Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek (/Temat-Podatek-92415)



Podatek - Kam567 - 11-06-2014 15:23

Cześć. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Nie wiele wiem o zarabianiu przez internet i nie wiem czy się do tego zabierać, ale mam do was kilka pytań.
1. Czy przy zarabianiu przez internet pit wypełnia się tak samo jak przy zwykłej pracy?
2. Pit powinno się składać już jeżeli wypłacimy pieniądze z jakiegoś serwisu na konto bankowe? Jak są w jakimś serwisie z zarabianiem to jeszcze nie trzeba?
3. I co z podatkiem jeżeli zarabiamy w innej walucie niż złoty?


RE: Podatek - swobi - 12-06-2014 10:59

Tu masz wszystko opisane Big Grin http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927


RE: Podatek - Kam567 - 12-06-2014 12:26

Wiem, ale nie wiem czy w tym temacie znajdę odpowiedzi na te moje pytania Big Grin

Edit: Pomoże ktoś mi odpowiadając na te pytania Tongue?


RE: Podatek - Lion94 - 13-06-2014 18:20

1.Składasz PIT na sam początek roku czy pod koniec i wypełniasz w rubryce ile zarobiłeś np na samych przelewach/SMS-premium/płatnościach e-walutowych i innych np EgoPay.
Za PayPal nie trzeba.
2. Dopiero wtedy kiedy trzeba złożyć PIT.
3. Tego nie pamiętam.


RE: Podatek - Kam567 - 13-06-2014 18:30

Ok dzięki, ale mam jeszcze kilka pytań.
1. Jeżeli zarabiam w innej walucie np. w dolarach to bym musiał rozliczać się z ich Urzędem Skarbowym czy jak?
2. Jeżeli pieniądze mam w serwisie zarobkowym, a nie na koncie bankowym to je też trzeba rozliczać?
3. Trzeba udokumentować w picie nasze zarobki w postaci potwierdzenia przelewów, rachunki? czy tylko wpisać?
4. Gdzie mógłbym zacząć zarabiać i jakie serwisy są najbardziej opłacalne bez inwestycji i poleconych?
5. Gdzie najlepiej założyć konto bankowe przez internet i czy wymagają jakiś weryfikacji? Trzeba podać prawdziwe dane?
6. Da się jakoś wycofać naszą reklamę z paidverts czy ją zedytować? Po 50 klikach jeżeli się jej nie przedłuży to jest po prostu nie ważna i dostarczona?


RE: Podatek - Kam567 - 26-06-2014 09:53

Pomoże ktoś?


RE: Podatek - Orimanago - 27-06-2014 10:24

Idea

Najprościej idź do biura rachunkowego, tam za 50 zł miesięcznie załatwią Ci wszystko tak jak trzeba i powiedzą co musisz i kiedy dostarczać.

Cytat:1. Jeżeli zarabiam w innej walucie np. w dolarach to bym musiał rozliczać się z ich Urzędem Skarbowym czy jak?
Ty rozliczasz podatki w Polsce.
Załóż konto w dowolnym banku z subkontem walutowym i przelewaj na nie zarobki złotówkowe i walutowe a księgowa na podstawi wyciągów z tego konta wystawi PIT i wyliczy zaliczkę na podatek dochodowy.

Cytat:2. Jeżeli pieniądze mam w serwisie zarobkowym, a nie na koncie bankowym to je też trzeba rozliczać?
Nie
Rozliczenie jest kasowe, tylko kasa, którą już dostałeś.
Cytat:3. Trzeba udokumentować w picie nasze zarobki w postaci potwierdzenia przelewów, rachunki? czy tylko wpisać?
Jeśli zarobki są tylko z internetu to niczego nie dokumentujesz z wyjątkiem przychodów (przelewów na swoje konto)
Nie masz żadnych kosztów uzyskania przychodu.

Jeśli któreś z serwisów pobierają zaliczki na podatek to domagaj się od nich PIT-a, który jest elementem rozliczenia rocznego.

Jeśli nie przysyłają PIT-a tzn. naciągają Cię na 18%


Huh


RE: Podatek - tremen - 27-06-2014 10:30

jeśli na firesub wpłace sobie na paypala to nie musze się rozliczać??


RE: Podatek - Orimanago - 27-06-2014 14:44

Rolleyes

Zasada ogólna jest taka:
niezależnie gdzie, jak i kiedy zarobisz
istotne kiedy te środki zostały postawione do Twojej dyspozycji i jeśli przekroczona została kwota wolna od podatku, należy złożyć PIT i wpłacić zaliczkę do rozliczenia rocznego.

A propozycje powyżej to tylko ułatwienia dla przygotowania rozliczenia i udokumentowania dochodów.

Podatek dochodowy od przychodów udokumentowanych wynosi do 30%
a od nieudokumentowanych 75%


Huh


RE: Podatek - Kam567 - 28-06-2014 07:27

A jeżeli przesłałbym pieniądze w dolarach na paypala to paypal mi jakoś je przewalutuje na złotówki? I zawsze rozliczam podatki w Polsce tak? Nie rozliczałbym się z tego w Ameryce z tych dolarów? I jeżeli zarabiałbym mniej od kwoty wolnej od podatku muszę się rozliczyć z podatku?