Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż fanpage - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż fanpage (/Temat-Sprzedaz-fanpage-92865)



Sprzedaż fanpage - InsaneProGamer - 20-06-2014 13:40

Witam,

Mam pytanie odnośnie sprzedaży fanpage'a. Prowadziłem sobie fanpage przedstawiający oferte w sklepach pewnej firmy. Ta firma w sumie o tym nie wie formalnie. Dostałem wiadomość ze pewna osoba chce kupić ode mnie ten fanpage. Okazało się ze jest to niepełnoletni chłopak. Przelew robi jego mama.
Mogę mieć jakieś problemy po sprzedaży tego FP ?

Pozdrawiam


RE: Sprzedaż fanpage - Szaman1644 - 20-06-2014 13:42

Czemu niby problemy? Z punktu widzenia regulaminu Facebook sprzedaż FP jest niedozwolona i to jedyne przewinienie jakie zrobisz Big Grin A co do ofert to co dokładnie przedstawiałeś, promowałeś?


RE: Sprzedaż fanpage - InsaneProGamer - 20-06-2014 13:45

Produkty ze strony internetowej najpopularniejszej sieci sklepów w Polsce


RE: Sprzedaż fanpage - bodek7654 - 20-06-2014 20:04

Ale nierozumiem promowalem ? dla nich za darmo ? jezeli uzywales ich loga i podawales zródlo towarow to jest ok , jedynie w jaki sposob FP byl wykorzystywany czy w celach zarobkowych ? czerpales z niego jakies korzysci ? czy w jakis sposob FP mogl wplywac negatywnie na opinie przedsiebiorcy lub powodowac u niego szkody majatkowe ? czy miales za celowe wypromowanie FP przez uzywanie loga powrzechnie znanego aby pozniej go sprzedac ? jezeli na wiekszosc odpowiedz nie to nie powinienes miec z tym problemow sprzedaz raczej tez nie, jest to lamanie regulaminu FB ale kto tam to sprawdzi , zawieranie umowy miedzy osoba z ograniczona zdolnoscia do czynnosci prawnej wymaga zatwierdzenia przez np rodzica , bo inaczej jest to tzw czynnosc prawna kulejaca nie jest skuteczna bez jej zgody i nie wywola skutku , jezeli np zaplacil by ale pozniej jego matka niezgodzila sie na to wtedy musialbys oddac kase, jezeli sama przeleje to mozna to podciagnac pod zgode dorozumiana nie trzeba wtedy nic na pismie


RE: Sprzedaż fanpage - InsaneProGamer - 20-06-2014 20:56

Same korzyści płyneły dla nich. Robiłem to aby poznać zasade działania fanpage'y. Nie zarabiałem na nim. Wycinałem z gazetki ich produkty i zamieszczałem na fanpage'u.


RE: Sprzedaż fanpage - bodek7654 - 20-06-2014 22:05

czyli mozesz bez problemu zbyc prawa do FP nikt sie do Ciebie nie przyczepi jedynie FB Big Grin