Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek od zarobku internetowego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek od zarobku internetowego (/Temat-Podatek-od-zarobku-internetowego-96311)



Podatek od zarobku internetowego - Lucas - 19-08-2014 08:33

Czytałem już wiele postów w tym dziale, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na kilka pytań, które mnie cały czas nurtują.

1. Wiem, że aby prawidłowo rozliczyć się z zarobku internetowego, trzeba wypełnić rubrykę "Dodatkowe przychody", czy jakoś tak. Czy muszę posiadać jakąś dokumentację? Załóżmy, że przelewam z pp środki na konto, więc mam tylko potwierdzenie wysłania pieniędzy PP -> Konto Bankowe. Trzeba coś w związku z tym wydrukować bądź zachować?

2. W moim banku jest możliwość płacenia podatków przelewem. Rozumiem, że jeśli będę miał do uregulowania pewną kwotę, to dostanę na nią dokument, który właśnie posłuży mi do wysłania takiego przelewu?

3. Co do pola "Dodatkowe przychody" - czy wpisuję tam tylko kwotę, czy też źródło? Bo w sumie jeśli źródłem jest PayPal, to to się wpisuje?

W nowym roku, z tego, co wiem, mają wprowadzić wypełnianie PITa drogą elektroniczną, więc pewnie jeszcze trochę inaczej, ale wolę spytać, bo mnie to nurtuje już od pewnego czasu, a nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.

Dodam też, że nie są to jakieś wielkie kwoty, i na miesiąc nie przekraczają nawet średniej krajowej.


RE: Podatek od zarobku internetowego - kmike - 22-08-2014 07:29

średnia krajowa wynosi ponad 3,5k Wink

Jak moje dochody nie przekraczały ~6k w skali roku rozliczałem się z urzędem dopiero przy wypełnianiu PITa. Kwota wolna od podatku to nieco ponad 3000zł, jeżeli od tej kwoty odprowadzisz podatek to możesz nie odprowadzić od takiej samej, nie dostaniesz po prostu zwrotu podatku. U mnie US nigdy nie miał z tym problemu.