Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! (/Temat-Sprawdz-czy-nie-masz-podsluchu-9549)

Strony: 1 2


Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Lev - 30-06-2010 12:15

Witam!

W tym temacie postaram się wytłumaczyć jak szybko i sprawnie sprawdzić oraz usunąć podsłuch (tzn. keylogger) naszego komputera.


A więc zacznijmy od uruchomienia konsoli CMD (MS-DOS), aby to zrobić klikamy Start->Uruchom w okienku uruchom wpisujemy CMD dzięki czemu włączy nam się konsola.
Następnie wpisujemy "netstat -ano"(po netstat jest spacja) - dzięki czemu wyświetlą się nam różne kolumny, nas interesują dwie:

* Obcy adres - IP osób trzecich którzy używając tzw. "tylnią furtke"
* Stan - informuje nas co dany IP (komputer) robi.


[Obrazek: cmdup0.jpg]

Gdy w tabeli Stan jest napisane "podsłuchiwanie" a w tabeli Obcy adres "0.0.0.0.0" nie mamy się czego obawiać, gdyż żaden adres IP nie podsłuchuje nas lecz gdy w tabeli jest adres ip np "77.252.2.42" to oznacza, że nasz komputer ma podsłuch lecz w łatwy sposób można usunąć intruza.



Teraz spójrzmy na ostatnia tabelkę "PID" te numery odpowiadają procesom jakie nas podsłuchują - aby je ujrzeć wciskamy ctrl+alt+delete - pokaże się nam menadżer zadań windows.

Teraz klikamy widok->wybierz kolumny-> zaznaczamy PID (identyfikator procesu) i potwierdzamy przyciskiem OK teraz klikamy zakładkę procesy i obok nazwy procesu mamy tabelkę PID.

Wracamy do CMD - teraz jeśli posiadamy podsłuch na komputerze to szukamy jego numeru PID w menadżerze zadań jeśli znajdziemy już dany proces zaznaczamy go i klikamy zakończ proce dzięki temu podsłuch został usunięty z naszego komputera.

Ten proces powtarzamy przy każdym włączeniu komputera przy szybki wykonaniu zajmuje około 40s to niewiele a nasze dane są bezpieczne jeśli chcesz usunąć proces na stałe musisz znaleźć jego źródło i go usunąć lecz w tym wam nie pomogę ponieważ to wy znacie najlepiej swój komputer.


Mam nadzieje, że pomogłem.

Pozdrawiam, Lev.


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Flaku - 30-06-2010 20:20

a co jeżeli jest "[::]:0 NASŁUCHIWANIE" ?


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Lev - 30-06-2010 20:57

(30-06-2010 20:20)Flaku napisał(a):  a co jeżeli jest "[::]:0 NASŁUCHIWANIE" ?


Tutaj "Nasłuchiwanie" i "Podsłuchiwanie" nie ma znaczenia.
Jeśli masz zera to nic Ci nie grozi Smile



RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Paviano - 01-07-2010 11:10

Kiedyś się przyda Smile
+ dla Ciebie


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Bolt - 01-07-2010 14:48

Dzięki, nie wiedziałem o tym, na szczęście keyloggera nie mam. + Smile


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Lev - 01-07-2010 14:58

Cieszę się, że mogę pomóc Big Grin
Polecam sprawdzać częściej. Nie wiadomo kiedy możemy złapać keyloggera Tongue


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - SZAFI - 01-07-2010 15:19

sprawdziłem i nie ma keyloggerka ;]

+ jak najbardziej dla autora ;]


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - PamploW - 01-07-2010 15:54

debilizm. keylogera złapie każdy anty wir i po co tak kombinować


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - Sergio - 01-07-2010 17:13

(01-07-2010 15:54)PamploW napisał(a):  debilizm. keylogera złapie każdy anty wir i po co tak kombinować

no niekażdy
jeśli jest coś nowego - nie wyłapie nawet analiza heurystyczna (sandbox też nie pomoże).
lepiej postępować od czasu do czasu tj w 1. poście ;]


RE: Sprawdź czy nie masz podsłuchu! - PamploW - 01-07-2010 17:23

jeżeli ma się dobrego anty wira to nie ma się co przejmować karzdy dobry anty wir złapie ten syf