Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.

Autor Wiadomość
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #141
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Sprawdź:
Jest i oficjalne rozpoczęcie sezonu drugiego Lol


Jak zaczynałem nie wiedziałem nic o seo i pozycjonowaniu. Siedziałem bardziej w fb i social mediach. Po dłuższym czasie pracy w internecie stwierdzam, że pozycjonowanie to jest to co mnie interesuje. Humory armii botów z fb + niezliczone pw na kilkudziesięciu kontach to nie jest praca dla mnie. Zdecydowanie wolę sobie usiąść przed komputerem, otworzyć browara i na spokojnie robić swoje. Bez obawy, że komuś coś źle opiszę, nie odpiszę, że pieniądze uciekają jak mnie nie ma na fb. Jednak robiąc linki, blogi, optymalizując stronę etc. Poświęcam dużo czasu na zarabianie w internecie, ale jest to zdecydowanie milsze dla mnie niż robota na socialach. Ofc dalej trochę kontaktu z działaniami na social mediach mam, ale teraz to już jest na spokojnie praca. Tworzenie social sygnals do swojej strony, prowadzenie social mediów strony, posiadam może 2-3 fake konta jeszcze ze starych czasów i na tym się w zasadzie kończą moje działania w social mediach obecnie.

W związku z tym wszystkim postanowiłem zamknąć pewien rozdział tego dziennika i zacząć nowy. Moje obecne zarobkowanie zdecydowanie różni się od tego co było na początku dziennika, a i cele już trochę inne ?

Rozdział II – lecimy do 50zł/dzień



Dokładnie tak Big Grin Zarobki ruszyły i wiem co robić, żeby były większe. Moim obecnym celem jest uzyskanie stałej dniówki 50zł. Dopiero po przekroczeniu tego progu będzie można zamknąć rozdział drugi Wink

Nie stawiam sobie sztywno terminu, nie wiem kiedy uda mi się cel zrealizować, ale
w oparciu o to co mam do roboty, co już zrobiłem, jak strona rankuje, jak reaguje uważam, że miesiąc na taką dniówkę od dzisiaj to odpowiedni okres czasu. Na ten moment moja największa dniówka wynosiła ponad 60zł, ale też średnio nie ukrywam są to raczej kwoty rzędu 20-30zł/dziennie.

Aktualne pozycje mojej strony wyglądają tak:


[Obrazek: pozycje-aktualne.jpg]

Pozycja numer 12 jeszcze w ostatnim poście miała numer 17. Troszeczkę linków dodałem z czego większa część się dopiero indeksuje więc liczę, że szybko uda mi się wbić tą frazę w top3.

Fraz, które już są w top1 na razie nie ruszam, natomiast na stronę dochodzi nowy landing page o bardzo pokrewnej tematyce do pozostałych. Również wybijany ze standardowym już u mnie kw „produkt + opinie” Już trochę o nim pisałem, ale nie wziąłem się za niego jakoś specjalnie.

W momencie, w którym wszystkie 3 landing page(włącznie z tym nowym) osiągną top5 na różne frazy dniówka powinna już na spokojnie być w okolicach 50 PLN
Do tego wszystkiego również robię nową stronę, ale o niej na razie tylko wspominam. Jest dopiero na etapie planowania i tworzenia. Biorąc pod uwagę, że z 3 landingów jeden już jest w top1, drugi już praktycznie wchodzi na pierwszą stronę, a trzeci jest szukany, ale konkurencja suaba.(Wydaje się dużo słabsza po wstępnej analizie niż konkurencja na frazę z numerem 12, więc również powinno się udać szybko wybić).

Co dodatkowo zamierzam robić, żeby osiągnąć cel? - Codzienna podstawowa praca

5 linków typu trust rank
1 blog web 2.0
Aktualizacja 5 starych blogów

Te 3 rzeczy zamierzam robić, ale… codziennie! Na razie celem jest landing z pozycją 12. Dostał już trochę nowych linków i widać, że mu służą. Takie 6 linków dziennie powinny mu wystarczyć, żeby dobić do top3. Nie brzmi to może imponująco, ale z drugiej strony... po 15 dniach, połowie miesiąca powinienem jeśli będę trzymał się planu tych linków będzie już 90, po miesiącu 180. Wybieram same najlepsze miejscówki, a weby zawsze expired i dobrze prowadzone/uzupełniane. Myślę, że przy codziennej sumiennej pracy jak na polskie podwórko i taką sobie konkurencję na spokojnie starczy, żeby osiągnąć cel.

