Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) (/Temat-Jak-dawkowac-i-kiedy-brac-kreatyne-i-l-glutamine-tauryne-2-treningi-w-dniu-90022)



Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) - Stachu - 26-04-2014 18:28

Siema!
Trenuję sprint (400m) już drugi rok więc postanowiłem kupić sobie suplementy do pomocy. Kupiłem Kreatynę SFD, Dextrose truskawkową Ostrovit i L-Glutamine + Tauryna Ostrovit. Ponieważ jadę jutro na obóz i będę miał 2 treningi w dniu to potrzebuję informacji jak wszystko dawkować i kiedy to brać. Samemu ustaliłem, żebym brał tak:
Kreatyna 5g + Dextrose 20g po 1 i po 2 treningu.
L-Glutamine + Tauryna 5g po 1 i po 2 treningu.

Gdy będę już po obozie będę miał jeden trening w dniu i jeden dzień nietreningowy więc ustaliłem sobie tak:
Dni treningowe:
Kreatyna 5g + Dextrose 20g pół godziny przed treningiem i bezpośrednio po treningu.
L-Glutamine + Tauryna 5g po treningu.
Dni nietreningowe:
Kreatyna 5g + Dextrose 20g przed śniadaniem i po południu po obiedzie.
L-Glutamine + Tauryna 5g przed śniadaniem.


Dobrze wszystko zaplanowałem? Proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę.


RE: Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) - Tiger04 - 27-04-2014 08:49

Co do obozu to grałbym kreatynę przed.

Ja osobiście nie biorę niczego w dni nietreningowe gdyż uważam, że tak jest lepiej. Tylko, że kreatynę biorę cały czas, a nie w cyklach.



#Nie jestem specjalistą jedynie opieram się na moich doświadczeniach.


RE: Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) - el_dawidos - 27-04-2014 12:26

To tak tauryna transportuje kreatynę do mięśni Smile więc
kreatyna (5g) + tauryna (5g) + dextrose(30g) przed treningiem (około 45min) 1 i 2
L-Glutamina zapobiega katabolizmowi mięśni Smile więc
L-Glutamina(5g) + kreatyna (5g) (jak najszybciej) po treningu 1 i 2 treningu
Dektroza jest szybkim źródłem energii więc po treningu nie ma jej co brać gdyż zamienia się w tłuszcz Smile lepiej kupić węglowodany wolnowchłanialne Smile
Co do dni nietreningowych nie ma sensu brać dekstrozy gdyż już ci to wytłumaczyłem Smile


RE: Jak dawkować i kiedy brać kreatynę i l-glutamine+taurynę. (2 treningi w dniu) - Tiger04 - 27-04-2014 18:39

(27-04-2014 12:26)el_dawidos napisał(a):  Dektroza jest szybkim źródłem energii więc po treningu nie ma jej co brać gdyż zamienia się w tłuszcz Smile lepiej kupić węglowodany wolnowchłanialne Smile

Nie wiem skąd wziąłeś tą informację o zmianie się w tłuszcz, ale ok. Po treningu trzeba uzupełnić energię dlatego szybko trawiące się węglowodany są raczej dobre.

Edit: http://potreningu.pl/artykuly/1450/jakie-weglowodany-po-treningu-proste-czy-zlozone