Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: podatek (/Temat-podatek-90231)



podatek - rekki - 29-04-2014 21:32

Witam. Mam takie pytanie odnośnie rozliczenia z dochodów za ubiegły rok.
Dzisiaj dowiedziałem się, że możemy rozliczać się do końca kwietnia. Niestety jutro nie będę w stanie udać się do Urzędu Skarbowego. Stąd moje pytania:

1. Czy za nie rozliczenie się z 45zł mogą czekać mnie jakieś konsekwencje? Jeśli tak, to czy poważne czy raczej łagodne.
2. Czy jeżeli udam się do US w następnym tygodniu, to uda mi się wszystko załatwić bez zbędnych kar/nieprzyjemności?
3. Słyszałem o tym, że można wysłać swój PIT pocztą. Można takiego PITa wydrukować w domu i po prostu wrzucić do skrzynki, czy można go dostać tylko w US?
4. Nie jestem pewny jaki PIT mnie dotyczy (zarobek na Kubigo), PIT36? Czy może jakiś inny.


Pozdrawiam.


RE: podatek - xardas1020 - 29-04-2014 21:35

pit możesz wysłać przez internet, po co pocztą tradycyjną ?


RE: podatek - rekki - 29-04-2014 21:45

A mógłbyś podać więcej informacji? Gdzie znajdę formularz, gdzie wysłać itd.


RE: podatek - xardas1020 - 29-04-2014 21:49

popatrz w google jaki pit

nie jestem na 100% pewny ale jak jesteś nieletni to na 37 rozliczają się za ciebie rodzice, a jak jesteś pełnoletni to 36 - ale nie wiem ja dopiero w przyszłym roku będę się rozliczał z zarobków w sieci bo mój debiut jest od stycznia tego roku w zarabianiu w sieci


co do elektronicznej formy wysyłki to :
http://program-pit.podatnik.info/pitonline/?gclid=CJupuv_Ihr4CFYbMtAod9ykAOg#.U2AQcKKl2qY

pit by wypełnić poprzez internet ( formularz) też poszukaj w google ( ale chyba na stronie wyżej z linku jest elektroniczna wersja formularzy pit Smile