Sama lista rzeczy do zrobienia może i jest skromna, ale te linki zamierzam robić codziennie zupełnie obok reszty mojej pracy(aktualizowania strony, tworzenia nowych treści, poprawy jej wizualnie, pisania już tekstów pod drugą stronę etc. Rzeczy, które cały czas też będę normalnie w dzienniku opisywał).

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2019 11:35 przez azzaz.)
19-05-2019 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #142
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Dzisiaj króciutko.

Wiadomo, że jak dodaję te linki cały czas to google dance się dzieje i te linki latają w najróżniejsze strony. Mimo wszystko obecna pozycja zwiastuje, że będzie fajnie Cool

[Obrazek: google-dance.jpg]

Tak, ta pozycja z numerem 6 w ostatnim poście miała numer 12, a w jeszcze wcześniejszym 17. Cieszy mnie to bo widać, że

1) Miejscówki z mojej listy są porządne

2) Robię te bl dobrze Big Grin

Powinno wszystko za jakiś czas jeszcze dodatkowo ładnie podskoczyć. Właśnie przymierzam się do mojej pierwszej kampanii z automatem(gsa or rankerx), żeby dodać tak +/- 20 linków na każdego jednego bloga web 2.0 jakiego mam. Podejrzewam, że po takim linkowaniu tier 2 pozycje na money site też pójdą ładnie do góry.

Btw. na liście już mam 250 miejscówek do linkowania z czego większości na razie jeszcze nie wykorzystałem na money site, więc razem z web 2.0 zaplecze mam teraz(w teorii) dużo większe niż potrzebuję, żeby wszystko co chcę na tej stronie swojej powbijać do topek. Jak wyjdzie to zobaczymy w praniu, nareszcie się coś dzieje(w sensie progres) Smile


PS. Cieszę się z efektów mam nadzieję, że nie zapeszę teraz beka

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2019 22:26 przez azzaz.)
Glosy: tomek7912 (+1), muniek11 (+1)
21-05-2019 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #143
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Jest i kolejny wpis. Pojawiają się one dużo rzadziej, ale i roboty mam dużo więcej.

Tak naprawdę jeśli chodzi o moją stronę zrobiłem dosyć mało przez sklepik jaki chwilę prowadziłem na forum Wink Póki co nie aktualne Jerk

Podjęte czynności na moich stronach(niczego innego nie liczę w tym dzienniku nawet jeśli teoretycznie to zarobki ,,z neta"), a właściwie póki co dalej tylko na jednej z nich pokerface

1) Dodałem certyfikat ssl -> co za tym idzie pół dnia bawiłem się z robieniem przekierowań, zmienianiem linków, autoryzowaniem narzędzi googla od nowa, autoryzowaniem adsense od nowa... ogólnie jakby ktoś dopiero zakładał stronę róbcie to od razu(ssl) bo będziecie żałować przy zmianie, że tyle roboty dochodzi facepalm

Jak dodałem ssl to i pozycje spadły na jakiś czas(wiedziałem, że tak będzie od początku. Dlatego tak późno zmiana). Jednak po nie całym tygodniu wróciły albo na swoje miejsce, albo prawie tam gdzie były.

2) Z linkami to tak nie do końca wyszło bo od ostatniego postu zrobiłem ich na swoją stronę tylko 30 smutny

Mało bo mało, ale też zrobiłem około 5k linków dla innych i ponad 15 audytów różnych stron www. Trochę się poreklamowałem z tym też w innych miejscach niż to forum(praktycznie sama szeptanka) i potem tego żałowałem troszkę Rolleyes

Jako, że tego nie liczę to uznajmy, że w tym czasie co mnie nie było zarobiłem tyle

[Obrazek: lead-network.jpg]

adsense nie pokazuję bo tak mało to zarabia, że nie ma co. Jak tak dalej pójdzie to z adsensa kupię co najwyżej prezenty na gwiazdkę rodzinie beka

A no i jeszcze jedno. Pozycje główne jakie pozycjonuję są mniej więcej takie jak zawsze natomiast po ostatnim updacie było dosyć dużo ruchów pozycji innych kw organicznych/znalezionych przez ahrefs.

[Obrazek: pozycje-ruchy.jpg]

Dla mnie update google wychodzi na plus(choć niestety mogłem wcześniej dać ssl i teraz nie wiem do końca na ile to zasługa ssl, a na ile updatu).

