Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji (/Temat-pytanie-odnosnie-wynagrodzenia-pensji-9905)



pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - kura - 07-07-2010 15:05

Nie chce mi się wertować kodeksu pracy czy coś więc zapytam...
chciałem spytać czy za tzw "nocki" czyli 3 zmianę(22-6) są inaczej płacone niż 1 i 2 zmiana ?
Obiło mi się o uszy że jest to stawka większa o x%
No i jeszcze jak jest ze stawką w sobotę czy jest też większa niż praca w tygodniu ??
jest to gdzieś od górnie zapisane, ustalone czy to pracodawca sam ustala ??


RE: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - tyndyk23 - 07-07-2010 17:51

Drogi Kura.

Twoje pytanie jest jak najbardziej normalnym pytaniem w tych czasach, kiedy pracodawcy naciągają swoich pracowników nie dając im szans na skuteczna obronę.

Zacznę od tego, że za porę nocną przepisy uznają godziny od 21 do 7 rano.Pora nocna obejmuje więc tylko 8 godzin.Czas pracy pracującego w nocy nie może przekraczać 8 godzin na dobę, jeżeli wykonuje prace szczególnie niebezpieczne albo związane z dużym wysiłkiem fizycznym lub umysłowym. Za uznanie takiej pracy za szczególnie niebezpieczna decydują organizacje związkowe a jeśli ich nie ma wybrani pracownicy u danego pracodawcy.

Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to Twoje przypuszczenia są jak najbardziej słuszne. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20 % stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę :
około 1 317 - (kwota brutto 100%)
i 1 053,60 - (w pierwszym roku pracy 80%).
Jeżeli nie wiesz albo nie zrozumiałeś sposobu jak należy to liczyć napisz.

Jeżeli pracujesz poza zakładem pracy Twoje wynagrodzenie może mieć charakter ryczałtowy. W soboty są normalne stawki. Inaczej jest w niedziele i świętaSmile

PozdrawiamSmile[/align]


RE: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - kura - 07-07-2010 19:52

dzięki wielkie za odpowiedź plusik leci...


RE: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - tyndyk23 - 07-07-2010 22:50

Spoko nie ma problemu, po to jest ten działSmile Polecam się na przyszłośćSmile


RE: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - kura - 15-07-2010 19:59

chciałem jeszcze dopytać czy to +20% do nocek dotyczy każdego rodzaju umowy min. "o dzieło" ??


RE: pytanie odnośnie wynagrodzenia, pensji - tyndyk23 - 15-07-2010 20:26

To są postanowienia ogólne i umowa może stanowić inaczej. Może się tak stać poprzez inne postanowienia umowne- możesz mieć w umowie inne warunki ale nie gorsze od tych regulacjiSmile