Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pierwsze zabawy z US, PIT i umowa o dzieło - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pierwsze zabawy z US, PIT i umowa o dzieło (/Temat-Pierwsze-zabawy-z-US-PIT-i-umowa-o-dzielo-94559)



Pierwsze zabawy z US, PIT i umowa o dzieło - InsaneProGamer - 21-07-2014 15:56

Witam wszystkich,

Zwracam się głównie do osób, które ogarniają wymienione "rzeczy" w temacie lub zajmowały się refflinkami do gier.

Otóż oto moja sytuacja: Mam kilkadziesiąt złotych do wypłaty na stronie, która zajmuje się refflinkami do gier. Jest to serwis: http://pp.funhub.pl/api/click/25013 *. Sprawa wygląda jednak tak, że musze podać im moje dane (nie wiem czy nawet nie NIP). Muszę podać mój urząd skarbowy (nie wiem nawet jaki). Oni sporządzają umowę, wysyłają ją e-mailem. Muszę ją wydrukować w 2 egzemplarzach, podpisać i odesłać im na poczcie. Oni to również podpisują i 1 egzemplarz mi odsyłają oraz wypłacają pieniądze.

1. Czy jest to wszystko bezpieczne? Czy moje dane nie będą używane w niewłaściwy sposób?
2. Jak rozliczać się z Urzędem Skarbowym?
3. Kiedy i jak wypełniać te PITy?

Jestem kompletnie zielony w sprawach rozliczania się z US. Dopiero wkraczam w dorosłe życie. Moi rodzice nie rozliczają się z US, gdyż są rolnikami i nie muszą tego robić. Proszę o dokładne wytłumaczenie mi sprawy.

*Zamieściłem refflink do rejestracji jeśli ktoś również chciałby się tam zarejestrować a ja już zdradziłem na czym zdobywam pieniądze.
czysty link to: pp.funhub.pl


RE: Pierwsze zabawy z US, PIT i umowa o dzieło - Orimanago - 22-07-2014 09:23

[Obrazek: dance.gif]

Sprawa wygląda na legalną.
1. Po otrzymaniu umowy sprawdź ewentualnie reputację firmy
2. Firma by wypłacić legalnie kasę musi wystawić Ci PIT, do którego potrzebne są Twoje dane (w tym PESEL) NIP-u już się nie stosuje.
3. US najczęściej dla obszarów wiejskich jest w mieście powiatowym, więc wrzuć w google i znajdziesz adres, który musisz podać.
4. Przy takiej kwocie na tym cała sprawa się kończy - jest to kwota wolna od podatku.
5 Gdybyś takich wypłat w ciągu roku miał więcej a łączna suma wypłat przekroczyła by kwotę wolną od podatku to na podstawie PIT-ów, które otrzymasz robisz rozliczenie roczne.


[Obrazek: coffee.gif]