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2019 01:46 przez azzaz.)
Glosy: Leaders (+1), tomek7912 (+1)
09-06-2019 01:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #144
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz tu coś pisałem. Od tamtego czasu wiele się u mnie zmieniło. Myślę, że dosyć mocno rozwinąłem się zarówno w kwestii pozycjonowania jak i zarabiania w internecie. Żeby nie być gołosłowny poniżej moje wyniki z ostatniego tygodnia:

[Obrazek: ss.jpg]

Dalej nie są to pieniądze, które mnie interesują, ale cały czas do przodu Lol

Przez te pół roku zmieniło się praktycznie wszystko w mojej pracy jak i podejściu do e-zarabiania. Zbiorę to w jakieś punkty, żeby tym, którym chce się czytać ten dzienni mieli łatwiej Wink

1 - ,,Sztywność" to dla mnie wróg numer jeden.


Na początku kiedy prowadziłem dziennik ślepo ufałem wskazówkom zamieszczanym na tym forum jak i na innych(w tym zagranicznych) forach. No bo przecież jeżeli ktoś zarabia 4k+ miesięcznie to na pewno wie co pisze. Chodzi tu o porady typu:

- Żeby post miał zasięgi dodaj X hashtagów
- Żeby linkowanie działało dodaj X takich linków
- Żeby onpageseo było dobre musisz dać X% słów kluczowych

Te trzy punkty(i wiele innych, podobnych) z mojej perspektywy obecnie łączy to, że nie ma sensu się ich ściśle trzymać. Warto samemu wszystko przetestować, ,,rozkminiać" dlaczego tak, a nie inaczej i sprawdzać też inne rzeczy. Coś w tym jest, że ,,nowi" trzymają się utartych schematów i nawet nie pomyślą o zrobieniu czegoś inaczej niż jakiś ,,guru zarabiania" z dużymi dniówkami/stażem na forum etc. napisze. Żeby nie było, że kogoś obrażam do grupy ,,nowi" jak najbardziej zaliczam siebie i jak najbardziej przyznaje się, że tak robiłem i uważam to za błąd. Kiedy zacząłem eksperymentować wyniki były raz gorsze raz lepsze, a teraz kiedy już sam sporo posprawdzałem na żywym organizmie jakim są moje strony jest dużo lepiej niż było.

2 - Tylko wybrani zarabiają duże pieniądze w internecie


Wstyd przyznać, ale kiedy się uczyłem co i jak były momenty, że w to wierzyłem. Oczywiście to kompletny bullshit kwestia tego tylko ile kto czasu na to poświęci i jak bardzo będzie w tym konsekwentny(sam większość czasu jak tworzyłem dziennik wcześniej zarabiałem jakieś grosze). Jednym potrzeba na to rok innym 3 lata innym miesiąc, ale skoro jeden może to inny też by mógł robiąc to samo. Skoro jeden doszedł do zarabiania fajnych kwot w internecie to inny też może to odkryć tylko zajmie mu to być może trochę dłużej. Osobiście uważam, że pierwszy okres to okres ciężkiej, długiej i mozolnej pracy z marnymi efektami(przynajmniej u mnie tak było), ale po pierwszym przełomie idzie z górki Smile


3 - Nie kradnij niszy, nie podrabiaj LP, nie podrabiaj reklam!


No sorry, ale mamy wolny rynek i podobno kapitalizm. Ja obecnie większość moich inspiracji zarówno podczas samej promocji jak i szukania niszy czerpię od konkurencji impreza Ofc. nie mówię tu o kopi 1:1 aż tak nie robię no, ale powiedzmy, że uczę się co robić od tych ,,lepszych" w praktyce.

4 - Promowanie pod konkretną kampanię


Ogólne landingi dotyczące niszy bez nazwy konkretnej oferty > pozycjonowanie i promowanie się na pojedynczą kampanię. Dlaczego? 1. Większy ruch z bardziej chwytliwych fraz niż te brandowe. 2. Zawsze mogę podmienić linki i testować różne oferty co lepiej konwertuje. 3. Po zniknięciu oferty z sieci nie idę płakać tylko wrzucam inną i wszystko gra i zarabia.

Co teraz?

