Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting (/Temat-404-Not-Found-po-przeniesieniu-na-inny-hosting-94550)

Strony: 1 2


404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 21-07-2014 14:11

Witam. Ostatnio wykupiłem nowy hosting i wszystkei domeny z tamtego chciałem przenieść. Zrobiłem to tak (na az.pl):
1. wszedłem do cPanelu i dodałem nazwy domen do domen podpiętych
2. zrobiłem baze danych, użytkownika oraz przypisałem do siebie
3. w configu zmieniłem nazwe bazy, użytkownika oraz hasło
4. wrzuciłem przez total commandera wszystkie pliki ze starego na nowy hositing (do folderu o nazwie domeny)
5. nie działało już nawet nie pamiętam co sie wyświetlało

Tak czy siak postanowilem, że usunę z nowego hostingu z cpanelu tą domenę podpiętą oraz usune wszystkie pliki przez total commandera.
No i teraz pisze :

404 Not Found
Page not found!
Nie odnaleziono strony!


Pomoże ktoś to przenieść na nowy hosting? Tak by było już wszystko zmontowane, szablon, strony, treść itd...


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - TeYroXOfficial - 21-07-2014 14:37

Pisze tak gdyż usunąłeś pliki przez TC. Wrzuć jeszcze raz pliki i skonfiguruj tak jak powinno być. Zmiana DNS'ów trwa do 48h więc poczekaj troszkę. Jak po tym czasie nadal nie będzie działać to napisz do supportu


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 21-07-2014 15:09

Minęło już 48h od dodania innej domeny i psze:

Strona domyślna serwera WWW

Serwer nie posiada konfiguracji dla podanej domeny.
Potencjalne przyczyny:
Domena nie została jeszcze dodana do tego serwera.
Zobacz jak dodać domenę do konta hostingowego.


Tyle, że ja dodałem. A usunąć ją ze starego hostingu?


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - TeYroXOfficial - 21-07-2014 15:36

Jeżeli masz domenę JESZCZE zarejestrowaną na innym hostingu to usuń ją. Sprawdź kilka razy czy na hostingu gdzie stoi server (wszystkie pliki, baza danych etc.) mają poprawną konfigurację razem z NOWĄ domeną, bo może być konflikt między dwoma dostawcami domen Tongue

Jak to nic nie da, spróboj dodać ponownie, jak będzie problem ten sam, napisz do supportu, bo być może to jest wina z ich strony


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 21-07-2014 17:36

Ok próbuje jeszcze raz. Usuwam ze starego hostingu (i z cPanelu i z total commandera).
W configu zmieniam nazwę bazy danych, użytkownika oraz hasło i wrzucam przez totala na nowy hosting. Tak to ma wyglądać?


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - linoskoczek - 21-07-2014 18:25

Przenosisz z firmy XX na az.pl?

Wejdź na DNS Watch i wklej tam swoją domenę. Zobacz, czy DNS są dobrze ustawione. Być może już przy przekierowywaniu domeny coś źle zrobiłeś.

Jeśli rekordy DNS są w porządku, to stawiałbym na to, że w złe miejsce wstawiłeś pliki strony. To dlaczego jest 404, a nie strona domyślna az.pl? Może ją przypadkiem skasowałeś. Najłatwiej to nie baw się jeszcze z bazami danych, tylko wklej swój index.html z jakimś losowym tekstem i będziesz sprawdzał w jakim katalogu działa.


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 21-07-2014 21:09

Przenosze z az.pl na az.pl (mieli hosting w promocyjnej cenie).
Przeniosłem wszystkie pliki i gdy chce wejść na strone to załącza się instalacja wordpressa... Co zrobić?


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 23-07-2014 07:49

Pomoże ktoś?


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - linoskoczek - 23-07-2014 13:02

A serwery DNS w ogóle zmieniłeś? Mogą się różnić między serwerami. DNS musisz zmienić w panelu swojej domeny, czyli w miejscu, gdzie ją utrzymujesz.


RE: 404 Not Found po przeniesieniu na inny hosting - siwrus1231 - 23-07-2014 13:53

Nie wiem czy chodzi nam o to samo... Miałem jeden hosting, na którym miałem tą domene kilka miesięcy no i była tam treść, media itd... I ostatnio była promocja na az.pl, że hosting na rok chyba 70 zł, także zamiast przedłużać stary, bo akurat kończył mi sie okres ważności, to kupiłem nowy w niższej cenie. No i skopiowałem wszystkie pliki z total commandera na kompa, zmieniłem ustawienia w configu, no i wgrałem na nowy hosting do wcześniej "podpiętej domeny", którą podpiąłem w cPanelu. Wgrywając ją na nowy hosting chciałem uzyskać efekt starej strony, z logo, stronami, postami itd... A zamiast tego prosi mnie o instalacje wordpressa...