Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!

Autor Wiadomość
Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #11
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
Sprawdź:
(17-07-2020 18:46)Mr Joker napisał(a):  Hej,
jakiś zbiór przydatnych linków do giełdy? Smile

Coś konkretnego masz na myśli?

Nie korzystam obecnie ze zbyt wielu narzędzi, nie mam na razie takiej potrzeby, gdyż mój wybór akcji nie wymaga ode mnie by jakoś bardziej wnikliwie wszystko analizować.
Jeśli chodzi o giełdę amerykańską, to korzystam głównie z Yahoo Finance - wiele podobnych stron testowałem i ta najbardziej mi się podoba. Mam tam wszystko co mi obecnie jest potrzebne. Odnośniki do wiadomości z różnych źródeł na temat konkretnej spółki, całego sektora. Wykresy, dane finansowe spółki i wszystkie takie najpotrzebniejsze rzeczy.
Jeśli chodzi o Polskę, to jedynie od czasu do czasu zerknę sobie na kurs Pekao, więc na razie nic nie mam do polecenia, gdyż do tego wystarczy mi wyszukiwarka Google.

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
17-07-2020 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
itmaster Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,419
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 1420 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 60.00
Post: #12
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
To może ja podrzucę koledze kilka linków z których korzystam (ale tylko polska giełda):

https://www.biznesradar.pl - kursy, wskaźniki i wykresy AT (analizy technicznej)
https://www.bankier.pl/gielda - informacje o konkretnych spółkach, indeksach i sławne forum bankieraSmile
https://www.sii.org.pl - strona Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, sporo edukacji odnośnie inwestowania

Do tego appki na smartfona od GPW i biznesradar.pl

Szukasz hostingu dla strony lub bloga? Zobacz Kody rabatowe na hosting
Glosy: Mr Joker (+1), Jnvestor (+1)
17-07-2020 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #13
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
Dzisiaj wpadła ładna wypłata z clickworker. Dniówka sprzed miesiąca, 6 godzin roboty, niestety nieczęsto trafia się tam taka okazja, ale ogólnie strona godna polecenia, spokojnie kilkanaście euro miesięcznie niewielkim nakładem pracy można zarobić.

[Obrazek: RA0OsP6.png]

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
22-07-2020 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #14
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
Długo nie było żadnej aktualizacji w tym dzienniku, a powód jest jeden. Giełda dosyć często jest po prostu nudna - nic specjalnego się nie działo. Wartość moich akcji jest niemal taka sama jak miesiąc temu, choć przez cały ten okres kwota ta wahała się między 4100, a 4700 złotych, co widać na wykresie.

[Obrazek: iHWCjwn.png]

Pekao obecnie na minus, ale trzymam to z wizją co najmniej roczną, więc nawet nie obserwuje specjalnie co się z tym kursem dzieje.
Delta Air Lines wreszcie po długim okresie na plus. Podobno ma to związek z zaakceptowaniem przez amerykańskie władze nowego testu na koronawirusa, który daje wynik w 15 minut, bez konieczności trafienia do laboratorium. Nie ma to bezpośredniego związku z liniami, ale zawsze to coś na plus w walce z wirusem. Może nawet linie lotnicze będą robić takie testy przed wejściem do samolotu, ludzie się nie będą bali latać i wszystko wróci do normy? Zobaczymy.

Przez ostatni miesiąc miałem też plan, by przenieść swoje wszystkie akcje z Interactive Brokers do Degiro, żeby uniknąć opłat za utrzymanie konta. Jak już wcześniej wspominałem - od samego początku nie mogłem mieć konta w Degiro, bo w związku z wirusem były opóźnienia z założeniem konta. Support Interactive Brokers pozytywnie - szybko odpisał i miał załatwić przeniesienie akcji. Problem pojawił się ze strony Degiro. Kilka tygodni od wysłania maila brak odpowiedzi. Dopiero kontakt z oddziałem holenderskim poskutkował, polski oddział odpisał, ale oczywiście twierdzą, że nie mogą znaleźć żadnych maili ode mnie. Zostanę chyba przy obecnym brokerze, bo nie mam ochoty po tej sytuacji się tam przenosić, już wolę poświęcić te parę złotych więcej na opłaty, przynajmniej będzie wszystko sprawnie działać.

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
28-08-2020 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
itmaster Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,419
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 1420 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 60.00
Post: #15
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
A nie możesz po prostu sobie założyć konta maklerskiego w tradycyjnym domu maklerskim? W większości z nich nie ma żadnej opłaty miesięcznej, jedyny koszt to prowizje od kupna/sprzedaży (jak wszędzie). Dodatkowym bonusem jest to że taki dom wystawia raz rocznie PIT8C, więc nie musisz sam tego ogarniać do deklaracji podatkowej.

