Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! (/Temat-KRYPTOLOGIKA-COM-Trade-silver-backed-hashing-power-97090)

Strony: 1 2


[KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - biol1y - 29-08-2014 16:19

Cześć. Chciałbym zaproponować wam możliwość inwestycji w dynamicznie rozwijający się rynek kryptowalut, a konkretnie w udziały mocy w wydobyciu najpopularniejszej waluty - bitcoina. Jeśli ktoś nie wie czym jest bitcoin odsyłam do lektury np. http:/terazbitcoin.pl/, znajdziecie tam podstawowe informację o tej walucie, dowiecie się skąd się bierze, kto to wymyślił, itp. Smile

1. Czym jest KRYPTOLOGIKA ?
Kryptologika to nowo powstała giełda obrotu udziałami w mocy obliczeniowej do wydobycia bitcoin.
2. Moc obliczeniowa ? Co to takiego ?
Moc obliczeniowa to maksymalna "siła maszyny" którą może ona poświęcić do wydobywania bitcoinów, podaje ją się w GH/s. 1 GH/s to 1,000,000,000 hashów na sekunde. Obecnie udziały w kopalniach bitcoin to jedyna możliwość opłacalnego wydobycia bitcoin. Jest to wynikiem rosnącej mocy sieci i rozwoju bitcoina. Wybierając wydobycie w kopalni, zamiast domu, redukujemy koszty prądu i utrzymania koparek. Dodatkowo takie zakupy są dostępne dla każdego, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy na temat działania koparek.
3. Kupuję udziały w GH/s i co dalej ?
Kryptologika to platforma wydobycia bitcoin, a jednocześnie giełda udziałów. Oznacza to, że istnieją dwie potencjalne możliwości zarobienia :
a) kupno udziałów i wydobywania bitcoin,
b) kupno udziałów i sprzedanie ich drożej (jednocześnie wydobywając bitcoin).

4. Chciałbym kupić kilka GH/s jak to zrobić ?
Po pierwsze musisz zarejestrować się na stronie https://kryptologika.com/ (to nie jest reflink), następnie pozostaje Ci już tylko kupno udziałów. Możesz to uczynić obecnie jedynie za pomocą bitcoin. Serwis jest w fazie beta, wraz z rozwojem planowane jest wprowadzenie kupna GH/s za PLN, GBP, EUR i USD.
4.a) Jeśli nie posiadasz jeszcze bitcoin możesz kupić je na którejś z polskich lub międzynarodowych giełd.

5. Co odróżnia Kryptologie od innych giełd udziałów ?
Kryptologia to pierwszy taki polski projekt. Co więcej każda jednostka mocy ma nieograniczony czas funkcjonowania i posiada tzw. “wartość resztową”, której upłynnienie nastapi w momencie, kiedy wzrost mocy obliczeniowej sieci bitcoin spowoduje brak dalszej opłacalności utrzymania jednostek z uwagi na koszt utrzymania. Wartość resztowa wynosi 0.0311 grama srebra na każda jednostkę mocy czyli jedną uncję srebra na 1 TH (równy 1,000GH). Inwestujecie więc w moc do wydobycia bitcoinów oraz w części w srebro, które jest wliczone w cenę udziałów.
6. Jakie są koszta takiej inwestycji ?
Wszystkie operacje kupna/sprzedaży udziałów są darmowe, nie pobierane są żadne prowizje. Natomiast trzeba liczyć się z :
a) kosztem wpłaty na nasze konto pobieranym przez sieć bitcoin tj. ok 0.0001-0.0005 BTC (16-80gr),
b) kosztem utrzymania, obecnie 0.011515PLN/ za 1 GH/s na dzień.
c) kosztem wypłaty BTC do naszego portfela 0.0002 BTC.
d) prowizjami bankowymi po uruchomieniu możliwości nabywania udziałów poprzez przelew bankowy (usługa niedostępna w fazie beta).


Pamiętajcie, że bitcoin jest zdecentralizowaną walutą wirtualną opartą o kryptografię,która nie posiada emitenta ani banku centralnego i wahania kursowe cechują się znaczną zmiennością. Inwestujcie tylko tyle ile możecie stracić!

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, wątpliwości zapraszam do dyskusji. PW do mnie lub l3sny jest on twórcą portalu - postaramy się pomóc.

Linki
Giełda udziałów - https://kryptologika.com/ - wersja polska na dole pod ikonką
Giełda BTC - REFLINK, CZYSTY 1, CZYSTY 2
Opłacalność wydobycia BTC - https://alloscomp.com/bitcoin/calculator
Ranking chmur wydobycia - http://cryptoverse.org/cloud-mining/

Na koniec dodam, że jeśli komuś uda się coś dzięki mojemu postowi zarobić a chce mi postawić "piwo" zostawiam adres portfela BTC Wink
1EgYb16p3pvkMMKQqN7ksxsmST9bfCnk9L


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - biol1y - 03-09-2014 19:45

Update
1. Zapowiedziane obniżenie kosztów utrzymania
2. Nawiązanie współpracy z onestopminingshop.com w celu wdrożenie zakupu GHs za waluty.