Dokładnych metod pozycjonowanie i co się w nich zmieniło raczej opisywał nie będę bo byłyby to tony tekstu. W skrócie usegregowałem/uporządkowałem wszystko co robię na swojej stronie(i innych) od onpageseo przez optymalizację techniczną po linkowanie w jedną całość. Aktualnie programem przy jakim najczęściej pracuje jest Excel(brzmi śmiesznie beka ), ale dzięki temu wiedza mi nie ulatuje, wszystko co zrobiłem wraz z efektami jakie to dało jest odnotowane, konkretne listy miejscówek, konkretne listy czynników wykonane co mnie bardzo cieszy bo wcześniej robiłem wszystko trochę tak na czuja. Teraz sobie analizuję tabelkę A i tabelkę B i z tego mam wynik co należy zrobić. Proste i logiczne.

Moje cele


Cele mam jasno opisane w moim ulubionym ostatnio programie excelu Lol

Skończyłem LP wg. tego co sam napisałem powyżej w punkcie 4 o promowaniu pod konkretną kampanię. Wstępne testy czy opłaca się to pozycjonować(wykonywane na google adwords) wypadły pozytywnie. Słowa kluczowe są już wybrane, onpageseo już zrobione. Linkowanie już się zaczęło. W styczniu landing powinien już normalnie zarabiać z SEO i spodziewam się wtedy też dużego skoku w zarobkach.

Na tą chwilę słowa kluczowe, którymi się szczególnie ,,opiekuję" wyglądają w ten sposób:

[Obrazek: se-o.jpg]
Najbardziej zależy mi na tych ostatnich w pomarańczowej ramce. Jak widać 2/4 już się powoli człapią gdzieś tam wyżej. Frazy pozycjonuję +/- 2 tygodnie. Dotyczą one mojego nowego landinga, które docelowo powinny najwięcej zarabiać na stronie. Najsłabsza z nich ma 20k+ szacunkowej ilości wyszukań wg. ahrefs i trudność konkurencji 54 wg. kw finder. Najtrudniejsza ma 120k+ i trudność konkurencji 87.(kw finder to tylko podpowiedź. Osobiście j.w. nie polecam się nim sugerować w 100% bo to tylko szablon i nie musi być w 100% prawdziwy przy każdej frazie).

Ponadto na tej samej stronie dojdą jeszcze kolejne, ale dokładnych nisz nie chcę oczywiście zdradzać. Następnie prawdopodobnie dojdzie druga i trzecia wersja mojej głónej strony. To samo tylko angielski i norweski -> Zaczynamy seło globalne i lecim po wyższe stawki. Tłumaczo/copywrightera mam już ogarniętego więc kwestia tylko kiedy będę miał czas się tym zająć(skończę to co robię teraz). Ponadto ruszy nowa strona. Zupełnie inna od tej, prowadzona w sposób wręcz diametralnie inny, ale jak śledzę rynek wydaje mi się, że dużo bardziej dochodowa. Napiszę tylko tyle, że będę tam mógł promować wszystko co chcę w każdej chwili od ero jak teraz przez inwestycje po zakupy i konkursy.

Co z dziennikiem?


Nie będzie prowadzony tak jak był prowadzony kiedyś natomiast zgodnie z jego nazwą ,,Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera." jak będę miał jakieś(moim zdaniem facepalm ) ciekawe przemyślenia odnośnie e-zarabiania czy to tematów powiązanych tutaj wrzucę. Od czasu do czasu również(choć tego nie obiecuję) Może dam jakąś konkretniejszą podpowiedź dot. ,,rozwinięcia skrzydeł" w zarabianiu choć z tego względu, że część moich metod zarówno pozycjonowania jak i zarabiania jest aktualnie w 100% autorska z oczywistych względów nie zależy mi też na tym, żeby każdy wiedział wszystko to samo co ja Lol

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
Glosy: mgll (+1), tomek7912 (+1), Muraszczyk (+1), mklop111 (+1)
18-12-2019 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

Muraszczyk Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 183
Dołączył: May 2017
Reputacja: 171 +

Forum Gold: 0.00
Post: #145
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Woo, wrócił Smile

Cytat:1 - ,,Sztywność" to dla mnie wróg numer jeden.

Tu masz racje, własne testy i doświadczenia ponad wszystko

Cytat:2 - Tylko wybrani zarabiają duże pieniądze w internecie

Pełna zgoda, choć era łatwego zarobku w internetach się skończyła co widać nawet po kondycji w jakiej są fora (w porównaniu do 2 lat wstecz- subki, spamik). Dzisiaj jest to dziedzina jak każda inna i mniej wytrwali naturalnie rezygnują, bo w pierwszych fazach często najzwyklejszy, najprostszy (a jednak pewny) etat wypada lepiej. Pisząc inaczej, jest to wybór i cały styl życia dookoła. W końcu praca w domu to finalnie nic tak łatwego i kolorowego jakby się wydawało ^^.

