kredytów? kogo znam z etatowców i chce kredyt to nie dostaje, bez konkretnego wkładu własnego. Daleki od polityki jestem, rozmawiam na argumenty, w twojej wypowiedzi mi ich brak, a do twoich tez dodałem swoje argumenty, jeśli się z nimi nie zgadzasz lub uważasz że nie mam racji to chętnie posłucham Smile

[Obrazek: zarabiam.com.png]
14-10-2021 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ShuQi Offline
Forumowy Maniak
*

Liczba postów: 1,847
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 714 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 105.00
Post: #20
RE: Inwestycja w Mieszkania? Katastral? Dalej pakować w bańkę?
Dodam i ja coś od siebie.
Aktualnie mieszkanie wynajmuję od ponad 3 lat, planuje zakup swojego.
Coś o mnie:

Urodzony w latach 90/00
Brak dzieci
Miasto do 100k
Aktualnie wynajmuję.
TV nie oglądam(nie mam) w politykę się nie mieszam -- o plusach na mieszkania słyszałem.

Plan na przyszłość: Kupić mieszkanie/działkę -- powód -- chęć być na "swoim" Ja pewnie kredytu brał nie będę- kupię za gotówkę, jednak wielu znajomych będzie brało kredyt.

Czy ceny mieszkań są wysokie? Ogromnie. Czy znajomi będą brali kredyty? Tak - ponieważ chcą brać slub, mieć dzieci i życ na swoim.

Czy boją się "pęknięcia bańki"?
Nie, ponieważ mieszkania kupują dla siebie, a nie na dalszą odsprzedaż.

Czy stracą na zakupie mieszkania?
Nie, ponieważ nie kupują go aby zarobić. Ale aby tam mieszkać, czyli co najwyżej przepłacą.


Sytuacja trochę przypomina aktualnie tankowanie samochodu, ceny na stacjach benzynowych widzimy, ale jednak i tak tankujemy bo musimy dojechać do
* szkoły
* pracy
* rodziny itd.

Przecież możemy jeździć PKS/MKS/PKP itd, ale jednak nadal jeździmy samochodami, moim zdaniem podobnie jest z mieszkaniem.

Jeżeli aktualny zakup mieszkania to np 500k i czas zwrotu inwestycji to np 25 lat, to nawet gdyby ceny mieszkań spadły to okres zwrotu się wydłuży np o 3-4 lata. Moim zdaniem sytuacja gdzie ceny mieszkań spadną np o 50%(duża różnca) jest mniej realna niż wybuch kolejnej wojny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2021 16:32 przez ShuQi.)
14-10-2021 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Inwestycja w stacje ładowania dla elektryków itmaster 7 9,482 01-03-2024 16:04
Ostatni post: cezar78
  Inwestycja w gridboty na tokenach lawerowanych Batboy 0 512 01-01-2024 20:10
Ostatni post: Batboy
  GoldSaver.pl - inwestycja w złoto już od 50zł! sovka 0 1,195 26-10-2023 08:33
Ostatni post: sovka
  Kupno mieszkania na wynajem cherrz 17 4,452 15-05-2023 05:44
Ostatni post: growmi
  Inwestycja w siebie Kakashi69 6 4,891 04-05-2023 16:14
Ostatni post: Dr Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości