Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego (/Temat-Pisanie-tekstow-prosty-i-skuteczny-zarobek-dla-kazdego-99033)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Adriano42 - 06-01-2015 22:57

(06-01-2015 22:48)Dk2RR napisał(a):  Wiem, wiem.. tylko strasznie mnie to irytuje - mam akurat parę dni wolnego, a tu takie coś :|

No to zajmij się inną formą zarobku do czasu odpowiedzi z TextBookers. A nie piszesz posty pod postem, albo takoe które nic nie wnoszą, a tylko robią syf.

Tak na boku, gdy już sobie zarabiać próbuje to pytanko: Czy jakl napisałem dany np. precel to jest tak moderacja --> ocena czyli jeśli przejdzie moderacje oznacza to,że już napewno coś zarobieBig Grin??


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - poczmail - 06-01-2015 23:10

@up

Moderacja -> akceptacja (bądź nie) przez klienta -> punkty na koncie -> ocena przez klienta (choć nie zawsze)


Co do kolegi, który czeka na dostęp do strefy copywritera - jeśli Ci się wybitnie spieszy, napisz maila do supportu. Textbookers ma naprawdę bardzo dobrą i pomocną obsługę, odpowiedzi zazwyczaj przychodzą w ciągu godziny, max kilku. Smile


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - lukax6 - 06-01-2015 23:36

""Oświadczam, że moje dochody z tytułu rozporządzania prawami autorskimi nie przekroczyły w bieżącym roku podatkowym kwoty 42764 złotych.""

&

""Zaznaczenie oświadczenia skutkuje uwzględnieniem 50% kosztów uzyskania przychodu podczas obliczania wynagrodzenia za napisane przez Ciebie teksty. W przeciwnym wypadku koszty uzyskania przychodu wynoszą 20%""

Ktoś wytłumaczy to po Polsku ? Smile Bo w moim rozumowaniu lepiej tego nie zaznaczać, ponieważ podatek będzie wynosił 50% a nie 20% - mam rację ?


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - poczmail - 07-01-2015 21:08

Po wrzuceniu tej treści również zaczęła mnie kwestia rozliczania interesować, postanowiłem napisać do supportu, oto odpowiedź (pytanie sformułowane w sposób taki, jak w wypowiedzi lukax6)

"Nie, zupełnie nie - oznacza to, że jeśli nie przekroczył Pan tej kwoty dochodu, to ma Pan prawo do odprowadzania podatku z uwzględnieniem 50 % kosztów uzyskania przychodu, czyli w rzeczywistości od połowy zarobionej kwoty. Osoby fizyczne, które przekroczą ten próg, tracą tę ulgę i wtedy konieczne jest odprowadzanie większej zaliczki na podatek."


Czyli w przypadku, gdy np. zarobię w ciągu roku 40 000 zł, koszty uzyskania przychodu mogę policzyć jako 50%. Czyli de facto podstawą do rozliczenia będzie suma 20000 zł i od tego odprowadzamy standardowy podatek dochodowy.


Jak przekroczymy 42764 zł, koszty uzyskania przychodu maleją do 20%. Czyli z 50k podstawą do rozliczenia będzie kwota 40k (bo 20% z 50k to 10k)


TO JEST MOJA PRYWATNA INTERPRETACJA - NIE JESTEM FACHOWCEM I NIE MOGĘ ZAGWARANTOWAĆ, ŻE JEST ONA W PEŁNI BEZBŁĘDNA



RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Dk2RR - 07-01-2015 21:34

pocztmail - miałeś rację Smile Rzeczywiście, chyba moje zgłoszenie musiał im się gdzieś zapodziać czy coś, ale wystarczył jeden email i już mogę pracować Smile


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Dan14NR - 07-01-2015 22:15

Zarobiłem póki co 3zł na paru tekstach 300 znakowych, ok. 5 min dziennie przez 2 dni. Dzisiaj posiedzę z godzinę, bo dostępnych mam ponad 300 zleceń i jest w czym wybierać. Dostałem też pierwsza ocenę (6/6), więc stawka poszła w górę. Może uda się w styczniu zarobić ze stówkę chociaż pracując po 20-30 min. dziennie.


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - losiaczek17 - 12-01-2015 09:03

cześć, chciałem was zapytać:
1) są tu zlecenia do opisów do katalogów. jednak nie ma podanej konkretnej strony, którą mam opisać. kliknąłem na zlecenie z uzdatnianiem wody, tak na próbę - i jak mam napisać taki opis nie wiedząc, o jakiej stronie piszę? Pisać ogólnie? Np. "Strona ta oferuje możliwości...". Proszę o wskazówki
2) Kliknąłem na to zlecenie - czy to mnie już zobowiązuje? Czy jeśli zrezygnuję, będą ujemne punkty? Ile mam czasu na napisanie tego?


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Adriano42 - 13-01-2015 08:22

(12-01-2015 09:03)losiaczek17 napisał(a):  cześć, chciałem was zapytać:
1) są tu zlecenia do opisów do katalogów. jednak nie ma podanej konkretnej strony, którą mam opisać. kliknąłem na zlecenie z uzdatnianiem wody, tak na próbę - i jak mam napisać taki opis nie wiedząc, o jakiej stronie piszę? Pisać ogólnie? Np. "Strona ta oferuje możliwości...". Proszę o wskazówki
2) Kliknąłem na to zlecenie - czy to mnie już zobowiązuje? Czy jeśli zrezygnuję, będą ujemne punkty? Ile mam czasu na napisanie tego?


1. Ja pisałem zawsze ogólnie, nie wspominając w ogóle o stronie www żadnej, oczywiście jeśli nie była podana i było dobrze. Ocena 5+była.
2. Nie. Nie zobowiązuje Cię to. Dopiero jak wyślesz tekst i będzie do poprawy, jeśli nie poprawisz tylko zakończysz zlecenie masz 1 pkt karny.

A ja mam takie pytaniw, moja średnia to 5,79 za teksty. Po jakim czasie dostanę dostęp do innych tekstów np. tekst specjaliatyczny itp.?


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - matig - 27-01-2015 10:33

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytania moje:

1 - które serwisy polecilibyście (wiarygodne, płacą) do pisania tekstów?

2 - czy serwisy płacą za napisanie tekstu, czy za jego sprzedaż?

3 - który serwis ma bogatą ofertę?

4 - od jakich kwot wypłacają?

5 - ile orientacyjnie można zarobić miesięcznie w danym serwisie
a - poświęcając np. codziennie 15 minut
b - poświęcając codziennie 1 godz.
c - czy jest tyle zleceń w danym serwisie aby móc pracować kilka godz. dziennie (codziennie) i będzie zleceń na kilka miesięcy?

Myślę, że dobrze byłoby zrobić takie podsumowanie. Pomoże to innym w podjęciu odpowiedniej decyzji.
W necie trochę czytałem, jedni chwalą, inni negują, także czekam tu na Wasze odpowiedzi.


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - hagiel120 - 27-01-2015 20:07

Wielkie dzięki, świetna strona Smile