Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage (/Temat-Sprawdzenie-czy-uzytkownik-polubil-fanpage-90300)



Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - xSiwy - 01-05-2014 07:30

Coraz częstszą praktyką stosowaną w Internecie, jest zabezpieczanie wglądu do jakiejś treści przed użytkownikami, którzy nie polubili naszej strony na Facebooku.

Prezentowana przeze mnie metoda wykorzystuje bibliotekę SDK w JavaScript od Facebooka.

Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić, jest utworzenie aplikacji. W tym celu udajemy się na Facebook Developers. Tam dodajemy aplikację. Następnie wchodzimy w tryb edycji i otwieramy zakładkę Website with Facebook Login, po czym wpisujemy adres strony, na której będzie wykonywany skrypt i zapisujemy App ID.

Kolejnym krokiem jest edycja naszej strony. Do sekcji head dodajemy bibliotekę jQuery (jeżeli nie było jej już wcześniej).

Cytat: <script type="text/javascript" src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>

Zaraz po body inicjujemy skrypt od FB i uzupełniamy ID aplikacji:

Cytat: <div id="fb-root"></div>
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js"></script>
<script>
FB.init({
appId : 'TUTAJ WPISZ APP ID',
status : true,
cookie : true,
xfbml : true
});
</script>

Teraz musimy dodać 3 elementy do treści strony, które będą zawierały treść przed polubieniem, po polubieniu i informację o potrzebie logowania.

Cytat:<div id="FB_container_notlike">Aby zobaczyć tą treść, musisz polubić nasz Fanpage.</div>
<div id="FB_container_like">Ukryta treść dostępna po polubieniu.</div>
<div id="FB_login_info">Nie jesteś zalogowany na FB. Kliknij <a href="#">tutaj</a>, aby to zrobić.</div>

Dla tych elementów należy ustawić w CSS odpowiednią wartość dotyczącą wyświetlania:

Cytat:#FB_container_notlike, #FB_container_like, #FB_login_info {
display: none;
}

Okej, czas na część właściwą, czyli skrypt, który będzie weryfikował polubienie oraz zalogowanie użytkownika na FB, a właściwie zgodę na integrację z naszą aplikacją. Cofamy się do sekcji head i dodajemy:

Cytat:<script type="text/javascript">
//Ukrycie informacji o logowaniu
var hideLogin = function(){
$("#FB_login_info").hide();
}

//Pokazanie informacji o logowaniu
var showLogin = function(){
$("#FB_login_info").show();
}

//Logowanie
var doLogin = function(){
FB.login(function(response) {
if (response.session) {
hideLogin();
checkLike(response.session.uid)
}
});
}

//Sprawdzenie polubienia
var checkLike = function(user_id){
var page_id = "388464827867665"; //ID Fanpage'a (domyślnie 'Klocek Blog')
var fql_query = "SELECT uid FROM page_fan WHERE page_id = "+page_id+"and uid="+user_id;
var the_query = FB.Data.query(fql_query);

the_query.wait(function(rows) {
if (rows.length == 1 && rows[0].uid == user_id) {
$("#FB_container_like").show(); //Treść po polubieniu
} else {
$("#FB_container_notlike").show(); //Treść przed polubieniem
}
});
}

//Wykonanie funkcji
$(document).ready(function(){
FB.getLoginStatus(function(response) {
if (response.status === 'connected') {
hideLogin();
checkLike(response.authResponse.userID)
} else {
showLogin();
}
});
$("#FB_login_info a").click(doLogin);
});
</script>

Teraz wystarczy zmienić numer ID fanpage w zmiennej page_id (funkcja checkLike). Znaleźć go możemy w panelu administracyjnym FB lub pod poniższym adresem:

Cytat:http://graph.facebook.com/NAZWA_FANPAGE



RE: Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - lordwordemord - 20-01-2017 21:55

powiem Ci że jeszcze parę miesięcy temu potrzebowałem właśnie tego, teraz już po ptakach ale przyda sięWink Dobra wstawka


RE: Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - Stworkowaty - 20-01-2017 21:57

Co Ty @[lordwordemord] dajesz? Jak nabijasz posty to chociaż spójrz na datę.

@[yazir]
@[Majka]


RE: Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - lordwordemord - 20-01-2017 21:59

(20-01-2017 21:57)Stworkowaty napisał(a):  Co Ty @[lordwordemord] dajesz? Jak nabijasz posty to chociaż spójrz na datę.

@[yazir]
@[Majka]

Dobrze wiem z kiedy jest ten temat. Ale jeżeli go znalazłem, spodobał mi się i przydał to nie mogę udzielić mojego zdania w tym temacie ? Jestem nowy na forum i sprawdzam sobie wybrane tematy i staram się pomóc, nauczyć czego lub ocenić Smile Pozdrawiam


Sprawdzenie czy użytkownik polubił fanpage - Artinesse - 16-04-2019 20:15

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.