Szukasz hostingu dla strony lub bloga? Zobacz Kody rabatowe na hosting
28-08-2020 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #16
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
(28-08-2020 18:33)itmaster napisał(a):  A nie możesz po prostu sobie założyć konta maklerskiego w tradycyjnym domu maklerskim? W większości z nich nie ma żadnej opłaty miesięcznej, jedyny koszt to prowizje od kupna/sprzedaży (jak wszędzie). Dodatkowym bonusem jest to że taki dom wystawia raz rocznie PIT8C, więc nie musisz sam tego ogarniać do deklaracji podatkowej.

Mogę, ale taki przykładowo mbank to sporo prowizji bierze. Tutaj mogę sobie nawet jedną akcję kupić z NYSE lub NASDAQ i tylko ok. 30 centów prowizji mi wezmą, tak to 19 złotych. Z pitem nie ma problemu, w excelu sobie wszystko liczę, dużo mi to czasu nie zajmuje przy tylu transakcjach ile mam.

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
28-08-2020 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #17
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
W moim portfelu akcji nic ciekawego się nie dzieje. Akcje Pekao skaczą sobie cały czas pomiędzy 50-55 złotych za sztukę. Delta Air Lines daje wreszcie jakiś zysk, chociaż nieduży - na te większe sporo czasu trzeba będzie prawdopodobnie poczekać. Mimo wszystko chyba warto, gdyż te linie lotnicze spośród pozostałych amerykańskich gigantów są uznawane za najbezpieczniejsze.

Z ciekawszych rzeczy to dorzucę do dziennika coś nowego. Założyłem bloga kulinarnego i będę tu relacjonował jak idą postępy w pracach i rozwoju. Jest to zdecydowanie jedna z najtrudniejszych branż blogowania w kategorii możliwości wybicia się, gdyż blogów o podobnej tematyce są tysiące. Łatwo na pewno nie będzie, zanim pojawi się jakikolwiek ruch na stronie również trzeba będzie poczekać, gdyż przy kilku przepisach na początku ciężko będzie o jakikolwiek ruch np. z wyszukiwarek. Do tego potrzeba ich będzie kilkadziesiąt a nawet kilkaset.
Skąd więc taki pomysł?
1. Blog w przyszłości ma być powiązany z pewnym moim większym projektem. Nawet gdy ruch na blogu będzie zerowy, z pewnością cała treść na nim się znajdująca zostanie wykorzystana.
2. Lubię pisać, więc dodawanie nowych wpisów będzie dla mnie bardziej przyjemnością niż pracą.
3. Lubię coś tam sobie ugotować.
4. Lubię próbować nowe potrawy, a blog o takiej tematyce to coś co może mi to ułatwić. Gotowanie co tydzień tego samego nie sprzyja powstawaniu nowych wpisów, trzeba więc cały czas próbować czegoś nowego.
5. Będzie trochę większa motywacja by samemu coś gotować (nie zawsze jest). Ma to dużo zalet: oszczędność pieniędzy bo mniej się je na mieście, samodzielne gotowanie teoretycznie może być zdrowsze.

Na razie blog to wyłącznie wydatki, na jakikolwiek przychód będę musiał trochę poczekać. Obecnie wydatki, które poniosłem są następujące:
- domena .pl - 50zł/rok
- certyfikat ssl - 36zł/rok
- szablon - 20$
- logo - 10$
- wtyczka z interaktywną mapą - 30$
- hosting - 32zł/rok
W sumie wydatek na uruchomienie bloga w przeliczeniu na złotówki wyniósł 340 złotych.

Co zrobiłem do tej pory:
Kupiłem hosting, podpiąłem do niego domenę i certyfikat ssl. Blog zdecydowałem się postawić na Wordpressie. Przepisy będą dodawane za pomocą darmowej wtyczki "Create by Mediavine" - będzie to zdecydowanie lepsze niż zwykły post pod względem SEO - Google lubi uporządkowane dane, taką informację można znaleźć bezpośrednio u nich:
https://developers.google.com/search/doc...cipe?hl=pl
Umożliwi to chociażby pokazanie zdjęcia potrawy, czasu przygotowania itp. bezpośrednio przy wyniku wyszukiwania jeszcze przed wejściem na stronę. Pozycjonowanie jest tym bardziej ważne w tym przypadku, gdyż tak jak wspomniałem konkurencja jest ogromna.
Na stronę dodałem również podstawowe rzeczy, które powinny znaleźć się na każdym blogu: wtyczka pomagająca przy pozycjonowaniu (Yoast SEO), Google Analytics, formularz kontaktowy, newsletter Mailchimp. Założyłem profile na social mediach: Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter. Z takich mniej oczywistych rzeczy wgrałem na bloga narzędzie Hotjar, badające zachowanie użytkowników, to w jaki sposób poruszają się po stronie. Wyniki są później przedstawiane w postaci mapy cieplnej. Do pewnej liczby dziennych wejść jest to darmowe. Przyda się to z pewnością, na podstawie zebranych danych będzie można ocenić które elementy strony są zbędne, a które najbardziej atrakcyjne - da to wskazówkę do tego jak zmieniać bloga na lepsze.
Dodatkowo dla uatrakcyjnienia bloga dodałem wtyczkę z interaktywną mapą świata, co docelowo ma dać odbiorcom możliwość "wybrania się w kulinarną podróż" i przetestowania kuchni z dowolnego kraju świata.

