Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kara za umowe 528 zł Pomocyy (/Temat-Kara-za-umowe-528-zl-Pomocyy-93037)

Strony: 1 2 3


Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Wygrajgre - 23-06-2014 17:18

Dostałem linka od forum lockerz o serwisie co płaci 2600 zł za pisanie opisów programów komputerowych wiem jestem naiwny i potem dostałem tego maila , wiem był już on powielany w internecie ale mam pytanie , Czy mam się martwić ? czy już ktoś też to miał i płacił ?

To ten mail:

Z przykrością zawiadamiamy iż została ona zerwana przez Państwa co niesie ze sobą niestety konsekwencje.

W świetle postanowień zawartej umowy o dzieło oraz Kodeksu Cywilnego przysługuje nam z tej racji kara umowna którą niniejszym na Państwa nakładamy.

Kwota kary wynosi 20% wysokości wynagrodzenia zawartego w umowie co daje kwotę 528PLN.
Uprzejmie prosimy o uregulowanie powstałego zobowiązania w przeciągu 5 dni. Prosimy również zwrócić uwagę na fakt iż nieuregulowanie zadłużenia w terminie spowoduje naliczanie odsetek karnych w wysokości 1,5% za każdy dzień zwłoki na podstawie art. 481 KC.

Płatności należy dokonać na następujące dane:

Tytuł: Kara umowna [email protected] SL
30 1140 2004 0000 3802 7015 0445
Vindi
al. Solidarności 115 lok. 2
00-140 Warszawa

WAŻNE! Prosimy o zatytułowanie przelewu DOKŁADNIE tak jak jest to powyżej napisane. W przeciwnym razie dojdzie do niezaliczenia wpłaty przez nasz system.


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - adkam12 - 23-06-2014 17:56

huhu do czego to dochodzi żeby LCP musiało dobierać partnerów którzy okradają ich własnych użytkowników.... a wszystko dla paru groszy za mailing...

Co do wiadomości to nic nie płać.


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Orimanago - 23-06-2014 17:56

Rolleyes

Nie znam sprawy, za mało danych ale smród z tego bije na odległość.

Odsetki ustawowe to 16% rocznie, ciekawe czy zgodziłeś się na 550%

Najlepiej zbierz co masz na ten temat (wydrukuj), do czego się zobowiązałeś i na jakich warunkach, szczególnie wszelkie terminy.

I za 50 czy 100 zł adwokat Ci poradzi co z tym smrodem zrobić

Undecided


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Wygrajgre - 23-06-2014 18:00

To jest następna strona po darmowapraca.com
#adkam12 jesteś pewien ? nic nie podpisywałem ani nie podałem nipu , konta bankowego czy nr dowodu osobistego.
Ale myślałem że jak z forum "Forum.Lockerz.com.pl - Forum o Zarabianiu przez Internet to będzie wiarygodne , myliłem się;/
Czyli nic z tym nie robić ?
Dziękuje za podjęcie dyskusji

Pozdrawiam


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - v3XeR - 23-06-2014 18:00

Ale Ty podpisywałeś jakąś umowę pisemnie ??


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Wygrajgre - 23-06-2014 18:05

Jedyne co podałem to zwykła rejestracja imie nazwisko ulica i miejscowość takie zwykłe dane na internecie to był 1 krok a 2 to podanie nipu , nr konta bankowego i dowodu osobistego tego juz nie podałem.


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - daniel42na - 23-06-2014 18:07

Typowy pobieraczkowy skam, takie groźby kończą się na szczęście zwykle tylko na groźbach, nic im nie płać bo Twoja kasa zostanie przeznaczona na promocje tego gówna i dalsze oszustwa większej ilości osób Wink


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - swobi - 23-06-2014 18:09

Dokładnie umowę o dzieło trzeba podpisać ja osobiście dostawałem tego spamu najlepiej nic nie rób i olej to odpuszczą na pewno to są następne pobieraczki itp Big Grin


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - Wygrajgre - 23-06-2014 18:10

O to wiadomość jaką otrzymałem od tego oszusta:


Ależ szanowny Panie, dla nas nie ma problemu dochodzić swoich racji
na
drodze sądowej.

Kilka informacji prosto ze strony nie wspominając już o umowie czy
regulaminie:

"Uwaga! Z momentem rejestracji, czyli w tym kroku, podejmujesz się
umowy o dzieło co rodzi prawa i obowiązki. Prosimy o zapoznanie się z
nią TUTAJ"

"prosimy mieć na uwadze iż faktyczne zawarcie umowy następuje w
momencie rejestracji, czyli w tym kroku, według kodeksu cywilnego. "

"Oświadczam, że akceptuję regulamin oraz warunki umowy o dzieło
której
się podejmuję, mam skończone 18 lat oraz prowadzę działalność
zawodową
lub gospodarczą w przedmiotowej kwestii."

"Zbyt duża liczba dni niezaliczonych jak i dokonywanie plagiatów lub

niewywiązywanie się z innych warunków umowy może doprowadzić do
zerwania umowy i nałożenia kary umownej ustalonej w umowie która
należy się również za zerwanie umowy przez wykonawcę. "

Drugi formularz to nie część zawierania umowy tylko obowiązek
wynikający z już zawartej umowy.

Umowy cywilnoprawne nie wymagają formy pisemnej czyli podpisu ale tzw
oświadczenia woli które zostało złożone akceptując umowę i regulamin

przy rejestracji.

http://www.pracuj.pl/prawo-pracy-porady-umowa-o-dzielo-charakter-specyfika.htm
Akapit 3


RE: Kara za umowe 528 zł Pomocyy - donmateo16 - 23-06-2014 18:18

(23-06-2014 18:10)Wygrajgre napisał(a):  Umowy cywilnoprawne nie wymagają formy pisemnej czyli podpisu ale tzw
oświadczenia woli które zostało złożone akceptując umowę i regulamin

No tak ale żeby oświadczenie woli było zgodne z prawem to musi być dobrowolne i bez żadnych podstępów, a w tym przypadku strona służy do wyłudzania i naciągania.
Jest to kolejny serwis tej samej osoby.
Dodatkowo polecam poczytac: http://di.com.pl/news/49993,0,Naciaganie_na_umowy_o_dzielo_moze_naruszac_prawa_konsumentow_Rozmowa_z_p​rawniczka.html