Czytając dalej... Jejuu, strasznie mi się podoba jak się rozwinąłeś w SEO czego bardzo gratuluje Smile

Na wpisy czekam, bo lubię właśnie takie dzienniki, gdzie zawsze mogę się do czegoś odnieść ^^

Sprawdź Mój Mentoring Pozycjonowania i Copywritingu
[Obrazek: muraszczyksyg1.png]
Glosy: azzaz (+1)
19-12-2019 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #146
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Dzięki za feedback. Jak widać poradnik o pozycjonowaniu od, którego zaczynałem już się zwrócił wielo,wielo krotnie Wink

W SEO się wciągnąłem dosyć mocno. Aktualnie chyba nawet częściej siedzę na oficjalnym forum googlowskim niż na forach o zarabianiu Big Grin

Oczywiście nie jestem tam po to, żeby wiedzieć jak wybijać stronę etc. bo tego tam nie ma, ale można śledząc na bieżąco co oni sami piszą śledzić kierunek w jakim podążają i chcą podążać, a co za tym idzie ulepszyć swoje seo(duży nacisk na mobilniaki, przeliczanie linków etc.). Dużo ludzi narzekało w tym roku na częste updaty google, a u mnie chyba nie było ani jednej aktualizacji podczas, której nie wyszedłbym na + Big Grin

Dostawałem też pytania jak wygląda mój profil linków. Prezentuje się on mniej więcej tak:

https://postimg.cc/nMc5bSPs

Wpisów powinno pojawić się niedługo wiecej bo po usystematyzowaniu już sobie wszystkiego w formie list i arkuszy.

Przykładowa z offpageseo wygląda to w ten sposób:

https://postimg.cc/rRSfTWx9


Znajduje się tam na spokojnie pewnie z 500 najróżniejszych miejscówek z czego większość za granicznych + większości jeszcze nigdy nie wykorzystałem. Znalazłem dosyć sprawny sposób na pozyskiwanie miejscówek do linkowania i w wolnym czasie jak nie mam nic ciekawszego do roboty dodaję kolejne miejsca do listy swojej(sprawdzam tylko spam score, authority + ogólne parametry z ahrefs przy wstępnej selekcji).

Korzystam z profili, innych mocnych miejsc typu: reddit, ello czy pinterest, czasem domen typu .edu, większych - cudzych stron, na których mogę wrzucić dłuższy tekst tematyczny z linkiem i anchorem i pewnie o czymś zapomniałem. Do tego jeśli chodzi o linkowanie korzystam też z blogów web 2.0 cały czas. Na ten moment mam 70 różnych blogów(blogi te na bieżąco linkuję i dodaję teksty od cw. Na spokojnie przekazują moc pomniejszej samodzielnej strony www. już teraz moim zdaniem). Z katalogów, oraz wszelkiego rodzaju serwisów NAP nie korzystam w ogóle.


Naprawdę polecam tego excela jednak Big Grin

Nagle praca zaczęła być efektywniejsza i równocześnie krótsza także pojawiło się więcej czasu na śledzenie też tych for o zarabianiu Big Grin


PS. zdjęcia w formie linku bo nie mogłem z jakiegoś powodu wrzucić ich bezpośrednio do posta teraz.

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2019 18:53 przez azzaz.)
Glosy: tomek7912 (+1)
20-12-2019 16:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomek7912 Offline
Uzależniony
*

Liczba postów: 1,025
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 93 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 8.00
Post: #147
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
W jaki sposób linkujesz 70 blogów, falowo każdy z nich czy regularnie pojedyncze linki na każdego bloga?
02-01-2020 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #148
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
(02-01-2020 22:48)tomek7912 napisał(a):  W jaki sposób linkujesz 70 blogów, falowo każdy z nich czy regularnie pojedyncze linki na każdego bloga?

