Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. (/Temat-Allegro-i-zwrot-za-zakupiony-przedmiot-92008)

Strony: 1 2


Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - UmCyK - 03-06-2014 13:18

Mam pytanie.
Kolega chciał sobie kupić nóż do gry a niedokładnie przeczytał że jest to zdjęcie i ze jest to w dziale fotografia.
Może liczyć na zwrot pieniędzy ??

http://allegro.pl/cs-go-noz-karambit-case-hardened-okazja-i4296649292.html


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - Szaman1644 - 03-06-2014 13:21

Hahaha. Zdjęcia noża???

@Down
Wiem, ale musiałem. Kategoria prawidłowa była, ale w sumie jest prawo do 14 dniowego zwrotu, jeżeli jest to jakaś zarejestrowana działalność, jeżeli nie to raczej szans nie ma.


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - UmCyK - 03-06-2014 13:26

(03-06-2014 13:21)Szaman1644 napisał(a):  Hahaha. Zdjęcia noża???

@Down
Wiem, ale musiałem. Kategoria prawidłowa była, ale w sumie jest prawo do 14 dniowego zwrotu, jeżeli jest to jakaś zarejestrowana działalność, jeżeli nie to raczej szans nie ma.

Serio kumpel nie może liczyć na zwrot....
Sam tak myślałem że nie otrzyma zwrotu bo niby w opisie napisane że to zdjęcie i na dodatek w dziale fotografia.
Czekam na więcej odpowiedzi.


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - PremAccHack - 03-06-2014 13:28

Nieźle, usuncie bo zaraz ktoś wpadnie na głupia nisze


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - UmCyK - 03-06-2014 13:31

Ja was proszę o pomoc a nie jakieś bezsensowne odpowiedzi.


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - Szaman1644 - 03-06-2014 13:34

Usunąć możesz link, a ja ci dzisiaj podeśle jakiś pomysł na rozwiązanie tego.


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - Mafesto - 03-06-2014 13:46

Metoda oszustwa znana od dawna. W sumie oszustwem to nie jest. Metoda zarobku na poziomie subów Wink


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - UmCyK - 03-06-2014 13:48

(03-06-2014 13:46)Mafesto napisał(a):  Metoda oszustwa znana od dawna. W sumie oszustwem to nie jest. Metoda zarobku na poziomie subów Wink


Czyli legalne jest to ??
I nie podlega to żadnej karze, nie ma co liczyć na zwrot ?


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - Mafesto - 03-06-2014 13:49

Oczywiście, że nie. W aukcji było wyraźnie napisane, że ma na sprzedaż zdjęcie. Chyba, że Twój kolega nie dostał zdjęcia.


RE: Allegro i zwrot za zakupiony przedmiot. - daniel42na - 03-06-2014 13:52

Książkowe oszustwo. Nie ma tu znaczenia dopiska "sprzedaje zdjęcie".
Po pierwsze niech kolega zglosi sprawe do allegro.
Po drugie niech kolega mu wyśle coś na kształt:

Cytat:Miejscowosc, 3 maja 2014
(adres mój), (adres sprzedawcy)

WEZWANIE PRZEDSĄDOWE

W nawiązaniu do zakupu typu "Kup teraz" na aukcji numer (...) w serwisie internetowym allegro.pl odsyłam panu zdjęcie noża "Karambit (★) | Case Hardened FT", który otrzymałem od pana mailem w dniu 3 maja 2014, po uprzednim dokonaniu przelewu na pańskie konto kwoty 200 zł.
Przedmiot został zakupiony przez pomyłke, gdyż nie doczytałem że chodzi o samo zdjęcie.

Na podstawie art. 286. kodeksu karnego (k.k.) pan, jako sprzedawca, wprowadził mnie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Niniejszym żądam zwrotu pełnej wartości przelewu, to jest 200 zł. Treść ogłoszenia w serwisie aukcyjnym została przygotowana tak aby wprowadzić klienta w błąd imitując prawdziwy przedmiot, to jest noż "Karambit (★) | Case Hardened FT" .

W związku z powyższym, na podstawie art. 560. par. 1 kodeksu cywilnego, niniejszym odstępuję od umowy kupna wspomnianego przedmiotu.

Wzywam pana do zwrotu kwoty 200 złotych, które zapłaciłem za przedmiot. Zwrot powinien nastąpić w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania przez pana niniejszego pisma.
Dane do przelewu:
Imie i nazwisko
Miejscowosc
nr konta

W przypadku nieotrzymania przeze mnie wspomnianej powyżej kwoty w określonym terminie, zostanie złożony pozew cywilny. W pozwie zostanie zawarte żądanie zapłacenia przez pana wspomnianej powyżej kwoty, wraz z odsetkami, kosztami sądowymi, kosztami zawiadomień, kosztami wszelkich koniecznych opinii biegłych, itd

Jeśli nie zwróci pieniędzy niech kolega idzie na policje. To jest gówniarz, wszystkie dane z imieniem i nazwiskiem świecą w google jak byk, przesyłam ci je na PW.
Policja na pewno zajmie się taką kwotą, szczególnie jeśli podasz wszystkie dane. Nie ma co sie pieścić, 200 zł to jest dużo pieniędzy.