Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
kaski - wczorajsza sytuacja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: kaski - wczorajsza sytuacja (/Temat-kaski-wczorajsza-sytuacja-98301)



kaski - wczorajsza sytuacja - mateusz2555a - 21-09-2014 14:28

Witam,

Kupiłem wczoraj 150 szt kasków wartych 269 zł, które kupiłem na aukcji po 2 zł... ogólnie gościowi chyba poleciało z automatu i poleciało 12 aukcji po 296 kasków. Czy mam prawo domagać się kasków??? Jak wygląda to prawnie... i czy gość może zgłosić to jako błąd? dla mnie prosta piłka (przed wystawianiem aukcji klika się 2x , że potwierdza się wystawienie aukcji i to nie błąd). Jest to spółka cywilna - sklep internetowy dodatkowo mają też normalny lokal gdzie sprzedają części). Pan mi każe nie wpłacać pieniędzy ponieważ to błąd i , że zgłosi to do allegro.

Pozdrawiam[/size]


RE: kaski - wczorajsza sytuacja - marcel_kk - 21-09-2014 14:30

Ja bym zapłacił i żądał towaru.


RE: kaski - wczorajsza sytuacja - mateusz2555a - 21-09-2014 14:32

(21-09-2014 14:30)marcel_kk napisał(a):  Ja bym zapłacił i żądał towaru.

"Witam, proszę nie przesyłać błąd systemu sprawa będzie rozwiązywana przez Allegro. Pozdrwiam! " - taką informacje dostałem dziś.

Do tego gadałem z dwoma prawnikami i stwierdzili niby, że sprawę mam wygraną.. albo mi wyda towar, albo da mi wartość towaru ew dostanę odszkodowanie + zwrot pieniędzy za sprawę.


RE: kaski - wczorajsza sytuacja - daniel42na - 21-09-2014 14:42

Jeśli pani ze sklepu kazała Ci nie wpłacać pieniędzy to znaczy że nie przyjęła zamówienia i już. Nie masz co kombinować, nic nie dostaniesz... co najwyzej kopa w dupe jak bedziesz tak z ludźmi postępował.
1.
Cytat:Art. 70. § 1. W razie wątpliwości umowę poczytuje się za zawartą w chwili otrzymania przez składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu, a jeżeli dojście do składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane - w chwili przystąpienia przez drugą stronę do wykonania umowy.
2. [regulamin allegro]
Cytat:II. TRANSAKCJE Artykuł 3. RODZAJE TRANSAKCJI

3.6.
Celem Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja”, w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.



RE: kaski - wczorajsza sytuacja - domin_dz - 22-09-2014 13:29

Nie ma co kombinować, każdy ma prawo się pomylić.


RE: kaski - wczorajsza sytuacja - leepek - 24-09-2014 14:13

Niema co pajacować, ewidentny błąd sprzedawcy a to sie zdarza. Kiedyś znajomy kupił na aukcji koparkę za 1zł bo sprzedający nie ustawił ceny minimalnej, sprawę by wygrał, ale dogadali się ze sprzedającym na 10tyś a warta była ok 30. Tylko że on naprawdę chciał ją kupić a to była licytacja, złożył ofertę jaki pierwszy i ostatni.


kaski - wczorajsza sytuacja - Artinesse - 28-02-2018 11:31

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.