Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? (/Temat-Ciekawe-ale-czy-skuteczne-sposoby-na-szybka-nauke-94718)



Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - fruttos - 24-07-2014 10:05

Ostatnio zainteresowałem się rozwojem osobistym i w związku z tym szukam sporo na temat szybkiej nauki takimi mniej konwencjonalnymi sposobami, ponieważ one u niektórych wykazują się największą skutecznością.
Znalazłem wczoraj ciekawy filmik na Youtube, można powiedzieć wideo poradnik ze sposobami nauki: https://www.youtube.com/watch?v=XPM_Xl64UqY

Co sądzicie?
Jakie sa wasze sposoby na szybka naukę?


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - wonshim - 24-07-2014 10:33

Ja używam programu FullRecall do powtarzania i nauki słowek (podczas nauki koreanskiego i angielskiego) ale i np do utrwalania innych rzeczy ktore ciezko mi zapamietac a mozna przedstawic w podstaci pytanie/odpowiedz....
Świetna rzecz... polecam
Inne programy tego typu jak anki wydaja sie byc bardzej rozbudowane ale fullrecall przewyzsza je tym ze sam dostosowuje sie do naszej sieci neuronowej i zapamietuje to jak czesto musimy robic powtorki aby material nie uciekl nam z glowy...


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - Grasz_w_zielone - 24-07-2014 12:04

Najlepiej mi się uczyło przy muzyce jazzowej, nuciłem sobie i powtarzałem to co muszę ogarnąć, bądź liczyłem/pisałem ;0


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - toonwie - 24-07-2014 12:30

Dużo daje również nauka szybkiego czytania. Jak sama nazwa wskazuję szybciej się czyta i więcej oraz lepiej zapamiętuje się informacje Smile


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - Orimanago - 25-07-2014 08:48

Idea

Wszystko gdzie jest możliwość praktycznego zastosowania nabywanej wiedzy czy umiejętności lub rytm (nadanie przyswajanym treściom specyficznej melodyki)

Pół godzinny dialog z kimś dla kogo dany język jest językiem ojczystym da więcej niż całodzienne powtarzanie słówek.
Praktyczne zastosowanie reguł da więcej niż powtarzanie definicji
[...]

Co lepiej zapamiętasz:
1. Słyszałeś, że ktoś dostał w pysk
2. Widziałeś, że ktoś dostał w pysk
3. Dostałeś w pysk

beka


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - Pasek - 11-08-2014 10:42

(24-07-2014 10:05)fruttos napisał(a):  Ostatnio zainteresowałem się rozwojem osobistym i w związku z tym szukam sporo na temat szybkiej nauki takimi mniej konwencjonalnymi sposobami, ponieważ one u niektórych wykazują się największą skutecznością.
Znalazłem wczoraj ciekawy filmik na Youtube, można powiedzieć wideo poradnik ze sposobami nauki: https://www.youtube.com/watch?v=XPM_Xl64UqY

Co sądzicie?
Jakie sa wasze sposoby na szybka naukę?

ja zastosowałem Sesje Fruiti na Koncentrację - mówią tutaj o synchronizacji półkul mózgowych.
Powiem wam, że efekt w postaci szybszej i skutecznej nauki (powiem, że 2 razy szybsza) u mnie wystąpił juz po tygodniu.
Rewelacja


RE: Ciekawe ale czy skuteczne sposoby na szybką naukę? - mclain - 12-08-2014 08:45

Moim zdaniem ten filmik z jego kanału też zasługuje na uwagę.




Szybka nauka, to skomplikowany temat i nie nauczysz się szybko uczyć w ciągu tygodnia czy miesiąca, ale jeśli wypracujesz sobie te techniki, to za kilka miesięcy będziesz chłonąć wiedzę.

Co do wspominanych tutaj sesji Fruiti, to na pewno warto się wspomagać różnymi rzeczami, które nie są chemikaliami. Suplementy diety zostawcie sobie na czarną godzinę. To samo z kawą.
Ja wychodzę z takiego założenia, że jeśli wierzę, że coś może mi pomóc, to już jest to połowa sukcesu, dlatego byłem u hipnotyzera, trenera nlp, dlatego słucham nagrań relaksacyjnych i to naprawdę mi pomaga.