Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fanpage, Shorte itp. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Fanpage, Shorte itp. (/Temat-Fanpage-Shorte-itp-97848)



Fanpage, Shorte itp. - Czak24 - 11-09-2014 20:00

Witam. Mam kilka pytań, może i były takie tematy ale nie potrafię ich znaleźć.

1. Czy jeśli wstawiam na fanpage zdjęcia dziewczyn (nie znam ich, nie wiem jak się nazywają) to mogę mieć przez to jakieś problemy?
2. (Jestem w tym zielony!) Jeśli zarabiam na shorte.st kilka dolarów dziennie to muszę o tym jakoś poinformować rodziców i mówić im ile zarabiam? (Nie mam 18 lat)
3. Czy jeśli mam na profilowym (fake konto) zdjęcie dziewczyny, której nie znam to przez to też mogę mieć problemy?
4. Czy jeśli umieszczam zdjęcia dla dorosłych w skracanych linkach (przed tym piszę, że zdjęcia są od 18 lat) to też z tego mogą być jakieś problemy prawne?

Z góry przepraszam za takie może trochę głupie pytania, ale każdą dobrą odpowiedź nagrodzę reputacją. Pozdrawiam!


RE: Fanpage, Shorte itp. - dawid161622 - 11-09-2014 20:26

(11-09-2014 20:00)Czak24 napisał(a):  Witam. Mam kilka pytań, może i były takie tematy ale nie potrafię ich znaleźć.

1. Czy jeśli wstawiam na fanpage zdjęcia dziewczyn (nie znam ich, nie wiem jak się nazywają) to mogę mieć przez to jakieś problemy?
2. (Jestem w tym zielony!) Jeśli zarabiam na shorte.st kilka dolarów dziennie to muszę o tym jakoś poinformować rodziców i mówić im ile zarabiam? (Nie mam 18 lat)
3. Czy jeśli mam na profilowym (fake konto) zdjęcie dziewczyny, której nie znam to przez to też mogę mieć problemy?
4. Czy jeśli umieszczam zdjęcia dla dorosłych w skracanych linkach (przed tym piszę, że zdjęcia są od 18 lat) to też z tego mogą być jakieś problemy prawne?

Z góry przepraszam za takie może trochę głupie pytania, ale każdą dobrą odpowiedź nagrodzę reputacją. Pozdrawiam!

1. Jeżeli któraś to zobaczy, to może wtedy zgłosić sprawę za wykorzystywanie jej wizerunku (w tym przypadku zdjęć) bez jej wiedzy i zgody. Musisz po prostu posiadać prawa autorskie do tych zdjęć. (ale jest to bardzo mało prawdopodobne)
2.Czy musisz mówić? Nie koniecznie, chyba że, będą się dopytywali skąd masz itp. to raczej wypadało by powiedzieć. Po za tym pamiętaj że, teoretycznie musisz rozliczać się z dochodu z US.
3. Tak samo jak w punkcie 1
4. Jeżeli umieszczasz info to raczej nie, problemy możesz mieć jedynie z tego, że tak jak w przypadku punktu 1 nie masz do nich praw autorskich. (mało prawdopodobne, że ktoś bedzie robił z tego jakiś problem, ale zawsze trzeba mieć to na uwadze)
Mam nadzieje, że pomogłem


RE: Fanpage, Shorte itp. - Czak24 - 11-09-2014 20:28

A możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym rozliczaniem się z US? Co to jest itp? Albo może masz jakiegoś linka do takich informacji? Rep poleci Smile


RE: Fanpage, Shorte itp. - dawid161622 - 12-09-2014 08:02

Tu masz więcej informacji, jak uznasz że to za mało, to najlepiej poszukaj w google
http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927