Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
fikcyjne konta fb - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: fikcyjne konta fb (/Temat-fikcyjne-konta-fb-89324)



fikcyjne konta fb - rekki - 13-04-2014 22:09

Witam. Mam do was pytanie odnośnie zakładania fikcyjnych kont na facebooku. To, ze zakładanie fikcyjnych kont jest niedozwolone to wiem, ale jaka grozi za to kara? Chodzi mi o zakładanie fikcyjnych kont "na większą skalę" np. 100, 200 czy 500 facebookowych kont.
Czy można mieć z tego tytułu jakieś poważniejsze konsekwencje, niż zbanowane konto na fb? Jakieś kary finansowe, sprawy w sądzie itd.

Czekam na odpowiedź kogoś obeznanego w temacie.

PozdrawiamSmile


RE: fikcyjne konta fb - marcel_kk - 14-04-2014 08:09

500 kont ? Niezłe wyzwanie, jezeli dasz sobie rade z weryfikacją...
Oprócz zablokowania konta nie spotkałem sie z jakimis konsekwencjami prawnymi.


RE: fikcyjne konta fb - Driver494 - 14-04-2014 19:34

Jedyna opcja to jeżeli podszywałbyś się pod istniejącą osobę i wstawiał jej zdjęcia bez zezwolenia. Szczególnie jeśli pisałbyś w jej imieniu jakieś obraźliwe posty.A jesli chodzi o fake konta to Facebook takimi pierdołami się nie zajmuje Smile


RE: fikcyjne konta fb - rekki - 15-04-2014 21:04

Dzięki za odpowiedzi Smile

PozdrawiamBig Grin


RE: fikcyjne konta fb - rachman - 18-04-2014 23:10

Dokładnie jak pisze #Driver494 unikaj podszywu pod realne osoby, zamieszczania zdjęć o które ktoś może realnie się upomnieć jeśli chodzi o prawa, nie obrażaj, nie nawołuj do zabronionych czynów itd. to tylko fejs może Cię ścignąć ale nie słyszałem o takich przypadkach by doszło do realnych czynów prócz blokad kont...


RE: fikcyjne konta fb - rekki - 29-04-2014 18:04

Czyli to samo tyczy się sprzedaży takich kont? A co na to skarbówka, jeżeli wpływają na konto pieniądze za sprzedaż kont fb?


RE: fikcyjne konta fb - KerPwn - 29-04-2014 18:07

Musisz się rozliczyć jak z wszystkiego. Jeśli się nie mylę to w "innych dochodach".


RE: fikcyjne konta fb - rekki - 07-05-2014 11:17

Podatek podatkiem, ale czy taka sprzedaż jest w pełni legalna w świetle prawa?


RE: fikcyjne konta fb - bolo9797 - 07-05-2014 11:31

Oczywiscie ze nie.. Ale przy rozliczaniu sie nikt nie bedzie Cie pytal czy zarobiles je legalnie Big Grin