Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? (/Temat-Inwestycja-w-fotoradary-Pewny-zysk-88709)



Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - winiar1422 - 04-04-2014 04:12

Zastanawialiście się kiedyś, czy nie zainwestować w swoje fotoradary i zarabiać na nich na zasadzie dzierżawy dla gmin?
Mieszkam w okolicach sławnego Pana Emila "Łowcy Fotoradarów"
I oglądając Jego filmiki zacząłem się zastanawiać nad taką inwestycją (naturalnie czysto hipotetycznie, przynajmniej na razie).
Fotoradar z legalizacją to koszt 100000++, z informacji z różnych serwisów i danych przedstawionych na filmach w/w Pana, taki sprzęt może dziennie wyciągnąć na mandatach nawet 10000zł, a my mamy niemały % od zarobku, lub ustalony miesięczny abonament.
Oczywiście pozostaje kwestia wygrania przetargu (i pewnie posmarowania kilku osobom), wydaje mi się jednak, że nie jest to najgłupsza inwestycja.
Co myślicie?

Dla czepialskich, mandaty wystawione przez straż miejską/gminną nie trafiają do skarbu państwa(tak jest w przypadku policji), tylko do budżetu danej gminy i to ona płaci nam % zysków.
Pozdrawiam i czekam na opinie.


Odp: Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - Hut - 04-04-2014 07:48

Potem sie dziwić, czemu jest taka nagonka na te fotoradary, skoro z góry są one nastawione na zysk, a nie bezpieczeństwo kierowców


RE: Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - marcel_kk - 04-04-2014 08:08

Zawsze istnieje ryzyko, że kupisz sprzęt, a po tygodniu rozpoczecia działalności
w naszym kraju zmienią sie przepisy z dnia na dzień i pozostaniesz z bardzo droga i bezużyteczną zabawką za przeszło 100 tys, nie licząc wydanych pieniędzy na korupcje.
Dla mnie to stapanie po bardzo grząskim gruncie.


Odp: Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - piotruss96 - 04-04-2014 08:48

No i dobra aby przyniesc odpowiednie zyski to musialbys przekrecic aby lapal wiecej samochodow. Czyli np ktos jechal 50km/h i na zdjeciu masz ze jechal 70km/h no i dobra a jak ktos jedzie z kamera i na niej takze ma predkosc i jak ktos sie uprze moze isc do sadu i z gory to przegracie. Jakos slabo widze taka inwestycje

Wysłane z mojego GT-I5510


RE: Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - winiar1422 - 04-04-2014 17:36

(04-04-2014 08:48)piotruss96 napisał(a):  No i dobra aby przyniesc odpowiednie zyski to musialbys przekrecic aby lapal wiecej samochodow. Czyli np ktos jechal 50km/h i na zdjeciu masz ze jechal 70km/h no i dobra a jak ktos jedzie z kamera i na niej takze ma predkosc i jak ktos sie uprze moze isc do sadu i z gory to przegracie. Jakos slabo widze taka inwestycje

Wysłane z mojego GT-I5510

Tu nic nie trzeba przekręcać, ani ręcznie ingerować.
Interesem gminy, która od Ciebie wypożycza fotoradar, jest zarabianie na mandatach jak najwięcej. Sposoby swoje mają i to bez wałków.
Jedynym zadaniem inwestora po wygraniu przetargu jest tylko dopilnowanie kwestii serwisu urządzenia i jakieś małe szkolenie strażników.
Dlatego zastanawiam się, czy taka inwestycja ma sens. Jak wspomniał marcel_kk Ryzyko zmiany przepisów istnieje, to cenny głos, bo nie brałem takiej opcji pod uwagę, ale przeglądając ogłoszenia przetargowe, i mając w perspektywie dzienny zysk w kwocie nawet 1000zł... korciLol


Inwestycja w fotoradary. Pewny zysk? - yazir - 20-01-2015 23:34

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktulany.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.