Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych (/Temat-KGHM-LPP-Gielda-Papierow-Wartosciowych-96415)



KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - zetfredix - 20-08-2014 13:24

Polecam w sierpniu kupować akcje KGHM Polska Miedź S.A. i LPP (właściciel Cropp, Reserved, House). Ja kupiłem KGHM w maju za prawie 120 zł za akcję, a LPP chcę teraz kupić na próbę 1 pakiet (tylko na tyle mnie stać), więc jak coś nie wypali to będziecie wiedzieć, że ja też stratny, a jak wszystko wypali to pod koniec roku ładnie posprzedajemy z zyskiem i przygotujemy niską cenę na 2015.


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - Kiljan - 20-08-2014 13:29

No cóż abyś pozbył się przed krachem Smile


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - zetfredix - 20-08-2014 13:54

Teraz jest krach. Ja na KGHM inwestuję od 2006 roku to były czasy jak akcja była za 20 zł, a potem wzrosła na 200 zł. Ja inwestowałem przy 60 i wypłacałem na 138, to była kluczowa inwestycja, dzięki której pomnożyłem wkład własny i mogłem zacząć inwestować w inne spółki. Póki na KGHM kradną państwowe stołki póty spółka będzie dochodowa.


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - Resick - 20-08-2014 15:02

S&P dochodzi do 2 tysiecy punktów,dojść właściwie nie może,ale jak dojdzie to będzie wielkie jebut i panika.Zacznie się wielkie SELL.
http://www.biztok.pl/biznes/to-jest-zaklad-2-mld-dolarow-za-zalamanie-amerykanskiego-rynku_a17284


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - piotruniek - 20-08-2014 16:11

Nie wiem czy LPP jest jak narazie dobrą inwestycją, działają na rynkach wschodnich a tam aktualnie nie jest za ciekawie.


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - marcel_kk - 20-08-2014 16:11

Do zakupu KGHM to był najlepszy pamiętny dzień 24 października 2008r,
kiedy to 1 akcja osiągnęła cenę 21,40 zł ( 29.10.2007r kosztowała 139,5 zł)

[Obrazek: 33m5q1z.jpg]


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - zetfredix - 21-08-2014 17:22

No tak marcel, ale utrafić dokładnie w taki dzień to nie jest takie łatwe, zresztą nie wiem czy to nie był przypadkiem split wtedy.


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - marcel_kk - 21-08-2014 17:26

(21-08-2014 17:22)zetfredix napisał(a):  No tak marcel, ale utrafić dokładnie w taki dzień to nie jest takie łatwe, zresztą nie wiem czy to nie był przypadkiem split wtedy.

To nie był split, to był armagedon, wig20 dziennie potrafił spadać po 6-8 %.


RE: KGHM, LPP - Giełda Papierów Wartościowych - zetfredix - 21-08-2014 18:06

marcel no tak, ale w przypadku GPW nie ma ryzyka bankructwa. Papiery to papiery, a taka instytucja jak podniesie się po krachu to masz pełne prawa do roszczeń. Co innego jest np. w foreksie, gdzie możesz stracić całą kasę w moment. I potem sąduj się z firmą z innego kraju. Ja mnożę swoje oszczędności od dłuższego czasu i zawiodłem się tylko tam, gdzie się tego spodziewałem (split-buy-reverse split i po inwestowaniu), ale papiery mam nadal i czekam, a jak się tylko wyjdzie na plus to uciekam z takiej inwestycji. W przypadku wielkich nie-bankowych spółek "przewidywanie" wzrostów i spadków długofalowych jesst bardzo proste i wystarczy tylko śledzić poczynania firm w zakresie inwestycji i bieżącej gospodarki kapitału.