Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych (/Temat-Rozliczanie-z-polskich-i-zagranicznych-sieci-reklamowych-94180)



Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - domin_dz - 14-07-2014 10:54

Witam,
Chciałbym nie mieć problemów z US i chciałbym się rozliczać z każdej złotówki, mam kilka pytań:

1. Czy mogę się rozliczać jako prywatna osoba mając zyski rzędu 15 tys./miesiąc z najmu pow. reklamowej? Jeżeli nie to jakie konsekwencje mi grożą, jeżeli będę się rozliczał ale jako osoba prywatna?

2. Jak rozliczyć się z sieci reklamowych z obcą walutą typu adcash/popads (euro/usd)? Mam im też wystawić rachunki? Jak rozliczać się z zagranicznych walut?

3. Jak poinformować US o wyborze zryczałtowanego podatku?

4. Kiedy wpłacać zaliczki do US - informując wcześniej go od wyborze podatku zryczałtowanego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


RE: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - Orimanago - 19-07-2014 20:42

Cytat:1. Czy mogę się rozliczać jako prywatna osoba mając zyski rzędu 15 tys./miesiąc z najmu pow. reklamowej?
Tak, jeśli masz dokumenty potwierdzające przychody z tego tytułu (ale nie mogą to być wystawione przez Ciebie rachunki czy faktury)
Opodatkowanie w/g skali podatkowej bez kosztów uzyskania przychodu
Cytat:2. Jak rozliczyć się z sieci reklamowych z obcą walutą typu adcash/popads (euro/usd)? Mam im też wystawić rachunki? Jak rozliczać się z zagranicznych walut?
Zebrać wszystkie przychody na jednym koncie w krajowym banku (waluty np. na subkontach) i opodatkować jako dochody z innych źródeł

Najprościej, każde biuro rachunkowe takie sprawy poprowadzi Ci za 50 czy 100zł/ m-c
Cytat:3. Jak poinformować US o wyborze zryczałtowanego podatku?
Jest to tylko dla działalności gospodarczej

Idea


RE: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - domin_dz - 20-07-2014 16:18

Cytat:2. podmioty (osoby) nie prowadzące działalności gospodarczej są zobowiązane z uwagi na świadczone usługi dzierżawy stron internetowych na rozliczanie zobowiązań podatkowych wobec właściwego urzędu skarbowego . Osoby rozpoczynające wykonywanie w/w czynności mogą na mocy ustawy z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 z 2000 roku z późniejszymi zmianami ), dokonać wyboru uproszczonej formy rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu osiąganych przychodów dzierżawy stron internetowych wg stawki 8,5% uzyskiwanego przychodu.

1. Czyli to co napisane jest na eforsie jest nieprawdą?

2. Jakie dokumenty w takim razie są potrzebne?


RE: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - Orimanago - 20-07-2014 21:49

Smile
Tu mam dylemat czy strona internetowa jest wartością materialną czy intelektualną.

Tu masz pełny tekst tej ustawy

Najprościej przy takich dochodach 100 czy 200 zł/m-c Cię nie zrujnuje a każde biuro rachunkowe poprowadzi Ci całość, łącznie ze wszelkimi zgłoszeniami do US i deklaracjami.

[Obrazek: coffee.gif]


RE: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - domin_dz - 21-07-2014 10:21

200zł to nie majątek, polecisz mi jakieś biuro, które wykona to dobrze? Czy to powinno być jakieś biuro w moim mieście? Bo nie chce mieć później żadnych problemów...


RE: Rozliczanie z polskich i zagranicznych sieci reklamowych - Orimanago - 21-07-2014 21:04

.
Po prostu odwiedź kilka najbliżej Ciebie zlokalizowanych biur rachunkowych, przedstaw sprawę i wybierz któreś.
Będziesz tam musiał w określonych terminach dostarczać uzgodnione dokumenty a biuro w zamian przejmuje odpowiedzialność za prawidłowość i terminowość rozliczenia podatku wynikającą z dostarczonych dokumentów.


Huh