Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż fanpage fb, ciągła - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż fanpage fb, ciągła (/Temat-Sprzedaz-fanpage-fb-ciagla-99876)



Sprzedaż fanpage fb, ciągła - Captain - 18-10-2014 22:41

Czy jakbym miesięcznie (co miesiąc) sprzedawał po kilka fanpage na fb i zarabiał dajmy na to kilkaset złotych miesięcznie, albo i więcej (np z tysiąc), to jakie i jak miałbym płacić od tego podatki?

I jak 'udowadniał' bym te przychody, jeśli sprzedaż odbywała się w takim systemie jak na przykład tutaj w dziale ,,kupie/sprzedam'', czyli 'na słowo', bez żadnych faktur itp?

A i czy byłby jakikolwiek problem z tym, że regulamin facebooka ponoć zabrania sprzedaży fanpage?


RE: Sprzedaż fanpage fb, ciągła - siuvax - 18-10-2014 22:56

jesli bylbys Vatowcem to 23% vatu i 19% dochodowego (zakladajac ze nie masz zadnych kosztow).

Co do dokumentacji to dla firm wystawiasz fakture. w przypadku osob fizycznych sprzedaz wykazujesz w miesiecznym raporcie sprzedazy. Nie ma znaczenia czy sprzedajesz tu na forum, na allegro czy gdziekolwiek indziej


RE: Sprzedaż fanpage fb, ciągła - Captain - 18-10-2014 23:17

(18-10-2014 22:56)siuvax napisał(a):  jesli bylbys Vatowcem to 23% vatu i 19% dochodowego (zakladajac ze nie masz zadnych kosztow).

Co do dokumentacji to dla firm wystawiasz fakture. w przypadku osob fizycznych sprzedaz wykazujesz w miesiecznym raporcie sprzedazy. Nie ma znaczenia czy sprzedajesz tu na forum, na allegro czy gdziekolwiek indziej

''jeśli byłyby'' - to w końcu jestem czy nie? Napisałem jak to wygląda, ten zarobek, więc określ, bo się nie znam Tongue

I jak to wygląda jeśli te dwa podatki miałbym płacić? Od np 1000 złotych odliczam 23% - 230zł, a potem od pozostałych 770 te 19%? Czy jak? (i czemu w ogóle aż tyle?)

A co do raportu - Po prostu pisze sobie jakiś dokument z informacjami typu ,,Dnia tego i tego sprzedałem fanpage za tyle i tyle'', potem to drukuje i wysyłam?


RE: Sprzedaż fanpage fb, ciągła - MarcinHelios - 19-10-2014 14:22

ale chciałbyś to sprzedawać bez działalności gospodarczej? Bez wystawiania faktur?
Co miesiąc miałbyś coś do sprzedania?

Jeżeli pytasz czemu 23% i 19% trzeba odliczyć to sądzę, że raczej nie masz doświadczenia w podatkach. Dlaczego aż tyle? Takie prawo Big Grin

Bez zakładania firmy chyba można by było to podciągnąć pod umowę o dzieło, gdzie dziełem byłoby wykonanie fan page, ale tu nie jestem pewien, a nie chcę wprowadzać w błąd.

Wtedy załóżmy, że chcesz sprzedać fan page za 1000 zł na rękę. Musiałbyś doliczyć podatek, ale mógłbyś odliczyć sobie 20% kosztów uzyskania przychodu (w tym przypadku 1 168 brutto, 1000 zł netto i te 168 zł musiałaby zapłacić za Ciebie w urzędzie skarbowym firma, a jeśli sprzedawałbyś osobie prywatnej to Ty musiałbyś odprowadzić podatek do US).