Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów (/Temat-Pomysl-na-znaczna-redukcje-nieregulaminowych-i-zbednych-tematow-postow-99132)



Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - Hybrid1990 - 05-10-2014 18:48

Na pewnej stronce gdy chce się dodać jakiś komentarz, zawsze widnieje taka oto notka:

[Obrazek: 1png_eqwrrep.png]

Po kliknięciu w pole tekst znika i można pisać.

Powyższe zakazane czynności na owej stronie przed wprowadzeniem takiego rozwiązania powtarzały się notorycznie mimo iż wszystko było w regulaminie a moderatorzy wystawiali adnotacje za co był ban. A po dodaniu tej krótkiej informacji przed napisaniem komentarza niedozwolone procedery skurczyły się do bardzo małych ilości.

Praktycznie wszędzie na każdym forum jest tak samo, ludziom nie chce się czytać długich i nudnych regulaminów, zwłaszcza zaraz tuż po rejestracji kiedy chce się coś szybko napisać. Większość myśli że są one na jedno kopyto i wystarczy tylko nie obrażać, spamować i itp.

Proponuję więc i u nas zrobić tak samo lub coś w ten deseń aby użytkownik widział obowiązujące info przed napisaniem czegokolwiek.
Przykładowy tekst wymyślony przeze mnie:

[Obrazek: 2apng_eqwrxsp.png]

Można też nowym użytkownikom wysyłać powitalne pw z linkiem do sławetnego artykułu Jestem nowy i chcę zarabiać przez internet Idea


Podsumowując taki zabieg podsunięcia pod nos regulaminu zmniejszyłby pracę moderatorów teoretycznie nawet do zera w zakresie zajmowania się nieprzepisowymi tematami/postami. Teoretycznie bo na pewno znajdą się tacy co nie zastosują się do oczobitnej wskazówki. A takich można by było już zasłużenie karać warnem. No i oczywiście mniej nieregulaminowych/zbędnych tematów = mniej nabijanych postów typu 'było', reflink to reflink tamto', 'zgłoszone' itp.


RE: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - poczmail - 05-10-2014 19:14

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem. Od siebie mogą dodać tę poprawkę, że dobrze by było, gdyby wiadomość ta obowiązywała np. do limitu napisania 5-ciu, 10-ciu, x tematów (kwestia do przedyskutowania) - po przekroczeniu tej bariery nie pojawia się ona przy próbie utworzenia nowego tematu - użytkownicy niebędący nowicjuszami nie musieliby notorycznie czytać i usuwać tekstu z pola edytorskiego. Smile Niby typowa kosmetyka, ale tak jakoś 'wygodniej' dla oczu. Tongue


RE: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - Admin - 05-10-2014 19:19

(05-10-2014 19:14)poczmail napisał(a):  Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem. Od siebie mogą dodać tę poprawkę, że dobrze by było, gdyby wiadomość ta obowiązywała np. do limitu napisania 5-ciu, 10-ciu, x tematów (kwestia do przedyskutowania) - po przekroczeniu tej bariery nie pojawia się ona przy próbie utworzenia nowego tematu - użytkownicy niebędący nowicjuszami nie musieliby notorycznie czytać i usuwać tekstu z pola edytorskiego. Smile Niby typowa kosmetyka, ale tak jakoś 'wygodniej' dla oczu. Tongue

Tu już nawet nie chodzi o niechęć, co o fakt że i tak technicznie nie będzie to do zrobienia, gdyż będzie kolidować z obecnymi rozwiązaniami które są stosowane dla części działów. Niezbędne byłoby przepisywanie kilku pluginów, a to raczej się nie stanie, bo pomysł nie jest na tyle niezbędny. Co do regulaminów i kwestii netykiety to niemal na wszystkich stronach wygląda ona tak samo, więc cytowanie oczywistych punktów jest zbędne, a już na pewno takich które skopiowałeś z obecnego regulaminu tj. "musisz posiadać conajmniej 10 postów" gdyż jest to regulowane poprzez skrypty, przez co takowa informacja i tak nigdy się takiemu użytkownikowi nie pojawi.

Z tym pw po rejestracji się zgodzę, też to rozważaliśmy, być może pojawi się to gdy przygotujemy nieco więcej materiałów dla całkowicie nowych i zagubionych, których przeszukiwanie forum przerasta Smile


RE: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - linoskoczek - 05-10-2014 19:39

(05-10-2014 19:19)Admin napisał(a):  Z tym pw po rejestracji się zgodzę, też to rozważaliśmy, być może pojawi się to gdy przygotujemy nieco więcej materiałów dla całkowicie nowych i zagubionych, których przeszukiwanie forum przerasta Smile

To ktoś to czyta? Ja zawsze włączałem i wyłączałem, bo zazwyczaj są to informacje typu gdzie jest regulamin, jak raportować posty itp. Ważną rzeczą będzie chwytliwa nazwa tematu wiadomości + jakiś nagłówek w niej samej, wtedy może nie będzie odczytania, aby tylko odczytać i od razu z niej wyjść.


RE: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - Admin - 05-10-2014 21:43

Pewnie masz racje linoskoczek bo wiele to nie zmieni. Jednak wprowadzenie tego w niczym nie przeszkadza, a niech chociaż 10% osób z tego skorzysta to i tak coś Smile


RE: Pomysł na znaczną redukcję nieregulaminowych i zbędnych tematów / postów - Branzolek - 05-10-2014 21:53

Moderatorzy maja naprawde duzo roboty Jerk
Pomysl spoko jestem za Smile