Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problemy, awarie, błędy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: eForsa (/Forum-eForsa-383)
+---- Wątek: Problemy, awarie, błędy (/Temat-Problemy-awarie-bledy-91634)



RE: Problemy, awarie, błędy - fusek - 25-06-2017 07:36

(25-06-2017 07:10)Karewer napisał(a):  Bardzo możliwe, że wczoraj coś było i problem jakiś wystąpił, bo dużo osób narzekało na konwersję. Przedstawię 2 ostatnie dni. Na linki wchodziły tylko zainteresowane osoby, a liczba leadów diametralnie niższa. Dwie aktywacje w odstępie czasowym 13 minut od siebie, gdzie zazwyczaj trwało 2 minuty.

[Obrazek: ZZ5CooZTT-mCarS3hYtPhQ.png]

Napisałem na czacie pytanie o konwersję. Nie uwierzysz że byłem jedyną osobą która to zgłasza. Ba podobno dwie osoby pochwalily ostatnia konwersję; że jest ich najwyższą.


RE: Problemy, awarie, błędy - Czaq - 25-06-2017 08:32

Niemożliwym byłoby by teraz konwersja była najwyższa po takich obostrzeniach i cenach gdzie się tylko da facepalm


RE: Problemy, awarie, błędy - Karewer - 25-06-2017 09:06

(25-06-2017 07:36)fusek napisał(a):  
(25-06-2017 07:10)Karewer napisał(a):  Bardzo możliwe, że wczoraj coś było i problem jakiś wystąpił, bo dużo osób narzekało na konwersję. Przedstawię 2 ostatnie dni. Na linki wchodziły tylko zainteresowane osoby, a liczba leadów diametralnie niższa. Dwie aktywacje w odstępie czasowym 13 minut od siebie, gdzie zazwyczaj trwało 2 minuty.

[Obrazek: ZZ5CooZTT-mCarS3hYtPhQ.png]

Napisałem na czacie pytanie o konwersję. Nie uwierzysz że byłem jedyną osobą która to zgłasza. Ba podobno dwie osoby pochwalily ostatnia konwersję; że jest ich najwyższą.

Na pewno byłeś jedynym, bo nikt na pewno tego nie zgłaszał, przecież konwersja jest miodzio, co Ty chcesz... ehh

Jeśli chodzi o konwersję, to popatrzmy niżej. Jest różnica i to spora. Praktycznie identyczna liczba UU, ten sam target i modele płatności. Nie pomogła nawet chwilowa zmiana z MO 25 na MT PLAY 15. Nie wpadł wtedy żaden lead i od 19:53 cisza w tym temacie.

[Obrazek: j3mPZwFXSZOltlnGRVPpqw.png]

(25-06-2017 08:32)Czaq napisał(a):  Niemożliwym byłoby by teraz konwersja była najwyższa po takich obostrzeniach i cenach gdzie się tylko da facepalm

Przecież to już nawet nie jest śmieszne facepalm


RE: Problemy, awarie, błędy - anonimowo - 25-06-2017 11:39

Życie depcze wyobraźnie...


RE: Problemy, awarie, błędy - Rak - 25-06-2017 18:00

@[Karewer] u mnie weekend bez leadów. Pierwszy raz w życiu. A UV są Tongue


RE: Problemy, awarie, błędy - fusek - 25-06-2017 19:38

co wy o leadach tu gadacie, przeciez to niemozliwe, wszystko jest ok przeciez. konwersja w normie tzn od hmm 4-5 dni (nie wliczajac odnowien)
0,15%
Konwersja (dzisiaj)


RE: Problemy, awarie, błędy - myself93 - 26-06-2017 06:09

U mnie tez brak leadow.. Pora chyba na zmiany.


RE: Problemy, awarie, błędy - Komandos - 26-06-2017 08:17

u mnie tez barak leadów juz około 7 dni dlatego juz nic teraz nie robie, macie jakies plany?


RE: Problemy, awarie, błędy - loloisback - 26-06-2017 08:18

Zmieńcie po prostu serwis jak macie takie problemy?


RE: Problemy, awarie, błędy - eforsa - 26-06-2017 08:24

Tutaj zgłaszać i nawzajem się nakręcać jest najłatwiej. Powtarzają się problemy wciąż u tych samych osób. Proponujemy najpierw zgłaszać problem do nas, na maila lub czat, wszystkie sprawy weryfikujemy i jeśli pojawia się globalny problem to doskonale, że to do nas zgłaszacie. Ale jeśli jest to kwestia indywidualnego podejścia to proponujemy zmianę modeli płatności, testowanie, jest tyle możliwości zarobku na Eforsie, ze każdy przy odrobinie wysiłku może swobodnie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W tym wypadku, nikt najwyraźniej nie napisał z oficjalną informacja do nas bezpośrednio.