Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Boty, Makra, Autouzupełnienia (/Forum-Boty-Makra-Autouzupelnienia-83)
+------ Dział: Poradniki ! (/Forum-Poradniki-14)
+------ Wątek: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! (/Temat-Clo-i-podatek-Wazne-odpowiedzi-966)

Strony: 1 2


Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Enemy - 17-01-2010 15:49

Poczytałem i popytałem rodziców i napiszę wam jak to naprawde jest z tym cłem i Vat.

Informacje dotyczące odprawy celnej.

Przesyłki z USA podlegają w Polsce odprawie celnej. Poniższe informacje mają na celu pomoc w oszacowaniu dodatkowych kosztów i wyjaśnienie formalności związanych z odprawą celna. Informacje te mają charakter orientacyjny i nie stanowią interpretacji Polskiego prawa czy przepisów celnych.

Kwota zwolniona z cła

Przesyłki o deklarowanej wartości do 150 Euro (ok 200 USD)(605 zł), mogą zostać zwolnione z cła i VAT. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.


Sposób kalkulacji cła i VAT

Cło jest liczone od całości kosztów zakupu towaru to jest ceny zakupu wraz z kosztami wysyłki. VAT jest liczony od wartości towaru powiększonej o cło.

Koszt zakupu $900
Koszt wysyłki $100
Wartość celna $1000
Cło 5% $50
Wartość z cłem $1050
VAT 22% $231
Razem $1281

Koszt transportu ma wpływ na wysokość cła i VAT. Dlatego dla niektórych towarów np. duże części samochodowe, meble jedynym opłacalnym sposobem wysyłki jest transport morski.


Wartość deklarowana

Wartość deklarowana jest to wartość podawana przez nadawcę w opisie zawartości przesyłki. Jest to wartość według dokumentów zakupu lub w przypadku braku dokumentów, wartość szacowana na podstawie cen podobnych towarów w sklepach internetowych czy na Amazon.com

Drobne przesyłki typu 1-2 pary butów, ubrania itp. mogą być wysłane z deklarowaną wartością poniżej limitu cła. Przesyłki takie nie wymagają dokumentów zakupu i są najczęściej zwalniane z cła.

Wszystkie pozostałe przesyłki które przekraczają wartością limit cła powinny być wysłane z deklarowaną wartością według dokumentów zakupu. Przesyłki o zaniżonej wartości i wysyłane bez rachunków podlegają szczegółowej kontroli celnej i wymagają przedstawienia dodatkowych dokumentów w celu dokonania odprawy.


Czyli możliwe jest to co pisze Lockerz że zostaniemy zwolnieni z cła i vat'u.


3) Każdy pakiet wysłany na arenie międzynarodowej będą oznaczone jako "Prezet". To powinno wyeliminować lub znacznie zmniejszyć należności celnych lub podatkowych w większości krajów. Jednak Lockerz nie może być zobowiązany do wypłaty dodatkowych opłat lub opłat nakładanych przez adresata samorządu terytorialnego.


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - mikolaj90 - 17-01-2010 15:57

Jak by napisać do nich, żeby paczki były zawinięte w czarny papier czy coś :/ To może celnicy nie nakładali by już tych sum. Albo, żeby na paczkach nie było żadnych ich znaczków itp...


No trzeba coś z tym zrobić, a to co napisałem może by coś dało....


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Zythus - 17-01-2010 16:02

Napisałem do nich, czy czegoś nie mogliby z tym zrobić, ale cóż. Raczej nie. Wszystko zależy od Celników. Ja się przygotowałem do takiej sytuacji, w której bym musiał zapłacić cło albo vat. Zapisałem na kompie wszystkie rzeczy, których mogę użyć, by wyjaśnić im, że nie powinienem płacić cła ani vatu. :]


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - cubi - 17-01-2010 17:01

Zythus moze sie podzielisz swoimi pomyslami Big GrinBig Grin?


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - mikolaj90 - 17-01-2010 17:22

No właśnie Big Grin Podziel się Tongue


Chyba nie chcesz, żebyśmy płacili cło vat i srat xD


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Zythus - 17-01-2010 18:50

Chcielibyście, to moje cenne informacje gromadzone przez lata xD


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - mikolaj90 - 17-01-2010 18:53

Aj Zythus Tongue


Jak nie chcesz dać to Ci napiszę tak Big Grin

Nawet jeżeli zbierałeś takie informacje to nic Tobie nie dadzą, bo tak już jest napisane w ich ustawie czy jakoś tak, że trzeba płacić vat/cło z krajów poza Unią Europejską.


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Mathis K - 17-01-2010 19:51

ja slyszalem ze rzeczy ponizej 100$ sa zwolnione z cla i raczej jest to pewne w 100% Big Grin


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Alcor - 17-01-2010 20:16

A ja słyszałem że tylko rzeczy poniżej 50$ są zwolnione z cła.


RE: Cło i podatek - Ważne odpowiedzi !! - Zythus - 17-01-2010 22:28

"Przesyłki o deklarowanej wartości do 150 Euro (ok 200 USD)(605 zł), mogą zostać zwolnione z cła i VAT."

Czyli PSP jest. Ale zależy od celidiotów.