Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakładanie firmy - pytania. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Zakładanie firmy - pytania. (/Temat-Zakladanie-firmy-pytania-92005)

Strony: 1 2


RE: Zakładanie firmy - pytania. - Similquak - 12-11-2014 03:36

Zakładając działalność musisz wybrać formę opodatkowania, dla przedmiotów wirtualnych będzie to prawdopodobnie podatek liniowy, ale rozeznaj się w temacie bo może będziesz mógł wziąć ryczałt, myślę, że byłoby to lepsze, bo sprzedając przedmioty wirtualne nie będziesz ponosił kosztów wytworzenia tych przedmiotów. Do tego nie musisz mieć kasy fiskalnej bo sprzedaż przedmiotów wirtualnych nie wymaga kasy fiskalnej. Ubezpieczasz się w zusie i przez dwa lata płacisz obniżony zus, coś ponad 400zł/msc


RE: Zakładanie firmy - pytania. - maciejkami1 - 16-11-2014 22:29

Aby nie śmiecić, napiszę tutaj.
Otóż zamierzam, wraz ze znajomym założyć działalność(ale to odległa wizja, na razie jesteśmy w fazie wstępnego planowania, obliczania kosztów itp. Sami nie posiadamy ogromnego kapitału, najprawdopodobniej na początku więcej będziemy wkładać, niż wypłacać. Ogólnie cieszyłbym się, gdyby pojawiły się jakieś realne zyski przed wejściem na ten "większy ZUS".
Ale przejdę do rzeczy. Tak, jak wspomniałem nie mamy dużego kapitału, tylko jakieś drobne oszczędności, więc chcemy maksymalnie zaniżyć koszty. Przeglądając różne fora, doszedłem do wniosku, że zakładanie spółki cywilnej, jest w moim przypadku kompletnie nieopłacalne(O ile dobrze rozumiem, musiałbym się liczyć na prawie dwukrotne koszty). Gdzieś wyczytałem, że można zrobić tak, że ja zakładam działalność i zatrudniam do niej znajomego.
No i tu rodzą się pytania. Jak to miałoby wyglądać, skoro sama firma nie przynosi zysków, a ja nie miałbym z czego płacić mojemu "pracownikowi". A może istnieje jakiś inny sposób, aby maksymalnie niskimi kosztami założyć działalność we dwie osoby?
W tych sprawach jestem kompletnym laikiem(co zresztą widać po powyższym poście), więc prosiłbym o jak najbardziej łopatologiczne wyjaśnienie.

Edit. Jeśli ma to jakieś znaczenie znajomy jest uczniem(zarabia dorabiając sobie w wolnych chwilach), ja ostatni rok jestem uczniem z praktykami(czyli jestem podpisany umową, zarabiam te drobne kwoty, kilka stówek w miesiącu), dlatego patrzymy na jak najniższe koszty utrzymania działalności.


RE: Zakładanie firmy - pytania. - daniel42na - 25-11-2014 19:01

Możesz posiadać zwykłą jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudniać swojego znajomego na umowe o dzieło płacąc mu tyle, ile wyprodukuje i nic ponadto, składek zus jako student/uczeń do 26 roku zycia placic samodzielnie nie musi z tego co wiem.