Podobnie jak money site tylko, że robię same naked url i korzystam z samych linków z profili(bo najszybciej się je robi) Przykładowo raz w miesiącu dorzucę na każdy po 10-20 takich linków z rożnych forów ręcznie. Profili i tak zakładam całe mnóstwo i do linkowania stron(bo pozycjonuję też dla innych komercyjnie) i do szeptanki teraz przygotowuję i ,,farmię" trochę profili pod kampanie inwestycyjne. Akurat tak wychodzi, że robię 5-10 profili dziennie więcej co mnie dużo czasu nie kosztuje i linkuję nimi web 2.0

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
Glosy: tomek7912 (+1)
14-01-2020 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #149
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Wstęp cz.1


Jak pisałem wcześniej wpisy będą zdecydowanie rzadziej, ale będą się pojawiać Wink Dla tych, którzy śledzą dziennik(w sumie to dla wszystkich, ale Ci co nie czytają nie zobaczą). Zostawię mały prezent na koniec wpisu(10 backlinków za darmo, które możecie sobie śmiało dopisać do własnych list jak czegoś nie macie Tongue). Walentynki, spotkania z drugimi połówkami etc. akurat mam dobry humor to taki mały prezent.

Wstęp cz.2


W tym wpisie wspomnę trochę co u mnie i co z zarobkami(to ta mniej ważna część Jerk ), oraz jako, że widziałem ostatnio dosyć dużo różnych stron i poczynań osób początkujących omówię dwie rzeczy, które moim zdaniem są problemami i utrudniają zarabianie w internecie na początku. Jak ktoś się nie zgadza/ma inne zdanie chętnie przeczytam. Zawsze jestem otwarty na inne poglądy.

Co u mnie?


Na dobre wciągnąłem się w afiliację i na tym cały czas zarabiam. Pieniądze może nie powalają, ale też tragedii nie ma. Moim obecnym celem są zarobki rzędu 5k/msc z samej afiliacji. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć cel w przyszłym miesiącu najpóźniej, aczkolwiek mam w tej sprawie bardzo dużo do roboty. Jak już się uda to na pewno się pochwalę Wink

Jak zamierzam to osiągnąć?

Aktualnie zarabiam głównie na programach CPS. Osoba X kupi konto w jakimś portalu np. konto premium i za to wpadają mi leady. Osoby, które siedzą w sieciach afiliacyjnych i tak mnie często widzą na chacie i raczej wiedzą dokładnie na czym zarabiam. Już jakiś czas temu, jako, że te oferty zniknęły całkowicie z lead network przepiąłem linki z tej niszy do sieci fireads. Ostatni lead wpadł niestety już jakiś czas temu bo 10go, ale też ostatnio budowałem zaplecze pod inne projekty + przyboostowanie obecnego co powinno przynieść efekt skokowy(z dnia na dzień), ale dopiero jak wszystko skończę Wink

Żeby nie być gołosłownym ostatni lead jaki mi wpadł:

[Obrazek: ss.jpg]

Na razie wygląda to na regres w porównaniu do nawet stycznia, ale pozory często mylą. Prawie wszystko jest już gotowe pod taką konkretną promocję czegoś innego Smile

Co właściwie robię?


Przygotowałem stronę pod promocję dużo bardziej dochodowych(ale też trudniejszych w promocji) serwisów(1k+zł za leada. Kto siedzi w sieciach afiliacyjnych już pewnie wie co mam na myśli).

Sposób promocji to tym razem w przypadku tego projektu nie jest normalne pozycjonowanie, a połączenie kilku metod.

Metoda1 - Postanowiłem spróbować czegoś zupełnie nowego, a mianowicie pozycjonowanie, ale filmu na youtube. To ma być metoda główna. Podobno, ale to tylko podobno filmy na yt można dużo szybciej wbić w polecane(tzn. yt je wyświetla losowym użytkownikom) niż wypozycjonować zwykła stronę www.

Metoda2 - ,,Wyfarmiłem" na 25 forach po 3 konta. Wszystkie mają już tam w miarę staż i reputacje(a mi się nie chciało tam pisać, że szok Jerk). Już chyba wiadomo o co chodzi. Z takich właśnie w miarę stażowych i szanowanych kont na innych forach leci mocna szeptanka od 1 dnia Wink

Metoda3 - Fb ads. Reklamy nawet nie będą do końca moje bo ostatnio dosyć mocno śledzę konkurencję. Niestety będę podkradał nisze i reklamę prawdopodbnie 1:1 sobie skopiuję od jakiegoś innego wydawcy, który na tym zarabia. Mam za dużo pracy, żeby jeszcze reklamy samemu optymalizować Sex

Co ze stroną, którą tyle czasu pozycjonowałem?


