Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nagły spadek odwiedzin strony - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Wszystko o blogach PPA (/Forum-Wszystko-o-blogach-PPA-343)
+--- Wątek: Nagły spadek odwiedzin strony (/Temat-Nagly-spadek-odwiedzin-strony-94971)

Strony: 1 2


Nagły spadek odwiedzin strony - Oskarox - 28-07-2014 17:25

Witajcie.
Od 3 dni, kiedy widzę ten obrazek, po głowie chodzi mi tylko jedno pytanie. Co do k...roćset się stało?
[Obrazek: 2powiom.jpg]
[Obrazek: 2cfy3br_th.jpg]
Blog na WP, własna domena i hosting, póki co prosperował bez zarzutów i zaczął się fajnie rozwijać, nawet podczas mojej nieobecności. Krótkie wakacje, powrót do pracy i po kilku dniach... ujrzałem coś takiego. Co może być tego przyczyną? Webmaster Tools nie informuje o ,,ręcznych działaniach przeciwspamowych". Treści piszę w całości samodzielnie, także to nie powinna być sprawa duplicate content. Czy tylko aktualizowanie strony, bez promowania jej na bierząco, mogło spowodować taki spadek?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Xpokerface


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - Qwik - 28-07-2014 17:26

1.Hosting padł na kilka dni.
2.Atak konkurencji.


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - Oskarox - 28-07-2014 17:38

Ad. 1
Odpalałem na swoim komputerze stronkę bez logowania się i normalnie wchodziła, za każdym razem, więc nie wiem czy to mogła być wina hosta.
Ad.2
No z tym będzie gorzej... Jest jakieś wyjście jeśli się moi ,,koledzy po fachu" się podirytowali?


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - abelabel2 - 28-07-2014 17:39

2. Tak, wygryźć ich Cool


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - Oskarox - 28-07-2014 18:32

[Obrazek: z16219527AA,Luis-Suarez.jpg]

Postaram się wygryźć Jerk. Czyli co radzice, pracować dalej, olać ten spadek i wszystko z czasem wróci do normy?


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - GoodLecki - 28-07-2014 18:38

Konkurencja , ktos cię "podlinkował dobrymi" linkami. Blogi osób które nie pozycjonują stron łatwo się depozycjonuje a największym błędem sa darmowe tanie hostingi na jednorocznych domenach i bezsensowne linkowanie , jeszcze pomagają depozycjonerowi. W profilu linkowym sprawdź nowe linki od maja/czerwca do teraz i i znajdz ci nieznane i zlikwiduj szpiegiem g. (przy założeniu że monitorujesz swój profil) jednoczesnie linkuj nowymi już porządanymi dla twojej strony, najlepiej tematycznymi.
strata kluczowych linków z których miałes traffic, lub spadek w rankingu tych stron które linkowały do ciebie a które mogły też tylko posredniczyć w ruchu ze stron c , d itd.Linki DF przekazują również "złą reputacje" strony która linkuje do nas i jesli jest spamem, link z niej również takowym jest. Tu też jesli monitorujesz strony swoje to możesz zobaczyć np ahrefs itp. jakie linki straciłes i porównać czy z którys nie było kluczowego trafficu, jakie to linki i można cos zacząć przeciwdziałać.
Filtr algorytmiczny na fraze lub na frazy i spadek pozycji na nie w konsekwencji strata ruchu.np. poprzez linkowanie na 1 do 3 fraz non stop i to jeszcze byle jak .Tu sprawdź jakie pozycje na jakie frazy spadły, stamtąd miałes ruch pewnie.
A może nic się nie stało, konkurenci podlinkowali swoje strony , ty nie , oni dostali pozycje ty straciłes, traffic przeszedł do kogos innego. Teraz się liczy top 3 , maks top5.
No i to blog ppa jak jeszcze z fake to zgłoszenia może , zobacz czy adres nie został wpisany na spam listy g lubi korzystać z pracy innych Smile
....+ jeszcze kilka opcji.


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - abelabel2 - 28-07-2014 18:39

Zależy od ciebie. Mimo wszystko nie ma co poddawać się po mniejszych wtopach.


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - Oskarox - 28-07-2014 19:43

Dziękuje GoodLecki za radę, przez to wolne zapomniałem monitorować stronę i nagle mnie ahrefs zaskoczyło:
[Obrazek: 2r5dap3.jpg]
Się potraciło trochę BL, no to trzeba chyba zabawę z seo zacząć od nowa impreza

Edit:
+ do tego scan z Blacklistalert:
[Obrazek: 141vdjc.jpg]


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - create - 28-09-2014 11:58

Witam moglbys udzielic odpowiedzi do czego slizy ten Blacklistalert i jak na niego spogladac?


Pozdrawiam


RE: Nagły spadek odwiedzin strony - Oskarox - 28-09-2014 12:31

Ogólnie rzecz ujmując BlackListAlert to lista IP, e-maili czy stron internetowych które zostały uznane za zawierające spam. Jeśli jakieś IP czy mail się tam znajdzie to przykładowo zostają tam zablokowane niektóre funkcje: np. w przypadku maili możliwość wysłania części wiadomości.
Mam nadzieję że nie pomieszałem Big Grin
Pozdrawiam