Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? (/Temat-Czy-to-prawda-ze-stawiajac-stronke-bloga-lepiej-to-zrobic-na-polskich-serwerach-95783)

Strony: 1 2


Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - Norbi33 - 11-08-2014 15:09

Orientuje się ktoś, czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach?


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - dzemba - 12-08-2014 10:00

A kto ci tak brzydko nakłamał :| w czym są gorsze niemieckie lub czeskie serwerownie, oczywiście jak target jest na Polskę to nie kupuj serwera w Australii bo możesz mieć duże pingi. Kupuj tam gdzie ci się podoba, bardziej niż na kraj pochodzenia patrz na to jakie mają podejście do klienta.

PS.
Sporo hostingów w Polsce używa maszyn które znajdują się poza granicami kraju.


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - RoyMaster - 12-08-2014 10:12

Nie wiem kto Ci takich bzdur nagadał. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od jakości hostingu i ich serwerów oraz łącza. Reszta jest bez zmian.


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - abelabel2 - 12-08-2014 12:23

dzemba, te 13letnie specjalysty mu tak nagadały Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - Tochkan - 12-08-2014 13:31

Witam serdecznie. Mam do Was pytanie. Jeżeli mój content skierowany jest dla zagranicznych osób, to lepiej kupować serwer w zagranicznym hostingu? Chodzi mi tutaj o geolokalizację.


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - RoyMaster - 13-08-2014 10:04

Serwer nie ma znaczenia skąd pochodzi. Możesz równie dobrze mieć serwer w USA a stronę możesz promować w Polsce. Najważniejsze jest łącze i "moc" serwera.


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - GoodLecki - 13-08-2014 11:32

Ogólnie nie ma przy założeniu że w narzędziach g nastawiłes dla domeny preferowany kraj.
Posrednio ma znaczenie bo im dalej serwer tym dłużej może ładować stronę a google preferuje strony które się szybciej ładują.
Lokalizacja serwera przy pozycjonowaniu na lokalnych wersjach google gdzie jezyk jest używany w wielu krajach może już mieć znaczenie ale nie dla stron .pl. Generalnie jak wybierzesz gdzies w naszym rejonie a nie na Mauritusie to nie będzie problemu . Za to domena ju ma znaczenie.


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - Norbi33 - 13-08-2014 13:14

(13-08-2014 10:04)RoyMaster napisał(a):  Serwer nie ma znaczenia skąd pochodzi. Możesz równie dobrze mieć serwer w USA a stronę możesz promować w Polsce. Najważniejsze jest łącze i "moc" serwera.

Właśnie tak mam serwer w usa a stronka całkowicie polskojęzyczna. Jak wchodziłem pierwszy raz na nią wydawało się że długo ładuje ale teraz jakby lepiej. Wykupiłem serwer w stanach za namową kolegi, ponoć dobry tylo obawiam się właśnie czy nie będzie za dużych lagów.

Mogę na jakiejś stronce sprawdzić prędkość połączenia ze swoją stroną?
(moja strona jest pierwsza od góry w podpisie)


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - Traw3k - 13-08-2014 15:19

Klikaj: http://www.webpagetest.org/


RE: Czy to prawda że stawiając stronkę, bloga lepiej to zrobić na polskich serwerach? - linoskoczek - 13-08-2014 17:09

I jeszcze: http://tools.pingdom.com