Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG (/Temat-Masowe-oszustwa-na-Allegro-pl-Handel-podrobkami-do-tego-bez-DG-93257)



Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - magneto - 27-06-2014 14:02

http://www.wykop.pl/artykul/2054476/masowe-oszustwa-na-allegro-pl-handel-podrobkami-do-tego-bez-dg/


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - Mksiak - 27-06-2014 14:27

Buty swoją drogą, ale ile jest podróbek koszulek piłkarskich Undecided


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - magneto - 27-06-2014 14:32

Allegro stało się ostoją dla oszustów, nie warto tam nic kupować.


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - Kede - 27-06-2014 14:37

Taa, tylko, że Nike nie ma ani jednego swojego pracownika (poza pracownikami biurowymi). Szycie butów zlecają w różnych fabrykach. Są tańsze i droższe produkcje z różnych krajów i miast. Tak naprawdę sami często produkują "podróbki", które trafiają do np. sieci sklepów deichmann i są to najgorsze najki jakie istnieją pod względem jakości. Więc podróbki a oryginalne buty niczym się nie różnią. A przynajmniej maxy za 250zł od tych za 350zł. Wyjątkiem są maxy 500zł+ które faktycznie mają wstawki skórzane a nie wszystko z ceraty Wink i jakość cięć elementów i szwów jest dużo lepsza. Sam kiedyś kupiłem maxy za 250zł i niczym nie odbiegały od tych z Sizera (porównywałem ze znajomym). Ale różnie to bywa bo widziałem podróby gdzie zamiast poduszki powietrznej był kawałek plastiku a na zewnątrz tylko niby ten silikon z powietrzem. Ale jaki fundusz takie najki... Wink

A druga sprawa ja nie nazwałbym tego typu sprzedawców "oszustami". Ponieważ nikogo nie oszukują, nie okradają a jak ktoś ma choć trochę rozumu to odróżni podróby a nawet może poprosić o numer spod języka buta i sprawdzić w google. Jeżeli nie może mu ktoś podać to znaczy, że fizycznie butów nie posiada więc nie może zagwarantować ich oryginalności Wink Więc jedyne do czego można się przyczepić to sprzedaż bez DG, bez odprowadzania podatku. Wiadomo, rozliczyć trzeba się zawsze nawet jeżeli wiesz, że Tusk zabiera Ci 60% pensji, nawet jak ruch*** Cie wszyscy jak mogą Wink Zawsze, możesz założyć DG i też sprzedawać w takiej cenie buty w czym problem? czy tablety, które schodzą jak ciepłe bułeczki. Choć konkurencja teraz jest bardzo duża.

Zresztą na alienie przy większości butów jest napisane, że są 100% oryginalne więc sprzedają zgodnie z tym co jest napisane Wink


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - MrocznyKILL - 28-06-2014 13:11

Żerują na leniwcach dla których Facebook to już cały internet Sex

Lepiej bezpośrednio kupić samemu na ali Wink Choć nie handluje na własny użytek kupiłem kilka "podróbek" mimo to jestem naprawdę zadowolony z jakości i nie widzę różnicy z tym co otrzymałbym w polskim sklepie za kilkakrotnie wyższą cenę... a co najlepsze prawdopodobnie towar w obu wypadkach mogła wykonać ta sama osoba beka


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - Kede - 28-06-2014 15:32

Nie ma co się dziwić, że osoby fizyczne sprzedają te buty skoro na ali chińczycy nie wystawiają faktur a paczki wysyłane są jako gift. Więc nie można sprzedawać butów nie znanego pochodzenia z działalnością gospodarczą bo można zostać posądzonym o paserstwo. I nie wrzuci się tego w koszty więc dochodem będzie cała kwota za buty a nie marża za dropshipping co daje 3 albo 4x większy podatek.


RE: Masowe oszustwa na Allegro.pl Handel podróbkami! do tego bez DG - damianus627 - 28-06-2014 15:57

Dlatego na allegro kupuje się tylko w sprawdzonych sklepach i najlepiej odbierając samemu. Śmieje się nie raz jak aukcja np. iPhona 5s gdzie wysylka jest z Chin/Wietnamu ma po kilkanaście kupionych sztuk.