Teoretycznie mogę zacząć już teraz, bo strona jest już niemal gotowa do odpalenia, jednak pierwsze przepisy pojawią się może za miesiąc. Przez ten czas dopracuje trochę jeszcze stronę i doszkolę się chociażby w fotografii kulinarnej. Potrawa z przepisu może być pyszna, ale jeśli zdjęcie nie będzie zachęcające to ludzie będą to omijać. Zdjęcia mają ogromne znaczenie, tym bardziej że są już nawet elementem pozycjonowania pod tym względem że pojawiają się w wynikach. Czekają mnie również wydatki na chociażby ładne talerze, bo te które obecnie posiadam nie są specjalnie fotogeniczne.

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
06-09-2020 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
itmaster Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,419
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 1420 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 60.00
Post: #18
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
Ciekawy pomysł z tym blogiem, ale też potwierdzę że ciężko będzie Ci się wybić z tematyką kulinarną - już to kiedyś przerabiałem. Przebicie się na pierwszą stronę google z jakąś bardzo popularną potrawą graniczy z cudem, lepiej jest z jakimiś unikalnymi daniami, ale i też mniej ludzi szuka takich rzeczy.

Jak już ruszysz to pomyśl o dodaniu bloga do agregatorów kulinarnych, coś w stylu Mikser Kulinarny - zmiksowani.pl. Takich agregatorów jest sporo w necie, i zapewniają dodatkowy ruch ludzi, którzy rzeczywiście są zainteresowani danym przepisem.

Ps. trzeba było wybrać hosting, gdzie w standardzie mają SSL za darmo (Lets Encrypt), po co za to płacić gdy można mieć za darmoSmile

Szukasz hostingu dla strony lub bloga? Zobacz Kody rabatowe na hosting
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2020 18:36 przez itmaster.)
Glosy: Jnvestor (+1)
06-09-2020 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

Jnvestor Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 219
Dołączył: Jun 2020
Reputacja: 87 +

Forum Gold: 10.00
Post: #19
RE: Odkrył świetny sposób na inwestowanie - Warren Buffett go nienawidzi!
Na pewno będzie dużo takich niepopularnych dań, stąd też pomysł na interaktywną mapę, żeby dodawać tam kuchnię wielu różnych krajów. Wpisując kuchnia włoska wiadomo, że będą tysiące wyników, ale jakaś kuchnia nigeryjska, paragwajska czy jakaś z jeszcze innego mało znanego kraju z pewnością pozwoli na zajęcie dobrej pozycji w wyszukiwarce.
Myślę też o reklamie na FB za jakiś czas, tanio to wyjdzie od kliknięcia. Chociażby grupa docelowa kobiety 60+. Może i nie da to efektu, że będę miał wśród nich stałe czytelniczki, ale z moich obserwacji widzę, że można liczyć na sporo udostępnień posta, które później widać wśród znajomych. Zobaczymy.

Niby niektóre hostingi rzeczywiście mają ssl w standardzie, ale z drugiej strony płaciłbym wtedy z reguły więcej za sam hosting, więc wychodzi na to samo. Dodatkowo czasem to "za darmo" oznacza rzeczywiście bezpłatny pierwszy rok, ale później przy przedłużeniu sporo się już przepłaca, tym bardziej że za rok to już może strona będzie na innym serwerze. Tak przynajmniej wiem, że za rok cena się nie zmieni i tylko wystarczy przedłużyć i nie trzeba się bawić w żadne zmiany, certyfikat pozostaje ten sam.

Jnvestor, dumny członek http://zarabiam.com od Jun 2020.
06-09-2020 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) comanche 60 13,501 02-11-2020 17:59
Ostatni post: comanche
  Zarabianie i inwestowanie Copyista 15 4,303 31-08-2020 21:45
Ostatni post: Copyista
Heart Kryptowaluty | Sposób Na Milion W 2018 Adrian_krypto 63 24,661 31-03-2020 16:16
Ostatni post: zyziekcoins
Star Wieczny dziennik... Znam sposób na milion! danielek654 40 10,702 07-02-2018 12:56
Ostatni post: danielek654
  Mój sposób inwestycji 11natinka11 9 2,660 14-09-2016 06:40
Ostatni post: marketing

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości