Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na Kodowniu ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Zarabianie na Kodowniu ? (/Temat-Zarabianie-na-Kodowniu-94865)

Strony: 1 2


Zarabianie na Kodowniu ? - KeloOne - 26-07-2014 21:18

Cześć i czołem !
Przybywam na forum z pytaniem, czy opłaca się uczyć kodowania ?
Jak narazie HTML i CSS ? ( znam juz podstawy )
Chciałbym po nauce wyciągnać chociaz 200/300 zł na miesiąc ( nie jestem pełnoletni, tyle mi wystarczy ) Czy na tym można zarobic ? W ogole oplaca się uczyć ? Oczywiscie jak się naucze na 100% HTML i CSS to potem Php itp.

Chcę poznać waszą opinie na ten temat Wink

( Hajs chcialbym na tym jakis zarobic ) Big Grin


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - KeloOne - 27-07-2014 09:00

odpowie ktos Big Grin?


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - Killigan - 27-07-2014 09:12

Zarobić,zarobisz ale będziesz musiał trochę popracować nad swoimi projektami.Za tworzenie stron dużo byś wyciągnął pieniędzy . Jeśli jesteś wytrwały i dasz radę się nauczyć kodowania to sposób dobry lecz wymaga czasu Smile.


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - dodobusko - 27-07-2014 15:23

Koderzy zarabiają chyba najgorzej w branży. No może poza grafikami ;]

Mam na myśli oczywiście średnią, bo jak ktoś jest dobry to wiadomo że co by nie robił dobrze zarobi.


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - dzemba - 27-07-2014 17:17

Kolega używający css/html/ajax/php/js (umie duuużo więcej), ma około 4-5 tys miesięcznie na samej prywacie. (Fajną fuchę złapał, prowadzi kilka stron firmowych).
Drugi oprogramowuje mikrokontrolery (widziałem jak na ARM'y pisał sterownik) w C i Asemblerze, od niechcenia ma około 2 tys (robi to sporadycznie, głownie drukarki wielkoformatowe/3D i tym podobne).
Trzeci pisze w Rubym w znanej Łódzkiej firmie, ma około 2,5 tys a łączy prace ze studiami.
Czwarty pracuje w tomtomie (ten shit od nawigacji) pisze w C++ i Javie ma około 3,5 (tu już pełny etat).
Ja, tu słabo, ale co jakiś czas pisze w ADA, C++ i Javie. U mnie różnie z miesięcznym zarobkiem, najczęściej innym kierunkom studiów pisze prace zaliczeniowe/projekty z programowania za 100-200 zł (na polibudzie większość kierunków ma programowanie, ale mało komu chce się tego uczyć).

Sam wywnioskuj czy opłaca się uczyć. Sam html i CSS nie da ci zarobków o jakich marzysz, a raczej to czy będziesz umiał znaleźć klienta na twoje produkty (chyba że zrobisz sobie stronkę i zarobisz na reklamie), do html oprócz CSS i PHP można się nauczyć Java scripta, Flasha(to mało programistyczne) i ajax (asynchroniczny JS), MySQL lub innego języka bazodanowego .

Albo podejść do "kodowania" od innej strony i wziąć się za języki skryptowe Visual basic / Autoit, a potem przesiąść się na coś bardziej skomplikowanego np: Python , C++ , Java , C#.

Według mnie im więcej umiesz tym więcej zarobisz, każdy chyba zaczynał pisanie w "dziwnym języku" od html lub C++ Big Grin


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - GGG205 - 05-08-2014 19:21

Mojego ojczyma, kolega jest programistą c++ i java. Zarabia powyżej 5 tys.


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - Karol. - 05-08-2014 21:17

Według mnie opłaca się, można dobry hajs z tego zgarnąć Wink


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - Kede - 06-08-2014 00:12

Bierz się za html5, css3 i kodowanie responsywne i one page parallax Wink na początek a pieniądze będą Ci wpadać ładnie.

Cytat:Chciałbym po nauce wyciągnać chociaz 200/300 zł na miesiąc
Za jedno zlecenie tyle wyciągniesz Wink Tylko pamiętaj, że nikt nie lubi fuszerki więc musisz najpierw się ostro wziąć do nauki, żeby oferować potem usługi na godnym poziomie.


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - kmike - 22-08-2014 07:33

Zależy w jakim mieście i jakie umiejętności posiadasz. Samym HTML i css bez JS (jquery) dużo nie zwojujesz na Froncie. na Backendzie moim zdaniem ciągle najprościej programować w php, jest łatwy i bardzo popularny. Spokojnie znajdziesz zlecenia po kilka stówek.


RE: Zarabianie na Kodowniu ? - linoskoczek - 22-08-2014 13:54

(22-08-2014 07:33)kmike napisał(a):  Zależy w jakim mieście i jakie umiejętności posiadasz. Samym HTML i css bez JS (jquery) dużo nie zwojujesz na Froncie. na Backendzie moim zdaniem ciągle najprościej programować w php, jest łatwy i bardzo popularny. Spokojnie znajdziesz zlecenia po kilka stówek.

Miasto już teraz nie gra wcale takiej dużej roli. Często bierze się kogoś na wykonanie usługi na odległość.