Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jedna platforma czy kilka? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Jedna platforma czy kilka? (/Temat-Jedna-platforma-czy-kilka-92708)



Jedna platforma czy kilka? - Inwestor25 - 17-06-2014 21:19

Tak jak w temacie.

Chciałbym zaspokoić swoją ciekawość i zapytać Was, Inwestorzy, jak u Was wygląda kwestia inwestowania.

Inwestujecie na jednej czy kilku platformach?

Wypowiedzi można uzasadnić czyli dlaczego jedna, dlaczego kilka?


RE: Jedna platforma czy kilka? - MaLiN - 19-06-2014 21:43

Uważam, że powinno się inwestować na co najmniej 2 platformach.

Dlaczego?

Jest kilka powodów.
Po pierwsze każdy broker oferuje różny % zysku.
Po drugie, czasami broker ma problemy techniczne/modernizacje platformy, więc dobrze mieć "zapasową" platformę do inwestycji, bo mogą się pojawić dobre okazje, które szkoda przegapić.
Po trzecie nie każdy broker oferuje te aktywa do inwestycji, co inny broker.
Jest jeszcze wiele innych czynników, dlaczego warto inwestować na kilku platformach Smile


RE: Jedna platforma czy kilka? - Mateush - 22-06-2014 15:05

Ja zdecydowanie obstawiam minimum 2 platformy. Mam tu na myśli dwie stałe platformy a nie próbowanie z wielu platform.

Aktualnie działam na dwóch platformach z kilku powodów:
1) można porównywać między platformami wartości cenowe i mieć wszystko na oku
2) można obejść limity inwestycyjne na jedną transakcję
3) można zabezpieczyć się przed ewentualną blokadą konta związaną z wysokimi zyskami
4) można korzystać z różnych promocji od jednego i drugiego brokera
5) czasem można potargować się z brokerem mając argument, że konkurencja zaproponowała lepsze warunki Big Grin
6) różne terminy wypłat - jedni np. w poniedziałek płacą a inni wypłacają np. w środę więc można wycyrklować sobie wypłatę tak by w jednym tygodniu mieć dwie wypłaty


RE: Jedna platforma czy kilka? - MarcinHelios - 17-10-2014 00:23

Co najmniej dwie platformy, ponieważ można więcej wyciągnąć Smile

Kolejna kwestia to minimalizacja ryzyka, że broker zablokuje konto jeśli za dobrze idzie.


RE: Jedna platforma czy kilka? - Pique - 19-10-2014 17:32

W początkowym etapie jedna platforma, ale z czasem chcąc niechcąc rozszerza się na dwie czy więcej platform z prostej przyczyny - na dwóch platformach można więcej zarobić (mam na myśli limity w wysokości transakcji)


RE: Jedna platforma czy kilka? - OctoBerro - 19-10-2014 20:58

Zdecydowanie kilka platform


RE: Jedna platforma czy kilka? - Comparic - 20-10-2014 14:16

Na pewno kilka platform. Niestety nie ma brokerów idealnych i warto grać na co najmniej dwóch. Nie tylko szansa na większe zyski, ale również skorzystania z narzędzi, które dostępne są np u brokera A, a nie ma ich u brokera B Smile


RE: Jedna platforma czy kilka? - toptrader2013 - 21-10-2014 01:24

Zdecydowanie kilka (przynajmniej dwie) platform.

W pełni podpisuję się pod tym, co wymienił Mateush.


RE: Jedna platforma czy kilka? - mlynarczyk - 30-10-2014 18:31

również podpisuję się pod kwestią kilku platform, choć ja korzystałem z max 2 w tym samym czasie.