Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Zarabianie na allegro (/Temat-Zarabianie-na-allegro-96510)



Zarabianie na allegro - HerossiK - 21-08-2014 21:42

Witam. Mam do was pytanie, ponieważ nie do końca wiem jak to jest z DG.
Powiedzmy, że mam do wykorzystania punkty w pewnym serwisie które nie są mi potrzebne. Dlatego sprzedaje je na allegro. Powiedzmy, że te 100 punktów to przykładowo 2 zł. No i wystawiam aukcje - 40 sztuk czyli 80 zł zarobku. Czy do prowadzenia takich aukcji muszę prowadzić działalność gospodarczą? Zarobki nie przekraczają 3000 zł więc wydaje mi się, że nie.
Jakiś gość mnie straszy, że niby prowadzę ciągłość sprzedaży i ciekawe co na to urząd skarbowy. Moim zdaniem to jest możliwe tylko w Polskim kraju.
Ktoś próbuje sobie dorobić pare złoty za młodu, żeby nie żyć na utrzymaniu rodziców a odrazu wjeżdża jakiś pajac z urzędem skarbowym.
Możecie mnie oświecić. Troche na ten temat wiem ale nie do końca jednak jestem pewny co i jak.
Czekam na wasze odpowiedzi.

Pozdro!


RE: Zarabianie na allegro - daniel42na - 21-08-2014 21:49

Jeśli robisz to regularnie i w dodatku ktoś Cię straszy to daj sobie siana, bo dla Ciebie to jest pajac a dla niego Ty jesteś nieuczciwą konkurencją bo nie masz takich kosztów jak on(ZUS i podatki) i zaniżasz nieuczciwie cene.
Bardzo wątpliwe, że osoba sprzedająca takie rzeczy (Twój konkurent) sam prowadzi DG, zapewne tylko Cię straszy, no ale licho nie śpi...
Jak to jest 80 zł na miesiąc to daj sobie spokój z allegro i dobij sobie te drobne na jakimś neutralnym gruncie np. ppa.


RE: Zarabianie na allegro - HerossiK - 21-08-2014 21:54

Taką aukcje wystawiłem 1 raz. Nie robie tego regularnie. Przecież za 100 zł zarobione na allegro chyba raczej nie może mnie ścigać skarbówka? Bo jest próg od kiedy trzeba prowadzić DG czyli powyżej 3000 zł.
Wiesz to jest zarobek 3 dniowy.
A na PPA musiałbym to robić miesiąc albo więcej aby tyle zarobić.

A wytłumaczysz mi, jakbym założył DG to ile musze płacić z zarobków? Musze wypełnić pit a następnie zapłacić tam 18% czy ileś? Jak to jest bo tego nie rozumiem.


RE: Zarabianie na allegro - daniel42na - 21-08-2014 21:57

Nie ma żadnego progu 3000 zł, no ale wiadomo że za jednorazowe opylenie jakiś pkt za 100 zl nikt Cię nie będzie ścigał... co innego jesli bys takie cos sprzedawał np. co miesiąc Wink

Tak czy siak jak ktoś się do Ciebie upierdzielił na tym allegro, to nie lepiej sprzedać to na np.jakimś forum związanym ściśle z tą grą?


RE: Zarabianie na allegro - HerossiK - 21-08-2014 22:12

W tym konkretnym przypadku chodzi o polubienia na facebooku. Faktycznie moja aukcja poszła expresowo bo w 2 dni sprzedałem 40 sztuk, ale to tylko dlatego, że zaoferowałem Polskie lajki a nie tak jak inni z całego świata. To z tymi pkt podałem tylko dla przykładu. Zarobek fajny i prosty jeśli zna się sposób.
Wytłumaczysz mi jeszcze jak to jest z tą DG? Bo nie ukrywam, że interesowało by mnie założenie firmy gdy tylko ukończe 18 lat a zostało mi kilka miesięcy Smile


RE: Zarabianie na allegro - daniel42na - 21-08-2014 22:15

W wielkim skrócie...
Płacisz składki do ZUS - około 430 zł co miesiąc(przez pierwsze 2 lata - po 2 latach około 1000 zł) bez względu na to czy zarabiasz czy nie, dodatkowo płacisz podatek dochodowy 18% od tego dochodu co sobie zarobisz.


RE: Zarabianie na allegro - HerossiK - 21-08-2014 22:18

Czyli się nie opłaca.
Polska porąbany kraj Big Grin
Żeby zarobić legalnie 200-300 zł przez internet na miesiąc musiałbym płacić 430 zł plus odciągnąć podatek od tych zarobków.
Czyli w skrócie za swój zarobek wychodziłbym co miesiąc na -130 zł....

Chore, chore i jeszcze raz chore...