Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak dodać domeny z home do az.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Jak dodać domeny z home do az.pl (/Temat-Jak-dodac-domeny-z-home-do-az-pl-93482)



Jak dodać domeny z home do az.pl - Ramako - 01-07-2014 16:24

Mam domeny w home.pl a hosting w aż.pl.

Wszystkie 3 domeny podpiąłem na moim hostingu lecz gdy na home.pl próbuje ustawić dnsy aż.pl to wyskakuje mi :
Pole dns1: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny "xxxxxx". Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "ns10.az.pl" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA)
Pole dns2: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny "xxxxxx". Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "ns11.az.pl" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA)
Pole dns3: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny "xxxxxx". Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "ns12.az.pl" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA)

Zgaduje ,że musze coś jeszcze ustawić w moim hostingu na aż.pl ale co takiego ???
Z góry dzięki za pomoc Smile


RE: Jak dodać domeny z home do az.pl - ZexKox - 02-07-2014 00:25

Też miałem kiedyś podobny problem aczkolwiek chciałem dodać domenę z ovh do home. Najlepiej będzie jak się skontaktujesz z obsługą techniczna i oni dodadzą strefę SOA ręcznie. W końcu od czegoś ta obsługa techniczna jest.


RE: Jak dodać domeny z home do az.pl - az.pl - 02-07-2014 08:23

Można się z nami skontaktować http://www.az.pl/kontakt-az.pl.html lub wykonać tę operację samemu w panelu. Jest możliwość samodzielnego parkowania na naszych serwerach DNS domen zarejestrowanych poza AZ.pl. Parkowanie takie umożliwia konfigurację serwerów nazw ns10.az.pl , ns11.az.pl i ns12.az.pl

Hosting -> Hosting -> przy koncie hostingowym w kolumnie Operacje > Dostępne operacje > Dodaj domenę do DNS
Po zaparkowaniu domeny można u jej rejestratora dokonać zmiany delegacji na serwery DNS ns10.az.pl , ns11.az.pl i ns12.az.pl.