Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Cło, VAT- pomocy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Cło, VAT- pomocy (/Temat-Clo-VAT-pomocy-97353)



Cło, VAT- pomocy - omisiu - 03-09-2014 10:50

Kupiłem ostatnio na allegro plecak- cena konkurencyjna (wraz z przesyłką 184zł.) Tydzień temu przyszło do mnie zgłoszenie celne. Na szczęście wystawiający aukcję zajął się załatwieniem formalności. Ale tu moje pytanie na jakich zasadach naliczane jest cło czy są możliwe jakieś zwolnienia i czy za naliczenie cła nakładana jest dodatkowa opłata celna?
Pytam się bo chcę kupić buty przez dropshipping (tak kupiłem plecak o tym nie wiedząc) i nie wiem czy będzie mi się to opłacało (buty ok 200-220 z przesyłką).
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!


RE: Cło, VAT- pomocy - kmike - 03-09-2014 16:04

Gość sprowadza towar zza granicy i stąd problemy z vatem lub cłem do zapłaty. W przypadku telefonów sprowadzanych z Chin wystarczy dopisek "GIFT" na opakowaniu (sprawdzone 3 razy). W przypadku gdy przyjdzie do Ciebie listonosz z kwitkiem do zapłaty, nie liczyłbym że sprzedawca to opłaci, chyba że ma jakieś 'tajne sposoby' o które pytasz Wink


RE: Cło, VAT- pomocy - omisiu - 03-09-2014 21:27

Bardziej interesuje mnie jak większy gabarytowo towar (plecak, buty) "przemycić" tak aby nie naliczyli cła. Pytam bo chcę zamówić buty a podejrzewam, że nie trafi mi się znów tak rozgarnięty i pomocny koleś jak ten od plecaka.


RE: Cło, VAT- pomocy - krazu - 06-09-2014 09:22

Zasady są takie:

Towar o wartości do 150 Euro jest zwolniony z cła.
Towar o wartości do 22 Euro jest zwolniony z VAT.

Tak więc w Twoim przypadku, w grę będzie chodził jedynie VAT. Chociaż z doświadczenia powiem, że jeszcze nie zdarzyło mi się płacić VATu za ciuchy albo obuwie, jeżeli w paczce była pojedyncza sztuka. Celników bardziej interesuje elektronika Wink

Oprócz tego jeszcze w grę wchodzi opłata dla agencji za odprawę celną, ale to już zależy od tego w jaki sposób jest towar przesyłany.

Co do tego magicznego "GIFT" na deklaracji celnej to nie wierz w takie bajki. Może ze 4 lata temu to jeszcze miało jakieś znaczenie, ale teraz celnicy nie zwracają na to najmniejszej uwagi, szczególnie że Chińczycy z automatu zaznaczają gift na każdej paczce.


RE: Cło, VAT- pomocy - omisiu - 07-09-2014 20:35

Dzięki za info w prostej formie. Zamówię zobaczę. Jak by było coś niejasnego znów poruszę temat Smile


RE: Cło, VAT- pomocy - Gremquen - 07-09-2014 20:43

Ja od siebie dodam, że zamawiałem z chin telefon.
Oczywiście przesyłka mała, dodatkowo oznaczona jako gift o wartości $20 a i tak musiałem przesłać potwierdzenie zakupu z prawdziwą kwotą i na jej podstawie doliczyli mi 23% Vatu.
Także nie ma reguły


RE: Cło, VAT- pomocy - Futers - 07-09-2014 21:25

(07-09-2014 20:43)Gremquen napisał(a):  Ja od siebie dodam, że zamawiałem z chin telefon.
Oczywiście przesyłka mała, dodatkowo oznaczona jako gift o wartości $20 a i tak musiałem przesłać potwierdzenie zakupu z prawdziwą kwotą i na jej podstawie doliczyli mi 23% Vatu.
Także nie ma reguły

Zależy od celnika niektórzy puszczają nawet za darmo 30Kg paczki


RE: Cło, VAT- pomocy - krazu - 08-09-2014 08:11

(07-09-2014 20:43)Gremquen napisał(a):  Ja od siebie dodam, że zamawiałem z chin telefon.
Oczywiście przesyłka mała, dodatkowo oznaczona jako gift o wartości $20 a i tak musiałem przesłać potwierdzenie zakupu z prawdziwą kwotą i na jej podstawie doliczyli mi 23% Vatu.
Także nie ma reguły

Na telefony to celnicy są tak wyczuleni, że po gabarycie paczki potrafią wyłapać Wink tym bardziej jak idzie popularną ostatnio NL Post, która jeszcze niedawno miała opinie takiej, która pozwala uniknąć VAT Wink

Nie jest też tajemnicą, że znane są im nazwy najpopularniejszych wśród Polaków sprzedawców elektroniki i to też wpływa na szansę zatrzymania przesyłki.