Przez ostatni czas zarabia właściwie pasywnie tylko jak pisałem już powoli pozycje zaczynają spadać i zarobki z niej również. W tym miesiącu strona zostanie solidnie podlinkowana(planowo jest to 240 linków do końca lutego). Linki czasem kupowałem, ale jako, że mam obecnie trochę inwestycji to one wszystkie będą robione przeze mnie własnoręcznie. Co jest dosyć nużące, ale już wolę zaoszczędzić na tym niż inwestować jak głupi nie wiadomo ile pieniędzy znowu w tym miesiącu. Jeśli chodzi o moje zarobki i co robię to na razie byłoby w sumie tyle. Można przejść do bardziej ciekawych rzeczy Jerk

Zarabianie w internecie bardziej ogólnie od podstaw.

Rzuciły mi się w oczy dwa (moim zdaniem) błędy początkujących, o których postanowiłem się trochę rozpisać bo może to komuś coś pomoże Smile

Błąd 1 - To na moim przykładzie i na co sam się złapałem. Dotyczy głównie zarobku na pozycjonowaniu u początkujących. Pozycjonowanie jest jak najbardziej przyszłościowe i pozwala zarabiać naprawdę dobre pieniądze w przyszłości moim zdaniem. Jednak pozycjonowanie to też dłuższy czas nauki i pracy. Efekty raczej w tydzień czy miesiąc nie przyjdą jak się zaczyna.

Moim zdaniem warto od razu działać też w trochę innych sektorach marketingu sieciowego i podczas pozycjonowania promować też LP na inne sposoby. Osobiście planuję przeznaczać teraz 70% czasu swojej pracy na pozycjonowanie i 30% na promowanie się innymi metodami. Początkujący skupiający się tylko na pozycjonowaniu mogą się po czasie zniechęcić do zarabiania online całkiem i stracić motywację ponieważ przy SEO czas oczekiwania na efekty jest stosunkowo długi co szczególnie na początku może być drażniące. Jakie np. to są metody? Patrz -> co właściwie robię i metody. To oczywiście przykład jest też fb, instagram i z 5k innych miejsc promocji i sposobów.

Błąd 2 - To już w ogóle nie dotyczy pozycjonowania, a właśnie wyboru metody. Z jakiegoś powodu początkujący bardzo często chcą iść w media buying
wydaje im się to chyba dobry sposób na szybki zarobek. Takie osoby zazwyczaj nie zarabiały wcześniej na innych stronach/landingach, nie wiedzą jakie strony konwertują ponieważ jeszcze tego nie przetestowali. Testowanie tego na płatnym ruchu jak i zaczynanie od niego w większości przypadków zamiast zarobkiem kończy się stratą pieniędzy. Tego akurat sposobu na pozyskiwanie ruchu początkującym nie polecam bo jest po prostu bardzo duża szansa efektu przeciwnego do zamierzonego i najczęściej tak to się właśnie kończy. Jest tyle metod na pozyskiwanie ruchu wymagającego dużo mniejszych inwestycji, że nie ma sensu zaczynać od wszelkiego rodzaju ,,adsów". Ostatnio widziałem nawet takiego jednego co próbował promować inwestycje na google ads.(nie znam go z for o zarabianiu). Tylko kurczę nie wiedział jeszcze, że google daje bany na konta reklamowe za reklamy jakichkolwiek produktów finansowo/inwestycyjnych i stracił bardzo dobre konto adwords bo ze swojego wieloletniego gmaila. Zdecydowanie odradzam zaczynanie od reklam bo takich przykładów jest dużo więcej Undecided Zarobił oczywiście okrągłą sumę bo 0zł.

Na koniec jak pisałem prezent

10 miejsc do ręcznego backlinkowania z profili:


Miejscówki będą widoczne przez tydzień. Kto zobaczy ten skorzysta. Potem edytuję post i one znikną, żeby też wiecznie tutaj nie świeciły Smile


EDIT: Zniknęły zgodnie z zapowiedzią Smile

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2020 22:03 przez azzaz.)
Glosy: tomek7912 (+1)
15-02-2020 03:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #150
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Dzisiaj jako, że chciałbym sobie spisać myśli małe podsumowanie tego co się ostatnio działo w google. Może i komuś pomoże nwmRolleyes

GOOGLE CORE UPDATE 04.05.2020


Źródło: https://twitter.com/searchliaison/status...9172038656

Patrząc po serpach widać, że przy wielu słowach kluczowych one obecnie wariują:

[Obrazek: ss.jpg]

Wszystko co napiszę poniżej to moje odczucia na podstawie jednej ze stron, którą ja pozycjonuję. To, że u mnie zmiany są takie, a nie inne nie oznacza, że u Ciebie to będzie wyglądać/wygląda tak samo. Jeżeli na swojej stronie zaobserwowałeś coś innego będę wdzięczny za komentarz Wink

Obserwacje


Na chwilę obecną u mnie w niektórych serpach nawet zagraniczne strony bez słowa po polsku wskoczyły na pierwszą stronę. W większości mają bardzo mało contentu i np. po 5 linków. Jedyne co je łączy(chyba) to słowo kluczowe w urlu. 

