Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Google Sandbox? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Google Sandbox? (/Temat-Google-Sandbox-96222)



Google Sandbox? - Tochkan - 17-08-2014 23:43

Witam serdecznie. Może niektórzy z Was słyszeli o czymś takim jak "Google Sandbox". Skorzystałem z narzędzia dostępnego na tej stronie i dowiedziałem się, że moja strona jest jeszcze w trybie "sandbox".
Mam pytanie. Czy jeżeli strona jest właśnie chroniona przez takiego Sandboxa, to czy mogę ją pozycjonować? Czy przez to efekty nie będą gorsze?


RE: Google Sandbox? - GoodLecki - 17-08-2014 23:59

sandbox to filtr na określoną fraze którą pozycjonujesz.Zbyt duży przyrost linków na tą frazę i wpadasz tam. Czy pozycjonować? oczywiście masz większe wtedy szanse wyjścia z niego bo g. w koncu uzna że jednak nie były to nienaturalne linki, choć nie musi Smile W sandboxa najczęsciej wpadają jednoroczne domeny z czasem szanse są mniejsze.
W obecnej chwili powinieneś zmniejszyć częstotliwośc linkowania na ta frazę , zwiększyć o około 1/3 ruch przez istniejące bl z niej, i dodac więcej fraz do linkowania . Sandbox nie ma limitu czasowego.
Jak nie wpaść np. nie dodawać linków do stopek, nie dodawać linków do dużej ilości stron z wysokim PR , krótko nie zdobywac dużych ilości linków w krótkim czasie zwłaszcza przy rocznych, dwuletnich domenach , linkować na wiele fraz.


RE: Google Sandbox? - Tochkan - 18-08-2014 09:54

Moja domena ma ponad 2 tygodnie, dodałem ją tylko do paru katalogów. Mój znajomy pisał, że wystarczy poczekać miesiąc lub więcej, aby ten tryb opuścić. W dodatku, teraz każda nowa domena (podobno) znajduje się w takim trybie. Natomiast agencja SEO: "Pana strona będąc w trybie Sansbox powinna zostać odfiltrowana. Można czekać, aż Google zdejmie karę sam, lub zadziałać i zgłosić wszystkie linki, odczyścić domenę."


RE: Google Sandbox? - GoodLecki - 18-08-2014 11:09

Domena może siedzieć długo w sb nawet 3 letnie i starsze mogą w nią wpasć a teoretycznie nawet kilkuletnie. A nowe domeny czemu by miały w nią wpadać jak sb to kara jest za okreslone działania a co zawiniła nowa domena 2tyg.Big Grin A ja zamiast sciągania linków( co przyniesie negatywne skutki dla strony i jej pozycji również na inne frazy) doradzam zajęcie się własnie seo na inne frazy ale nie przestawać linkować na fraze/y na która wpadłes do sb , zmniejszyć o 30% , potem o 50% jednoczesnie zwiększając ruch z tych fraz w sb poprzez już istniejące linki.Czyli zamiast sciagać doradzam pokryć złe linki dobrymi że tak to nazwe.A na przyszłosć jak już linkujesz to linkuj jednoczesnie na kilka fraz.
Nie wiem co to z agencja ale ja mam inne zdanie w każdym razie Smile