Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
WP czy Joomla? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: WP czy Joomla? (/Temat-WP-czy-Joomla-88842)

Strony: 1 2


WP czy Joomla? - cyziu - 06-04-2014 00:59

Witajcie,
Otóż ostatnio nurtuje mnie pewna myśl, czy na stronie z Joomlą da się też zarabiać w PPA? Czy może jest to trudniejsze? Czy może w ogóle nie ma różnicy ?
Prosiłbym o jakieś szczegółowe wypowiedzi na ten temat, no i najlepiej wszystkie za i przeciw Joomli.


Odp: WP czy Joomla? - Spamer-pl - 06-04-2014 07:56

Jak znasz oba bardzo dobrze to Joomla jeśli żadnego to WP prosty i intuicyjny


RE: WP czy Joomla? - Qwik - 06-04-2014 08:00

Jaki sens używać joomle jak jest wordpress.


Odp: WP czy Joomla? - Spamer-pl - 06-04-2014 11:33

A znasz Joomle ? czy tylko slyszales że jest jak byś znał to byś nie pisał


RE: WP czy Joomla? - Traw3k - 06-04-2014 12:21

Ze względu na różnice w kodzie między WordPressem, a Joomla! nie ma sensu używać tego drugiego, jeśli idzie o PPA. WordPress pozycjonuje się szybciej, łatwiej, z Joomlą czasem jest ciężka orka - a najlepszym tego przykładem są blogi o Joomli, pisane w... WordPressie. Smile

No, chyba że chcesz budować jakiś większy portal, na którym będzie więcej, aniżeli parę-kilkadziesiąt wpisów - i to w oparciu o real content, a nie fake. Wtedy nad Joomla! można się zastanowić, ale to i tak musiałbyś już co nieco o niej wiedzieć, być po paru wizytach w panelu administracyjnym, wiedzieć co z czym się je... Jeśli jesteś zupełnym początkującym to nie ma innego wyboru, niż WP.

Pozdrówki

PS Zapomniałem dodać. Na co dzień pracuje na obu, więc trochę zdążyłem te dwa CMS-y poznać. Wink


RE: WP czy Joomla? - prokokx - 06-04-2014 12:48

Lepiej wordpress.


RE: WP czy Joomla? - Nikodem - 06-04-2014 16:12

Podobnie jak poprzednicy polecam WP. Jest wygodniejszy, stabilniejszy i łatwiejszy w modyfikacji. Joomla wymaga więcej pracy aby osiągnąć to samo co ma się w WP. No i WP lepiej wchodzi w serpy.


RE: WP czy Joomla? - Qwik - 06-04-2014 16:19

(06-04-2014 11:33)Spamer-pl napisał(a):  A znasz Joomle ? czy tylko slyszales że jest jak byś znał to byś nie pisał

Znam się i wybieram wordpress.


RE: WP czy Joomla? - Mateush - 07-04-2014 16:36

Zdecydowanie polecam wordpress, bo jest zdecydowanie bardziej intuicyjny, a tym samym przyjazny dla użytkownika, a także dla google.

W wordpressie robisz klik klik i masz linki SEO friendly, a w joomli trzeba cudować i nie każdy umie to zrobić.

Na joomli strony statyczne, jakieś firmowe wizytówki, na których sie nic nie dzieje, a na wordpressie żywe, aktualizowane strony, gdzie liczy się nie tylko dobry design ale również łatwość i sprawność obsługi.


RE: WP czy Joomla? - Traw3k - 07-04-2014 18:55

(07-04-2014 16:36)Mateush napisał(a):  Na joomli strony statyczne, jakieś firmowe wizytówki, na których sie nic nie dzieje, a na wordpressie żywe, aktualizowane strony, gdzie liczy się nie tylko dobry design ale również łatwość i sprawność obsługi.

Jeśli onet.pl tworzony na Joomla! to dla Ciebie statyczna strona, na której nic się nie dzieje to musisz zmienić dilera. Rolleyes

Joomla! nadaje się na duże portale i serwisy, a Wordpress na małe blogi i inne pierdółki. Nawet na wizytówki się nie nadaje, bo to głównie platforma do blogowania...

A łatwość i sprawność obsługi to też możliwość dopasowania strony tak jak JA chcę, a nie twórcy szablonu, czy CMS-a. A tutaj WordPress do Joomli ma kilka lat świetlnych...