[Obrazek: YdzP5DY.jpg]

2 linki do tej konkretnej podstrony, cała strona w języku angielskim i jest na 1 stronie w polskich serpach. W adresie url ma słowo kluczowe. Podstrona nie była linkowana, więc możnaby pomyśleć, że chodzi o rating całej domeny. Kolejna, również angielska strona, która się pojawiła u mnie w serpach:

[Obrazek: jtRB7Po.jpg]

Tutaj dla odmian dr mały, ale ur niezły. Są już też linki. Obie te strony i jeszcze trochę innych na ten moment wymieniają się miejscami z moją, która dla porównania teraz wygląda tak:

[Obrazek: Ipv6EKf.jpg]


Skutki


Sporo nieistotnych stron obecnych w serpach wyleciało całkiem poza top100, pojawiło się też trochę nowych. Przy najważniejszych(pozycjonowanych słowach kluczowych sytuacja wygląda następująco:

Są małe spadki(o 4-9 pozycji), ale znaczące pod kątem ruchu bo to są spadki typu z top3 do top12. 2 frazy już widzę, że wleciały do top5, a były na drugiej stronie.

Z tego co widzę po google analytics(ruch na ten moment nie spadł aż tak jak myślałem) trochę więcej kw musiało wskoczyć wyżej. Jeszcze nie wiem jakie bo ahrefs ma na ten moment dane tylko połowiczne co się mniej więcej działo na stronie. Z google search console pewnie będzie wiadomo za kilka dni gdzie dokładnie i jakie ruchy były. 

Domysły beka


Raczej nie sądzę, żeby to się w ten sposób utrzymało bo anglojęzyczne wyniki w PL serpach to jest.... Chyba nie to o co googlowi chodziło. Wydaje mi się, że tym razem przy onpagegeseo google miesza bardziej niż przy przeliczaniu linków jak to bywało wcześniej i na ten moment to w tym co można zrobić na stronie upatrywałbym największych różnic między tym co powinno być wcześniej, a powinno być za jakiś czas. Tak to przynajmniej wygląda u mnie. Większość stron, które powyskakiwały na pierwszej stronie mają jedną wspólną cechę(choć nie wszystkie). W adresie url mają sprawdzane słowo kluczowe.

Myślę, że na przestrzeni tego miesiąca będzie jeszcze sporo zmian w serpach i mieszaninach. Wyniki w wielu przypadkach wyglądają prawie, że losowo i całkowicie nie spełniają głównego założenia google, żeby strona była dopasowana do odbiorcy i jak najlepiej spełniała wymagania szukającego. Na ten moment jestem pewny, że nie o to googlowi chodziło Lol

Zarys działania


Obecnie najlepiej chyba zająć się powiększaniem zaplecza, przygotowywaniem miejscówek pod linki, artykułów pod web 2.0 i inne miejsca gdzie można je wsadzić etc. Do czasu aż sytuacja się ustabilizuję nie podejmuję żadnych działań onpageseo. Uważam, że będzie można się tym zająć dopiero jak będzie można na spokojnie przeanalizować nowe topki Wink

Słowo na koniec


Choć nie prowadzę już regularnie dziennika od początku był on właśnie miejscem(jak tytuł mówi) na moje przekminy mówiąc kolokwialnie. Dzisiaj refleksja jak widzę google na ten moment + trochę luźnych myśli na temat ostatniego updatu Wink

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
06-05-2020 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Od samochodziorza do zawodowego earnera - czyli Danonek's destroying the fcking bank! danoneksss 255 58,397 20-09-2018 19:28
Ostatni post: pawlosek
Tongue Dziennik młodego Earnera ZarabiamMilion 19 5,846 10-11-2017 01:38
Ostatni post: ZarabiamMilion
  Sylwestrowy dziennik Earnera Piesela!♥ Piesel_Nala 11 3,622 08-01-2016 20:44
Ostatni post: Piesel_Nala

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości