Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony (/Temat-Aukcja-allegro-wydane-300zl-przedmiot-uszkodzony-90560)



Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - CrisPL - 05-05-2014 18:23

Jestem już ostro w****yAngry Bo od miesiąca staczam batalię mailową z pewnym typem od którego kupiłem płytę główną do laptopa DELL M5010 (ten laptop miał problemy z mostkiem - zimne luty) miała być sprawna.
Dałem za nią 300zł i jak się okazuje wyrzucone w błoto. Płyta okazała się wykrzywiona w okolicach grafiki oraz miała złamany plastik na złączu USB płyty. Płytę zamontowałem, a reakcja oczywista jak przy tym moim zepsutym z tym samym problemem.

Sprzedawca zapewniał 7 dni gwarancji rozruchowej, więc wysłałem do niego z powrotem. A ten próbuje mi wmówić, że przy montażu uszkodziłem płytę i pieniędzy nie odda. Na maile odpisuje z tygodniowym opóźnieniem, a sprawa nie rozwiązana od miesiąca. Co mam zrobić zgłosić to na policję? Dodam, że nie mam żadnych niestety dowodów na to, że taką otrzymałem. Wydawał się uczciwy miał 100% pozytywów ostatnio nawet sprzedał 3 przedmioty. Teraz niby dał płytę do sprawdzenia i napisał, że podeśle ekspertyzę minęły dwa tygodnie i zero odpowiedzi.


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - Inwestor25 - 05-05-2014 20:53

Odesłałeś towar, nie otrzymałeś zwrotu pieniędzy, nie zrobiłeś żadnych zdjęć uszkodzenia... Moim zdaniem niewiele masz możliwości, bo nie masz żadnych dowodów. Kontaktowałeś się z allegro? jest coś takiego jak Program Ochrony Kupujących, ale nie wiem czy bez żadnych zdjęć i bez uszkodzonego towaru masz duże szanse by dochodzić swoich praw.


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - Szaman1644 - 05-05-2014 20:56

Ale zapewne ma pokwitowanie odesłania towaru, więc powinni uznać Smile


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - shooreck - 05-05-2014 21:38

Wg. mnie nie wygrasz. Jak zauważyłeś, że płyta jest uszkodzona, to nie powinieneś jej montować, tylko od razu do niego napisać i odesłać. Najlepiej jeszcze jakieś zdjęcia zrobić. Smile


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - bodek7654 - 05-05-2014 22:11

po pierwsze czy sprzedawca to przedsiebiorca ? w takim wypadku jako konsument masz wiecej praw niz w przypadku zakupu od osob fizycznych , co do reszty to o swoje prawa mozesz sie ubiegac jedynie w postepowaniu cywilnym , na policje zglasza sie tylko przestepstwa lub zdarzenia z prawdopodobienstwem naruszenia kodeksu karnego lub kodeksu wykroczen czego w twoim wypadku to niedotyczy , chodzi ci teraz glownie o roszczenia przyslugujace kupujacemu po zawarciu umowy kupna sprzedazy ale jak pisalem sa rozne ze wzgledu na kwalifikacje podmiotow stosunku prawnego, realistycznie rzecz ujmujac , aby ubiegac sie o naprawienie lub jezeli naprawa jest niemozliwa na wymiane towaru na nowy potrzebne jest spelnienie przeslanki uzasadniajacej roszczenie czyli po prostu rzecz ujmujac dowod ze sprzedawca przeslal plyte juz uszkodzona niezaleznie czy zrobil to umyslnie czy nie, dla prawa cywilnego niema takiego podzialu jak w karnym liczy sie tylko przeslanka winy jako zagadnienia generalnego ,

pozatym kolejna rzecz czy plyta byla uzywana cyz nowa od producenta ? jezeli byla to rzecz uzywana to praktycznie nic ci nie przysluguje bo zawsze mozna rzucic wine na zuzycie plyty ...


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - CrisPL - 05-05-2014 22:31

Tylko chodzi o to, że teraz nie mam ani płyty ani kasy. Prywatny, używana ;(


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - bodek7654 - 06-05-2014 06:06

Probowales rozpoczac spor allegro ? Tam chyba jest 60 dni po zakupie mozliwosc wszczecia sporu ale pewny nie jestem.


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - jambos - 08-05-2014 07:54

te spory nic nie dajaSmile wiem bo pare razy stracilem kase.Teraz allegro to zadne zabezpieczenie Daleko masz do gościa ? przejdź sie może do niegoSmile 3 stówki to troche jest


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - CrisPL - 08-05-2014 18:26

Właśnie rozpocząłem spór, wczoraj i dalej nie odpisuje 4.


RE: Aukcja allegro wydane 300zł, przedmiot uszkodzony - bodek7654 - 09-05-2014 11:35

ciezko mi znalesc rozwiazanie dla twojego problemu bo nieznam wszystkich czynnikow , takich jak czy dostales intrukcje obslugi do zalozenia tej karty ? wowczac mozna by sie bylo powolac na wydanie rzeczy niezgodnej z umowa poprzez nieprawidlowosci wynikajace z dzialania sprzedajacego , ale jednoczesnie ten sam art mowi ze przy rzeczach uzywanych nie mozna jako wady uznac zuzycia sie rzeczy , tylko czy twoja wada byla wynikiem zuzycia ? jezeli chcesz zobaczyc co mozesz dokladnie zrobic , bo szkoda zebym tutaj pisal 2 strony to przczytaj sobie ustawe o szczegolnych warunkach sprzedaży konsumenckiej link