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - pepe67 - 03-09-2014 21:48

Założyłem konto, wpłaciłem Bitcoin'y, kupiłem GH/s. To oznacza, że koparka już działa? Bo mam wszystkie kupione GH/s wpisane jako Wolne.

Ale ceny rzeczywiście konkurencyjne.

Edit: Jest OK. Moje pierwsze 8GHs powoli zaczęło kopaćSmile


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - l3sny - 04-09-2014 11:00

W razie problemów lub innych kwestii [email protected]
Happy trading!


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - pepe67 - 05-09-2014 16:03

Wczoraj tak się rozochociłem tą ceną, że dokupiłem jeszcze GH/s i aktualnie posiadam 13 GH/s. Wydałem na nie około 12$. Po jednym całym dniu kopania podliczyłem salda i ukopało mi około 6 centów. Wg kalkulatora podanego w pierwszym poście koparka powinna generować 12 centów dziennie, więc drugie 6 centów to opłaty.

Nadal mam się cieszyć, że tak tanio? Wiem, że ilość ukopanych BTC jest niezależna od wszystkiego, ale za jakieś 9 dni zmienia się trudność, więc koparki ukopią jeszcze mniej.

Chyba, że robię to źle...


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - biol1y - 05-09-2014 19:30

Liczysz wszystko dobrze. Koszt utrzymania Twoich Ghs przez miesiąc jak można łatwo policzyć wyniesie miesięcznie 30*13*0.011515=4,49 zł. Zysk zależy od :
- trudności, na którą nie ma się wpływu, może wzrosnąć ale istnieje możliwość zmniejszenia,
- kurs przeliczenia, każdy chciałby, żeby był jak najwyższy. Prognozy oczywiście są różne, w trakcie opracowania jest kilka ciekawych projektów. Bitcoin potrzebuje mocnego impulsu do wzrostu wtedy zyski będą większe.

Przy kursie 1576.5 (bitmarket), Twoje miesięczne zyski będą oscylować w okolicach 7 zł (po odliczeniu kosztów). Mining ogólnie zaczyna "zjadać" dużą część zysków, można liczyć, że niedługo będą wyłączane pojedyncze domowe koparki ze względu na brak opłacalności. Wtedy może nastąpić zmiana trudności i ewentualne zmiany w "zyskach".


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - l3sny - 05-09-2014 20:23

NIestety nie mamy wpływu na zmainę trudności, która rośnie. Koszty utrzymania będa obniżane średnio o 1.5-2% miesięcznie w zależności od ilości hostowanego sprzętu bo to nam pozwala na lepsze warunki.
Ale jeśli cena BTC wzrośnie to automatycznie koszty utrzymania będa stanowić mniejszy %. Ponadto popatrzmy na cenę BTC na CEX: 0.0038BTC i koszt utrzymania $0.18! Jest to m.zd. jakieś potwierdzenie optymizmu u kupujących.

Ponadto za kilka tygodnii uruchomimy pilotazowy program sprzedaży za fiaty co powinno zapewnić lepszą płynność.


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - pepe67 - 05-09-2014 22:44

Czyli pozostaje mieć nadzieję na wzrost ceny BTC, która niestety ostatnio poszła w dół, albo na cud w postaci zmniejszenia trudności o co może być ciężko - aczkolwiek kto wie Smile

Co do przeliczenia kosztu na CEX, to ok, tutaj jest tanio.

Co mnie cieszy to to, że dziennie wychodzi około tyle co "wyciągałem" z Fauceta z zebrą tygodniowo przy zbieraniu "jak się przypomni". Więc mam taki kolejny "lejek". A jak to mówią, grosz do grosza...


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - l3sny - 06-09-2014 09:00

Naszym celem jest konkurowanie z wydobyciem domowym. I prędzej czy później uda się nam to osiągnąc bo koszty fizycznych koparek są bardzo wysokie, do tego koszt zasilaczy, hałas i problemy techniczne. A u nas będzie można kopać taniej no i handlować Huh


RE: [KRYPTOLOGIKA.COM] Trade silver-backed hashing power ! - pepe67 - 09-09-2014 16:42

I mam jeszcze jedno pytanie dotyczące trudności. Jeżeli trudność wzrośnie, to będzie kopane mniej (Wiadomo), ale i ceny udziałów się zmniejszą. A jeżeli trudność zmaleje, to będzie kopane więcej, ale przy okazji ceny udziałów wzrosną.

Dobrze myślę? Smile