Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes (/Temat-Kilka-pytan-odnosnie-skorki-GlowTheme-od-elegantthemes-93760)



Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - dawkos23 - 06-07-2014 19:10

Siemka,

Na forum pomocy wordpressa nie pomogli, moze tutaj ktos cos. Moze wypisze to w punktach:

1. Ta skórka posiada widget about me, gdzie mozna swoje zdjecie wkleic, tyle ze fajnie by bylo gdyby dalo sie zrobic tak ze jak pisze cos o sobie to zeby bylo widac z 2 zdania na stronie glownej, a potem "czytaj dalej", bo tak to jest ciagly, dlugi test w pasku bocznym co nie wyglada fajnie. Wie ktos jak to ogarnac?

2. Chcialbym zmienic wielkosc i styl czcionki w artykule i w naglowkach. Wiem, ze to trzeba w CSS, ale nie bardzo wiem gdzie. Kombinowalem z dodatkiem do Mozilli "firebug", niby udalo mi sie zmienic rozmiar czcionki, ae tylko w polowe jednego posta i to sie jeszcze nie zapisalo.

3. Linki na mojej stronie sa koloru czarnego, jak je zmienic na niebieski?

4. Jak mam wpisy, to zamiast fragmentu wpisy i potem przycisku "czytaj dalej" jest caly wpis i dopiero ten przycisk co jest bez sensu. Jak zrobic zeby byl fragment tylko wpisu?


Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Pozdrawiam Smile


RE: Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - TheGleeMat - 06-07-2014 22:27

2.) Font - official webfonts plugin. NO CODING! Just click & change font size, color and font face v - ta wtyczka Ci pomoże .

3.) Przegrzeb style.css

4.) Spróbuj dzielenia tekstu podczas pisania postu i powinno być git


RE: Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - dawkos23 - 06-07-2014 22:30

(06-07-2014 22:27)TheGleeMat napisał(a):  2.) Font - official webfonts plugin. NO CODING! Just click & change font size, color and font face v - ta wtyczka Ci pomoże .

3.) Przegrzeb style.css

4.) Spróbuj dzielenia tekstu podczas pisania postu i powinno być git

Ad 2 Raczej chciabym uniknac dodakowych obciazajacych pluginow

Ad 3 to wiem hehe

Ad 4 nie pomaga, probowalem


RE: Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - TheGleeMat - 06-07-2014 23:05

Jedną wtyczką nie obciążysz WP Big Grin
Jak wiesz to do pracy Big Grin


RE: Kilka pytan odnosnie skorki GlowTheme od elegantthemes - linoskoczek - 15-07-2014 21:42

(06-07-2014 19:10)dawkos23 napisał(a):  1. Ta skórka posiada widget about me, gdzie mozna swoje zdjecie wkleic, tyle ze fajnie by bylo gdyby dalo sie zrobic tak ze jak pisze cos o sobie to zeby bylo widac z 2 zdania na stronie glownej, a potem "czytaj dalej", bo tak to jest ciagly, dlugi test w pasku bocznym co nie wyglada fajnie. Wie ktos jak to ogarnac?

2. Chcialbym zmienic wielkosc i styl czcionki w artykule i w naglowkach. Wiem, ze to trzeba w CSS, ale nie bardzo wiem gdzie. Kombinowalem z dodatkiem do Mozilli "firebug", niby udalo mi sie zmienic rozmiar czcionki, ae tylko w polowe jednego posta i to sie jeszcze nie zapisalo.

3. Linki na mojej stronie sa koloru czarnego, jak je zmienic na niebieski?

4. Jak mam wpisy, to zamiast fragmentu wpisy i potem przycisku "czytaj dalej" jest caly wpis i dopiero ten przycisk co jest bez sensu. Jak zrobic zeby byl fragment tylko wpisu?


Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Pozdrawiam Smile

1. Zrób sobie mały opis, na końcu daj wielokropek i link typu "Read more" do oddzielnej strony, gdzie masz pełny About.

2 i 3. poczytaj o motywach dziedzicznych: http://wpinternals.pl/programowanie/motywy-potomne-child-themes-bezpieczne-modyfikacje-motywu/ Bez tego przy aktualizacji motywu, Twoje wpisy w style.css zostaną usunięte. Nie używaj wtyczek do tego, żeby ułatwić sobie sprawę - im więcej wtyczek, tym większe zużycie zasobów. Im większe zużycie zasobów, tym wolniej strona się ładuje i tym większego pakietu hostingowego potrzebujesz.

2. (najpierw zrób to, co wyżej opisałem)
Do pliku style.css Twojego motywu potomnego w Edytorze dodaj linie:
a) dla nagłówka:
Kod:
hX /* X zamień na cyfrę, zależy który nagłówek */
{
font-size: 1.3em;
font-style: italic;
}

/* artykuł, to jest article, czy chodzi Ci o treść na stronie? zamienisz sobie jak coś */

article {
font-size: 1.1em;
font-style: italic;
}
To oczywiście przykłady, mniej więcej, żebyś się orientował.

3. Do pliku style.css Twojego motywu potomnego w Edytorze dodaj linie:
Kod:
.entry-inner a {
color: #ccc;
} /* dla linków we wpisie */

a {
color: blue;
} /* dla wszystkich linków */

4. Gdzieś w edytorze wizualnym musisz mieć opcję na górnej belce, że wstawia coś na wzór [szorttag] i wtedy na stronie głównej bedzie się wyświetlało tylko to, co jest przed [szorttag].