Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Piramida finansowa - kiedy legalna? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Piramida finansowa - kiedy legalna? (/Temat-Piramida-finansowa-kiedy-legalna-90550)



Piramida finansowa - kiedy legalna? - Freezend - 05-05-2014 16:32

Witam, chciałbym poruszyć kwestie dot. prawa na temat zakazu prowadzenia piramid finansowych, a ich istnienia. Piramidy są karalne w Polsce jak i w wielu innych krajach, a mimo to istnieją.

Ostatnio natknąłem się na grę Golden Chase. Gracze wpłacają pieniądze (albo jak ktoś woli: inwestują), aby po pewnym okresie zwróciło im się to ze sporą nadwyżką, która pochodzi od nowych uczestników, więc jest to niewątpliwie piramida finansowa. Chociaż z tego co mi wiadomo gra jest zarejestrowana w Panamie, więc nie jest to świetny przykład.

Kolejnymi serwisami zarobkowymi wykorzystującymi schemat Ponziego są buxy. Przykładowo popularne ojooo. Ludzie wkładają w to pieniądze, żeby po jakimś czasie zyskać więcej niż włożyli pobierając kasę od osób, które dołączyły trochę później od nich.

Moje pytania brzmią:
1. Czy takie internetowe serwisy omijają prawo będąc legalnymi piramidami finansowymi czy w każdej chwili administracja serwisów może odpowiadać za tworzenie sprzedaży lawinowej?
2. Jeśli istnieją legalne piramidy finansowe to jak stworzyć taką, która jest zgodna z prawem? Czego nie może mieć albo co musi, aby była w pełni legalna?


RE: Piramida finansowa - kiedy legalna? - witokrk - 06-05-2014 17:12

Mi się zawsze wydawało, że piramidy finansowe są całkowicie nielegalne w Polsce. Z drugiej strony, jak w takim razie działą avon i inne mlm?