Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Studia - wybór - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Studia - wybór (/Temat-Studia-wybor-90054)

Strony: 1 2


Studia - wybór - RaseR - 27-04-2014 11:36

Siemka,

potrzebuję waszej pomocy w wyborze uczelni. Mianowicie niestety odpadłem na badaniach do szkoły wojskowej i muszę uruchomić swój plan B.
Jako plan B obrałem studia informatyczne, specjalizacja programowanie urządzeń mobilnych. Jak myślicie to jest dobry kierunek?
Ktoś z was ma coś z tym wspólnego może?

A więc idąc tym tropem znalazłem 4 uczelnie posiadające ten kierunek

1. Bydgoszcz
2. Radom
3. Kraków
4. Warszawa

Ta uczelnia pod numerem 4 raczej odpada bo z tego co ja rozumiem to czesne wynosi 1000pln na miesiąc a to za dużo dla mnie.

I mam jeszcze jedno wyjście, mianowicie Akademia Obrony Narodowej w Warszawie
LINK
I tutaj to już dowolny kierunek, ale skłaniam się ku inżynierii systemów bezpieczeństwa.

Dodam, że mieszkam w Radomiu.

Bardzo byłbym wdzięczny jak by ktoś dodał opinie o którejś z uczelni lub polecił jakąś inna.


Z góry dziękuję za pomoc za sensowne odpowiedzi dam REPUTY
Pozdrawiam Wink


RE: Studia - wybór - Szaman1644 - 27-04-2014 11:38

Wybrałbym Kraków lub AON(uczelnia na odludziu, daleko od centrum Warszawy, ale wydaje mi się, że ma perspektywy).


RE: Studia - wybór - daniel42na - 27-04-2014 11:42

Idź tam gdzie najbliżej i najtaniej dla Ciebie, to co się nauczysz na studiach to swoją drogą ale to na czym będziesz zarabiał i pracował i tak będziesz musiał indywidualnie nadrabiać i to bardzo mocno. Zajmij się jedną konkretną specjalizacją a nie zginiesz Lol


RE: Studia - wybór - RaseR - 27-04-2014 11:45

Z tego co czytałem i się orientuję największy rynek pracy z tych kierunków jest w Bydgoszczy tak jest sporo firm zajmujących się tą dziedziną i jednocześnie tak jest największe zapotrzebowanie na specjalistów.
I kurcze ciężko mi się zdecydować bo nie znam nikogo kto tam studiuje i mógłby mi powiedzieć czy uczelnia jest sensowna czy nie.


Edit.
Właśnie przeczytałem kilka opinii na temat uczelni z Krakowa i niestety 90% z nich są negatywne, więc raczej z niej zrezygnuję.


RE: Studia - wybór - gagis - 27-04-2014 12:02

(27-04-2014 11:45)RaseR napisał(a):  Z tego co czytałem i się orientuję największy rynek pracy z tych kierunków jest w Bydgoszczy tak jest sporo firm zajmujących się tą dziedziną i jednocześnie tak jest największe zapotrzebowanie na specjalistów.
I kurcze ciężko mi się zdecydować bo nie znam nikogo kto tam studiuje i mógłby mi powiedzieć czy uczelnia jest sensowna czy nie.

Jeżeli chodzi o wszystkie sprawy dotyczące "informatyki" czyli np kierunek "Tworzenie aplikacji mobilnych" to nie idź na studia wcale.

Zapisz się na kurs w Wawie albo Krakowie u dobrych specjalistów w tej dziedzinie, zapłacisz 3-4 tyś za kurs, potem załatw sobie staż "darmowy" na 3 miesiące. Jak już będziesz ogarnięty to otwórz własną działalność gospodarczą.

Idziesz na studia po to żeby mieć papierek i żeby potem się dostać do jakieś agencji? jeśli tak to nie polecam.

Zatrudnisz się w agencji z pensją przykładowo 7000zł/miesięcznie.
Dostaniesz od szefa w miesiącu zrobienie 3 aplikacji mobilnych od A do Z. Klienci zlecający zrobienie tych aplikacji zapłacą 20 tyś Smile a ty biedaku dostaniesz zwykłą pensję 7 tyś a szef na tobie zarobi 13 tyś Smile

No tak, stabilna praca, etat, ale jeśli jesteś ogarnięty w dziale informatycznym nigdy nie rób u nikogo, bo zarobisz dużo mnij niż byś zarobił na własną rękę. Robiąc na własną rękę studia ci potrzebne nie są tylko wiedza.

A co do wyboru studiów to idź do najbardziej prestiżowej i znanej w tej dziedzinie, nie patrz na to czego cię tam nauczą tylko na prestiż, bo jeżeli liczy się dla ciebie etat w agencji to agencja będzie patrzyła na to jaką szkołę skończyłeś (prestiż) a nie jaką wiedzę posiadasz.


RE: Studia - wybór - Rafiks1992 - 27-04-2014 12:12

popieram pana wyzej, zamiast isc na kilkuletnie studia lepiej zrobic kurs albo nawet kilka kursow i z takimi kursami zdobyc troche doswiadczenia, a pozniej jak juz bedziesz potafil wszystko zrobic sam to otworzyc firme i dzialac na wlasna reke, samemu brac zlecenia Wink na poczatku bedzie sporo pracy ale po kilku miesiacach napewno bylbys zadowolony


RE: Studia - wybór - RaseR - 27-04-2014 12:20

Trochę obawiam się prowadzenia własnej firmy od razu.
Chyba wolałbym popracować w jakiejś agencji trochę a dopiero później coś samemu działać.
A możecie polecić takie miejsca w których prowadzą takie kursy? Czy lepiej zapytać wujka google? Wink


RE: Studia - wybór - el_dawidos - 27-04-2014 13:38

Mam znajomego na AON-ie poleca tą uczelnie po ukończeniu studiów cywilnych dostajesz kaprala nie jest tam się trudno dostać Smile


RE: Studia - wybór - gagis - 27-04-2014 13:48

(27-04-2014 12:20)RaseR napisał(a):  Trochę obawiam się prowadzenia własnej firmy od razu.
Chyba wolałbym popracować w jakiejś agencji trochę a dopiero później coś samemu działać.
A możecie polecić takie miejsca w których prowadzą takie kursy? Czy lepiej zapytać wujka google? Wink

Nie musisz prowadzić żadnej firmy jeśli nie chcesz, możesz robić na umowę o dzieło-zlecenie.


RE: Studia - wybór - RaseR - 27-04-2014 14:20

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.
I powiem szczerze że teraz to już sam nie wiem co mam robić.
Czy iść na studia czy kursy i łapać zlecenia.
A powie mi jeszcze ktoś gdzie szukać takich zleceń i w ogóle?
Bo o tym to ja nie mam pojęcia.