Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż strony www. Jak? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Sprzedaż strony www. Jak? (/Temat-Sprzedaz-strony-www-Jak-96446)



Sprzedaż strony www. Jak? - mlody16918 - 20-08-2014 21:22

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak odbywa się sprzedaż strony internetowej. Wiadomo przecież, że wszystkie dane przy zakupie domeny i hostingu podawałem własne. Załóżmy, że chciałbym ją sprzedać. Czy ktoś może mi przybliżyć jak się do tego zabrać? Jak wygląda zmiana danych na nowego właściciela odnośnie hostingu i domeny? Z góry dzięki z pomoc Smile


RE: Sprzedaż strony www. Jak? - Madroxx - 20-08-2014 21:26

Domene możesz np. przetransferować do innego usługodawcy a z hostingiem to jedynie dane zmienić.


RE: Sprzedaż strony www. Jak? - smagalaz - 28-08-2014 22:51

Domena: kupcowi przekazujesz kod Authinfo, ewentualnie przeprowadzacie cesję domeny (można na papierku - w całej "karierze" robiłem ją tylko raz; można także elektronicznie - AZ.pl umożliwia coś takiego).
Hosting: jak wyżej, zmieniasz dane i tyle. Hostingu wcale nie trzeba przekazywać, wystarczą pliki, które kupiec przeniesie sobie gdzie będzie chciał.


RE: Sprzedaż strony www. Jak? - Panco122 - 13-01-2015 13:13

Co do hostingu to najlepiej jest przenieść całą stronę + bazę danych na serwer kupującego, a domena to po prostu cesja. Wtedy wszystko masz załatwione, jak należy.


RE: Sprzedaż strony www. Jak? - aero2 - 01-05-2015 14:41

@[mlody16918]
Wyczyść PW, bo nie mogę napisać.