Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro vs Firma - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Allegro vs Firma (/Temat-Allegro-vs-Firma-90808)

Strony: 1 2


Allegro vs Firma - denio - 10-05-2014 21:01

Witam. Mam do was jedno nurtujące mnie pytanie od dłuższego czasu. Chciałbym się zajmować sprzedażą różnych dóbr osiągniętych po przez grania w gry. I mam następujące pytania. Czy muszę mieć zarejestrowaną firmę? Jeżeli tak to co zrobić gdy jestem nieletni i nie mogę założyć firmy? Jakie są konsekwencje prowadzenia sprzedaży bez firmy? Co z kwestią płacenia podatków? Prosiłbym o odpowiedzi poparte jakimiś przykładami Smile


RE: Allegro vs Firma - bolo9797 - 10-05-2014 21:22

Rodzic moze zalozyc firme i ty mozesz zarabiac Smile Najlepiej jak ma umowe o prace , wtedy zmniejszaja sie koszty prowadzenia firmy poniewaz nie musi placic skladki na zus. Jedyny koszt prowadzenia wtedy firmy to jakies 200 zl + oplacenie podatkow od zarobkow.


RE: Allegro vs Firma - daniel42na - 10-05-2014 21:29

Niestety nawet jeśli pracuje na umowe o prace to z tytułu działalności gospodarczej musi opłacać składke zdrowotną podwójnie.
Co do konsekwencji to oczywiście konkurencja może złożyć donos do skarbówki, więc lepiej nie ryzykuj jesli chcesz to robic regularnie.


RE: Allegro vs Firma - bolo9797 - 10-05-2014 22:55

Wiem i dlatego napisales ze wyniesie go to okolo 200 zl , a nie jakies 340 Smile


RE: Allegro vs Firma - denio - 12-05-2014 16:32

Słyszałem, że jeżeli ZUS jest opłacony i ktoś pracuję właśnie w oparciu Umowy o pracę to nie musi żadnych składek płacić. No ale mimo wszystko żaden z rodziców na taki interes mi firmy nie założy gdyż mają oni swoje zdanie na ten temat i nie dadzą się przekonać, że jednak są z tego korzyści :/


RE: Allegro vs Firma - shooreck - 02-06-2014 19:37

A nie ma możliwości sprzedaży bez firmy?


RE: Allegro vs Firma - daniel42na - 02-06-2014 19:46

Jest możliwość, ale ta możliwość jest nielegalna. Jeśli będziesz tworzył komuś konkurencje to możliwe że nie pozwolą oni sobie aby ktoś kto nie rozlicza się i nie płaci składek zgarniał im klientów i skończy się na donosie.


RE: Allegro vs Firma - shooreck - 02-06-2014 19:54

Okej. Przykład. Kupiłem sobie nowy telefon i chcę sprzedać stary. Muszę założyć firmę, żeby go wystawić na allegro? Oo


RE: Allegro vs Firma - daniel42na - 02-06-2014 20:00

Temat dotyczy sprzedaży ciągłej w celu regularnego zarobku.
Telefon mozesz sobie normalnie odsprzedać... Jeśli posiadasz go dłużej niż 6 miesięcy to nie musisz nawet od tego odprowadzać podatku.


RE: Allegro vs Firma - shooreck - 02-06-2014 20:02

Ale jeśli rozliczam się z urzędem skarbowym, po co mi firma?
PS. Co oznacza "sprzedaż ciągła"? Wg. przepisów oczywiście.