Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Captcha - propozycja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Captcha - propozycja (/Temat-Captcha-propozycja-96215)

Strony: 1 2 3


Captcha - propozycja - [email protected] - 17-08-2014 21:50

Witam,
postanowiłem napisać ten temat, ponieważ uważam, że obecne kody Captcha są niesprawiedliwe. Otóż jedna osoba dostaje krótki, prosty kodzik, a drugi ma dwa długie wyrazy w dodatku jakieś zakręcone.

Moja propozycja obejmuje zmianę obecnego kodu Captcha na jeden z tych dwóch:
1)
[Obrazek: 50739.gif]

Krótki kod składający się z 4-5 znaków.

2)
[Obrazek: FreelancerMarketplace-66852.png?1344906144]

W tym wypadku sprawa jest jeszcze prostsza, wystarczy ułożyć obrazek [zwykle brakuje 2 segmentów]


3)
[Obrazek: phonie-security.jpg]

Mogę też być długie kody, ale pokroju jak wyżej i w taki sposób, aby wszystkie były podobnej długości (załóżmy ze 10 -15 znaków).


Zapraszam do dyskusji na ten temat, taka zmiana wyrównała by wszystkim szanse, o wygranej decydowała by sprawność, a nie jak do tej pory szczęście (prosty kod) Smile

Edit. pkt 3


RE: Captcha - propozycja - MoniaiKrzys - 17-08-2014 21:52

Super pomysł!


RE: Captcha - propozycja - MaXimuS007 - 17-08-2014 21:57

Z jednej strony dobry pomysł, a z drugiej jakby było zbyt łatwo to też ciężko było by coś upolować, bo schodziły by nagrody jeszcze szybciej.


RE: Captcha - propozycja - Zordi - 17-08-2014 21:59

Stanowsze Nie


RE: Captcha - propozycja - Hajtowy - 17-08-2014 22:00

Dobrze jest... jak ktoś nie umie przepisać no to już jego problem Smile
Troszkę szczęścia trzeba mieć Huh


RE: Captcha - propozycja - [email protected] - 17-08-2014 22:00

Ewentualnie można np na 1 miesiąc na próbę takie dać i zobaczy się jak to wyjdzie.


RE: Captcha - propozycja - krzysio16 - 17-08-2014 22:00

Własnie lepiej dać nowego capcha bo te co są to masakra -.- 3razy źle przepisałem bo nie wyraźne są


RE: Captcha - propozycja - supercola - 17-08-2014 22:01

Jest git według mnie Smile Tylko, żeby mi nagroda z czerwcowego doszła ..


RE: Captcha - propozycja - Cr4zyGirl - 17-08-2014 22:02

Świetny pomysł Big Grin


RE: Captcha - propozycja - haha40027 - 17-08-2014 22:02

@maximus
W sumie już teraz szybko schodzą, więc to chyba na jedno wychodzi.

Jak dla mnie dobry pomysł.
W sumie nie mam nic do captchy, ale jak jest coś takiego http://designshack.net/wp-content/uploads/killcaptcha-1.jpg a nawet i gorzej jak są jakieś zawijasy i trafi ci się takich kilka pod rząd...

Mogłyby być jakieś bardziej normalne i widoczne(nie mówie,, że mają być same numerki). Mogą być b.długie słowa, ale żeby się to dało przepisać Big Grin

Ja osobiście nic nie mam(chociaż dziś przez takie captche przegrałem), ale byłbym skłonny Cię poprzeć, bo uważam to za w miarę dobry pomysł.
Jednak jeśli to nie wejdzie w życie to nie będę miał o to żalu/pretensji Big Grin