Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nagły spadek pozycji w google - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Nagły spadek pozycji w google (/Temat-Nagly-spadek-pozycji-w-google-94179)

Strony: 1 2


Nagły spadek pozycji w google - vere - 14-07-2014 10:50

Przez 7 miesięcy moja stronka z niszą była w top 1, w nocy 11.07 spadła aż na 93 miejsce. Co może być przyczyną na tak gwałtowny spadem?


RE: Nagły spadek pozycji w google - Qwik - 14-07-2014 10:52

Więcej szczegółów podaj.Jakie linkowanie itp.


RE: Nagły spadek pozycji w google - vere - 14-07-2014 11:10

Konkurencja była bardzo mała więc z frazą wbiłem się bardzo szybko w top 1, bez zbędnego spamu, jedynie kilka linków na forach i fanpage na fb. Od 2 miesięcy nigdzie nie linkowałem bo strona stała stabilnie w top 1 aż do pt. Może być przyczyną aktualizacja posta na blogu? Dorzuciłem 2 zdjęcia. Dodam, że pozycja spadła pod głównym słowem klucz czyli nazwy niszy oraz nisza + hack


RE: Nagły spadek pozycji w google - Qwik - 14-07-2014 11:13

Te 2 zdjęcia mogą być przyczyną jeśli zostały skopiowane ponieważ algorytm google ma możliwość wykrycia kopiowanych zdjęć lae to raczej małe prawdopodobne.

Treść kopiowana?


RE: Nagły spadek pozycji w google - vere - 14-07-2014 11:28

Zdjęcia nie były kopiowane, cała treść również unikalna, nad każdym postem pracuję bardzo długo za nim go wrzucę. Po aktualizacji posta zauważyłem ze adres www uległ lekkiej zmianie, to ma jakiś wpływ?


RE: Nagły spadek pozycji w google - Qwik - 14-07-2014 11:32

Prawdopodobnie tak ale poczekaj kilka dni.Może to tez być atak konkurencji złym linkowaniem


RE: Nagły spadek pozycji w google - GoodLecki - 14-07-2014 12:33

No jesli nie linkowałes strony od tego czasu to normalne że spadła, nie ma takiej opcji aby wypozycjonować strone i żeby siedziała Smile Mogłes też filtra dostać na fraze lub frazy.
sprawdź gwt i statystyki strony. Konkurencja mogła zacząc linkowac musiał bys ją sprawdzić, jesli spadek nagle na 100 to raczej filtr.
To że masz tresć unikalna wcale cie nie chroni jesli nie dbasz o strone, ktos kto skopiuje to i wypozycjonuje to google uzna tamtą stronę za oryginał a twoją za kopie Smile


RE: Nagły spadek pozycji w google - czesio89ns - 14-07-2014 18:56

Jak zmienił się adres posta to automatycznie spadła pozycja bo nowy adres jest traktowany jak nowa np.podstrona i nie ma mocy


RE: Nagły spadek pozycji w google - vere - 14-07-2014 23:03

Dbałem o nią dlatego była tyle miesięcy na 1 miejscu w google. Dziwi mnie jednak to, że zamiast spadać powoli od razu poleciała z dnia na dzień na 93 miejsce. Dodawałem treść do posta nie raz i nic się nie działo. Co dzień była monitorowana pozycja w goole. Adres zmienił się z przykładowo: site.com/2013/02/costam.html na site.com/2014/07/costam.html. Zmartwiło mnie bo to moja najbardziej dochodowa nisza, na niej samej ok 900$ wpadło.
Myślę, że to jakiś filtr.


RE: Nagły spadek pozycji w google - Qwik - 14-07-2014 23:06

Jak zmieniłeś permalink to bot google uznał ze stara podstrona została usunięta i pojawiła się nowa czyli nie może mieć od razu top 1.Zmień może ten adres na stary i zobacz co się stanie.